Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Adózás, helyi adók

Államigazgatás

Állatbarát

Állatgyógyászat

Állatkozmetika

Állatorvosok

Állattartás

Balaton

Befektetés

Belföld

Bér, jövedelem

Beruházás

Borturisztika, borturizmus

Cégvilág

Civil hírek

Család

Egészségügy / szociális intézmények

Egyesület

Elektronikus ügyintézés

Elemzések, tanulmányok

Életmód

Energiagazdálkodás

Építési ügyek

Építőipar

Érdekességek

EU információk

EU pályázatok

e-ügyintézés

Felhívás

Felmérések

Fiatalok

Fizikai Tudományok

Foglalkoztatás

Fogyasztóvédelem

Gasztronómia

Gazdasági hírek

Gazdaságpolitika

Gyermeknevelés

Helyi önkormányzat

Innen-onnan

Interjú

Jegyzet

Konferencia

Kormányzati hírek

Környezetvédelem

Közbeszerzés

Közérdekű információk

Közlekedési információk

Közvélemény

Minisztériumok

Nemzetiségi ügyek

Politika, közélet

Szabadidő

Társadalom


Európai Egyesült Államok - Joschka Fischer

 "Hogyan alakul Európa szerepe a jövőben és hogyan lehetne új lendületet adni az európai integrációnak?

 Erről kérdeztük Joschka Fischer magyar származású egykori német külügyminisztert, akit az „Európai Egyesült Államok – egy transznacionális társadalom felé” címmel megrendezett konferencián kaptunk mikrofonvégre az Európai Parlamentben.

A német politikus úgy vélte, Európa csak akkor lehet erős, ha a tagállamok egyesítik érdekeiket és közösen gyakorolják szuverenitásukat. Interjúnk.

Joschka Fischer az EP-ben

Gyakran hallani, hogy az európaiak úgy érzik, az európai intézmények egyre inkább eltávolodtak tőlük. Az európai parlamenti választásokon való részvétel 30 éve csökken. Hogyan lehet megállítani ezt a folyamatot, különösen a 2014‑es választások fényében?

 

A politikai pártoknak közös, sajátosan európai programokat kell kifejleszteniük, nem pedig európai kérdésekkel is foglalkozó nemzeti programokat. Aztán meg kell keresniük a megfelelő jelölteket, akiknek prominens személyiségeknek kell lenniük.


Számos elemző úgy véli, hogy Európa a kormányközi irányba mozdult el, a tagállamok saját érdekeiket védik, és egyre kevésbé az unió közös érdekét. Hogyan lehetne új lendületet adni az európai integrációnak?


A válság súlyos tanulságokkal szolgál. Nagyobb egységre ösztönöz, legalább is az euróövezetben. Ez nyilvánvaló. Ezért vagyok derűlátó. A válság arra fogja kényszeríteni Európát, hogy hozzon létre egy gazdasági uniót, nem látok más alternatívát.

Mihez kellene hasonlítania a jövő Európájának? És milyen szerep jut ebben az Európai Parlamentnek?

Nagyon egyszerű: minden nap veszítünk a szuverenitásunkból a feltörekvő hatalmak javára. De még mindig azon tűnődünk, hogy feladjuk-e a szuverenitásunkat az EU javára vagy sem. A szuverenitást mindenképpen elveszítjük! Csak éppen olyan nem európai hatalmak javára, mint Kína. Veszítünk a jelentőségünkből, veszítünk a pozíciónkból. A világ látványosan változik, és az európaiaknak arra a kérdésre kell válaszolniuk, hol lesz Európa helye tíz év múlva.

Európának erősnek kell lennie. Ez csak akkor lehetséges, ha egyesítjük érdekeit. Ez fáradságos, de lehetséges, ha közösen gyakoroljuk szuverenitásunkat. A cél az lenne, hogy elérkezzünk az Európai Egyesült Államokhoz, a demokratikus államok igazi szövetségéhez, akik összeadják a szuverenitásukat. De tovább élnének nemzeti identitásaink, és a nemzetállamok továbbra is erős szerepet játszanának. Nagyon különbözőek lennénk a világ többi egyesült államától.


A Parlamentnek arra kell felhasználnia a fennmaradó időt, hogy a következő európai választások valóban európaiak legyenek. Németországban a politikai pártok nemzeti és nem igazán európai témákkal kampányoltak. El tudom képzelni, hogy a többi országban is hasonló volt a helyzet. Az Európai Parlamentnek nagyszerű lehetősége van: megnőtt a befolyása, és a polgároknak érezniük kell, hogy demokratikusan képviselik őket.


Az európai adó kérdése nagyon érdekesnek tűnik számomra. A csata már előre elveszett, ha adóemelést szorgalmazunk. De a dolgok mindjárt másképp tűnnek, ha az európai adót ellentételezi a tagállamok hozzájárulásának csökkentése."

 Forrás:REF : 20110110STO11398

 

Publikálta
null