Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Adózás, helyi adók

Államigazgatás

Állatbarát

Állatgyógyászat

Állatkozmetika

Állatorvosok

Állattartás

Balaton

Befektetés

Belföld

Bér, jövedelem

Beruházás

Borturisztika, borturizmus

Cégvilág

Civil hírek

Család

Egészségügy / szociális intézmények

Egyesület

Elektronikus ügyintézés

Elemzések, tanulmányok

Életmód

Energiagazdálkodás

Építési ügyek

Építőipar

Érdekességek

EU információk

EU pályázatok

e-ügyintézés

Felhívás

Felmérések

Fiatalok

Fizikai Tudományok

Foglalkoztatás

Fogyasztóvédelem

Gasztronómia

Gazdasági hírek

Gazdaságpolitika

Gyermeknevelés

Helyi önkormányzat

Innen-onnan

Interjú

Jegyzet

Konferencia

Kormányzati hírek

Környezetvédelem

Közbeszerzés

Közérdekű információk

Közlekedési információk

Közvélemény

Minisztériumok

Nemzetiségi ügyek

Politika, közélet

Szabadidő

Társadalom


Az európai kulturális örökség megőrzése

 Az Európai Unió Kulturális Öröksége díjat idén 27, az európai örökségmegőrzés és kutatás terén kimagasló eredményt elért projektnek ítélte oda az EU.

Egy központi vasútállomás egykori építészeti ragyogásának visszaadása, a kurátorok következő generációjának képzése, egy elhagyott kolostor megmentése: ezek csupán kiragadott példák arra, mi mindent tesznek önkéntesek és szakemberek ezrei azért, hogy életben tartsák az európai történelmet.

Középpontban a kultúra!

Az örökségvédelmi munka azoknak az épületeknek, szerkezeteknek, váraknak és művészeti alkotásoknak a helyreállítását, védelmét és megőrzését foglalja magában, amelyek kulturális örökségünket alkotják.

Ezt a munkát az Európai Unió minden évben díjjal jutalmazza - közismertebb nevén az Europa Nostra-díjjal  . Idén 27-en kapták meg ezt az elismerést; közülük hatan 10 000 eurós különdíjban részesülnek a kulturális örökség terén 2011-ben felmutatott kiváló teljesítményükért.

A díjakat az EU kulturális programja finanszírozza, amely 2007 óta 26 millió euróval járult hozzá az örökségvédelmi projektek társfinanszírozásához. Az EU ezáltal fektet be Európa kulturális és kreatív ágazataiba, amelyek közel 8,5 millió munkavállalót foglalkoztatnak, és az Unió bruttó hazai termékének 4,5%-át termelik meg.

Az alábbiakban a 2011. évi nyertesek  közül mutatunk be néhányat:

Weald & Downland szabadtéri múzeum, Chichester, Egyesült Királyság - a műemlékek megőrzéséért létrehozott központ diákokat, szakembereket és önkénteseket képez hagyományos ács- és kőművesmunkák elvégzésére.
Antwerpeni Központi Állomás, Belgium - a 19. században épült "vasúti katedrálist" felújították, és modern vasútállomássá alakították át, háromszintes vasúti aluljáróval.


Tomáš Durdík, régész - a szakember az elmúlt 25 évben Csehországban és a környező régiókban fellelhető kastélyokkal és várakkal kapcsolatban végzett feltárásokat, és ezeknek az épületeknek a megőrzésén és megóvásán dolgozott.
Nicosia (Ciprus) fallal körülvett városának pufferzónájáról készített építészeti tanulmány - a politikailag érzékeny terület műemlékeinek megőrzéséért indított projektben mind a görög, mind a török ciprusi közösségek tudósai és dolgozói részt vettek.


Förderverein Kloster Bredelar, Marsberg, Németország - egy önkéntesekből álló csoport megmentett egy hajdani kolostort a közelgő pusztulástól azáltal, hogy azt társadalmi és kulturális központtá alakította át. (Európai Bizottság)

Publikálta
null