Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Adózás, helyi adók

Államigazgatás

Állatbarát

Állatgyógyászat

Állatkozmetika

Állatorvosok

Állattartás

Balaton

Befektetés

Belföld

Bér, jövedelem

Beruházás

Borturisztika, borturizmus

Cégvilág

Civil hírek

Család

Egészségügy / szociális intézmények

Egyesület

Elektronikus ügyintézés

Elemzések, tanulmányok

Életmód

Energiagazdálkodás

Építési ügyek

Építőipar

Érdekességek

EU információk

EU pályázatok

e-ügyintézés

Felhívás

Felmérések

Fiatalok

Fizikai Tudományok

Foglalkoztatás

Fogyasztóvédelem

Gasztronómia

Gazdasági hírek

Gazdaságpolitika

Gyermeknevelés

Helyi önkormányzat

Innen-onnan

Interjú

Jegyzet

Konferencia

Kormányzati hírek

Környezetvédelem

Közbeszerzés

Közérdekű információk

Közlekedési információk

Közvélemény

Minisztériumok

Nemzetiségi ügyek

Politika, közélet

Szabadidő

Társadalom


MIC kapcsolat magyar hatóságokkal: iszap katasztrófa

 

Már csütörtök este is érkeztek felajánlások, péntek reggel pedig ezeket újabbak követték, miután Magyarország segítséget kért az Európai Unió katasztrófavédelmi szolgálatától a vörösiszapömlés miatt keletkezett környezeti szennyeződés megszüntetése érdekében - közölte az Európai Bizottság.

 A nap folyamán még további segítségnyújtási ajánlatra számítanak Brüsszelben - mondta Ferran Tarradellas, aki a katasztrófavédelmi ügyekben illetékes EU-biztosnak, Krisztalina Georgievának a szóvivője.

A magyar hatóságok csütörtök este jelezték Brüsszelnek, hogy azonnali szükségük van 3-5 olyan szakemberre, aki jelentős helyszíni tapasztalatokkal rendelkezik mérgező iszap kezelésében, ártalmatlanná tételében, a környezeti károk csökkentésében.

Az unió katasztrófavédelmi megfigyelő és információs központja (MIC) a katasztrófa hétfői bekövetkezte óta szoros kapcsolatot tart a magyar hatóságokkal.

A központ a magyar kérést azonnal továbbította a katasztrófavédelmi szolgálatban együttműködő tagállamokhoz.

A 2001-ben létrehozott szolgálatban a jelenleg 27 EU-tagország mellett Horvátország, Izland, Liechtenstein, valamint Norvégia is benne van.
 
Tarradellas konkrétan nem említette, hogy mely országok jelentkeztek segítségnyújtási ajánlattal. Úgy vélekedett, hogy péntek délutánra elmondhatják: az unió képes tevékeny módon hozzájárulni a válsághelyzet kezeléséhez. Az EU szerepe - tette hozzá - itt lényegében az információcserére terjed ki: a magyar kérést azonnal továbbították a többi országhoz, és ugyanígy közvetítik a beérkező ajánlatokat. Georgieva később közölte, hogy "tömeges felajánlás" mutatkozott a tagállamok részéről, amiért köszönetet mondott.
 
A szóvivő a katasztrófa környezetvédelmi és felelősségvállalási jogi vonatkozásaival kapcsolatos újságírói kérdést azzal hárította el, hogy egyelőre nem áll rendelkezésre minden szükséges információ a történtek értékeléséhez.
 
Az uniós segítség koordinálására már szombaton, a reggeli órákban Budapestre érkezik a MIC összekötője, akinek az lesz az első feladata, hogy előkészítse a szakértői csoport fogadását. A csoport tagjait a magyar hatóságok válogatják össze a felajánlkozók közül a tapasztalatok függvényében. Miután megérkeztek, az összekötő fogja egyeztetni a magyar hatóságokkal a csoport munkáját, és ő fogja irányítani az információáramlást az MIC, a szakértők és a magyar hatóságok között - mondta el Tarradellas.(MTI)
 

Publikálta
null