Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Család

Egészség

Fogyasztóvédelem

Hobby

Közösség

Partnerség

Szabadidő

Szentendre


Elfogadták az Egyesület elnökének képviselőjelöltségét

A helyi választási bizottság elfogadta Egyesületünk elnökének képviselőjelöltségét és nyilvántartásba vette Dr. Széles Katalint a Társaság az Élhető Szentendréért Egyesület jelöltjeként a 9.számú választási körzetben.

2009-et írtunk, amikor a városvezetés úgy gondolta, hogy módosítja az amúgy jó, de nem végrehajtott reklámrendeletet olyformán, hogy engedne betelepedni 41 óriásplakátot( ide írnám a méretet)  a város minden szegletébe. A hír kipattanásakor a civil szervezetek, magánszemélyek és mindenki, aki el tudta képzelni, hogy fog kinézni a festők, a művészetek városa ezekkel az óriás plakátokkal,, összekapaszkodva, meghátrálásra késztette a döntéshozókat.

Ezt követően a képviselő testületnek egy ki nem dolgozott, hiteles hatástanulmányokkal alá nem támasztott belterületbe vonási kísérlete került nyilvánosságra, ami ismét összefogásra késztette a városlakókat, pártállásra való tekintet nélkül. Így alakult meg a civilek Városvédő Koalíciója, amely óriási  sikert ért el, a hatástanulmányok elkészültéig a város expanziója leállt. A Koalíció nem a belterületbe vonás ellen lépett fel, hanem a városrészt érintő az átgondolatlan, a jövőjét, infrastruktúráját (közlekedés, oktatás, közművek, egészségügy) ellehetetlenítő átgondolatlan bővítés ellen.

A következő élénk visszhangot és tiltakozást kiváltó önkormányzati kezdeményezés  az úgynevezett Civil Rendelet megalkotása volt. Az alkotók a rendeletből csak egy dolgot hagytak ki, magukat a civileket. A rendelet arról  szól, hogyan határozza meg  a civil szféra életét a Hivatal, hogyan működteti a Civil Kerekasztalt és annak bizottságaiba hány tagot delegál a városvezetés. Minden eddiginél nagyobb számban  fogtunk össze és kezdtük meghatározni magunkat, azaz a civileket. Az eddig egymástól szinte elszigetelve működő és dolgozó egyesületek, baráti körök találtak egymásra és kezdtek gondolkodni városról, közösségekről, értékekről, Szentendre civil jövőképéről.

2010 tavaszára arra az elhatározásra jutottunk, hogy megalapítjuk Szentendre sokadik civil szervezetét a Társaság az Élhető Szentendréért (TESZ) Egyesületet. Az Egyesület elnevezésében kerültünk minden eddig már lejáratott szót, kifejezést, szókapcsolatot és az elnevezéssel ki akartuk fejezni szándékunkat, összefogásunkat a városért és lakóiért.  Az Egyesület Alapszabályában rögzítettük a pártoktól való távolságtartást, jóllehet  politikai szimpátiáink igencsak különbözőek. Jelszavunk: Pártkormányzat helyett önkormányzat! Célunk  valóban a város élhetőbbé tétele!

Megkerestük azokat a társainkat, akik egyetértenek céljainkkal és  aktívan  hajlandók tenni a zok eléréséért. Rá kellett eszmélnünk, hogy a partvonalon kívülről esélyünk sincs ténylegesen tennünk a városért, így  a legkézenfekvőbb megoldás lett elindulni a helyhatósági választásokon és a döntéshozatalban belülről segíteni a város irányítását, végigvinni azokat a célokat, melyeket a programunkban meghatároztunk.

Itt tartunk jelenleg, várjuk a választók döntését!  Szeretnénk, ha a városért, a városlakókért tenni akarók, a helyi kezdeményezéseket összegyűjtő és  azokat a döntésekben  érvényesítő képviselők irányítanák a jövőben városunkat! Ehhez kérünk bizalmat és felhatalmazást, kérjük erre, a TESZ-re  szavazzon!
Mi megtartjuk ígéretünket!  TESZ, az Élhető Szentendréért!

Publikálta
Pismány Barátainak, Egyesülete