Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Család

Egészség

Fogyasztóvédelem

Hobby

Közösség

Partnerség

Szabadidő

Szentendre


Formálódik a pismányi csatornázás második üteme

Szentendre, Leányfalu, Tahitótfalu, Pócsmegyer és Szigetmonostor önkormányzatainak kezdeményezésére megkezdődött a lakosság, a beruházásban érintett ingatlantulajdonosok és az ingatlant egyéb jogcímen használó érdekeltek bevonásával a Dunakanyari Csatornamű Vízgazdálkodási Társulat szervezése, amely a pismányi csatornázás második üteme számára is zöld utat ad.

A szervezet célja, hogy elősegítse a csatornázást a kistérség mintegy 4500 ingatlanán, köztük a Pismány azon belterületein is, ahol a szennyvíz-elvezetés még megoldatlan – ez városunkban mintegy 1213 ingatlant érint. A beruházásban minden olyan belterületi, önálló helyrajzi számmal rendelkező, ivóvízzel ellátott ingatlan, lakás, családi ház, építmény, közület, intézmény érintett, ahol eddig még nem épült ki szennyvízcsatorna, illetve amelyek a vízjogi engedélyes tervben szerepelnek.

Az üres telkek (amelyekre a helyi rendezési terv szerint lakóház-építési engedély kiadható), illetve azok a lakóházak, amelyekbe a vezetékes ivóvíz (hálózatról vagy házi rendszerről) nincs kiépítve, nem érintettek a beruházásban.

Az önkormányzatok társulása a Környezet Energetikai Operatív Program európai uniós pénzalapjának támogatásával akarja véghezvinni a tervet. A megvalósítási tanulmány becslése szerint a projekt teljes költségvetése mintegy nettó négymilliárd forint, a saját forrás igénye egymilliárd felett van.

A programban való hatékony részvétel érdekében az önkormányzatok közösen lépnek fel, a társulatba pedig a hatályos vízgazdálkodási törvény értelmében tagként kell belépnie az érintett ingatlantulajdonosok legalább kétharmadának – a feltétel teljesülésével a többi egyharmad automatikusan taggá válik.


A belépéskor érdekeltségi hozzájárulást kell fizetni. Ezt az ingatlantulajdonosok háromféle módon tehetik meg:

  • egy összegben, készpénzben:240 ezer forint egy összegben,amelynek kifizetése a beruházás kezdete előtt válik esedékessé;
  • havi részletfizetéssel: 3245 forint havonta, 74 hónapon át (összesen 240 130 forint);
  • OTP Lakás-takarékpénztáron keresztüli megtakarítással: 2420 forint havonta, 74 hónapon át (összesen 179 080 forint).

A társulatba való belépéskor egyszeri számlanyitási díjat nem szednek, a számlák aktiválásának díját, a számlanyitási díjat, valamint az első havi díjat az illetékes önkormányzatok fizetik.

Az ingatlantulajdonost a telekhatáron belüli rácsatlakozás költsége terheli még.

A tervekről készült térkép és tájékoztató hozzáférhető a www.szentendre.hu honlap baloldali menüsorának „Pályázatok, projektek” menüpontja alatti „Csatorna” almenüben. Az egészen telekszintig nagyítható térkép részletesen bemutatja a tervezett bevezetéseket és bekötéseket.

Az önkormányzatok bíznak a lakók együttműködésében, és buzdítják őket, hogy saját kényelmük, valamint a környezet védelme érdekében lépjenek be a társulatba, hogy a lehívható uniós forrásokhoz még időben hozzájuthassanak, jelentősen növelve ezzel ingatlanaik értékét is.

Forrás: Szentendre és Vidéke, 2010. augusztus 6.

Publikálta
Pismány Barátainak, Egyesülete