Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Államigazgatás

Állatbarát

Balaton

Befektetés

Belföld

Bér, jövedelem

Beruházás

Borturisztika, borturizmus

Cégvilág

Civil hírek

Egészségügy / szociális intézmények

Egyesület

Elektronikus ügyintézés

Elemzések, tanulmányok

Életmód

Energiagazdálkodás

Építési ügyek

Építőipar

Érdekességek

EU pályázatok

Felhívás

Felmérések

Foglalkoztatás

Gasztronómia

Helyi önkormányzat

Helytörténet

Informatika és távközlés

Ingatlan

Internet / multimédia

Kamarák

Karrier

Kistelepülések

Kistérségek

Kormányzati hírek

Környezetvédelem

Közérdekű információk

Közvélemény

Kulturális programok

Műszaki Tudományok

Nyugdíjasoknak

Oktatás

Pályázatok

Politika, közélet

Regionális programok

Rendezvény

Szabadidő

Társadalom

Turizmus

Utazás

Vállalkozásfejlesztés


Vidéki foglalkoztatás érdekében cselekvési terv készült
2009. november 18-án a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium Vidéki Foglalkoztatás bővítését koordináló Programiroda nyilvános ülésén mutatkozott be, ahol a résztvevőknek bemutatták a Programiroda Cselekvési Tervét.

A kormány válságkezelő programjának részeként előhívott, a Vidéki Foglalkoztatás bővítését koordináló Programiroda lényege és fő célkitűzése a koordináció megszervezése, s a termelő és fogyasztó közti közvetlen, gyors és hatékony kapcsolat kialakítása. A Programiroda jó példákkal és jó településmintákkal szolgál majd az élelmiszerellátás, energetikai fejlesztések, az innováció, a szövetkezési összefogások, s az uniós foglalkoztatási támogatásai, a támogatási kategóriák tekintetében.

A Programiroda első, nyilvános ülésén az államtitkár külön kiemelte a fenntarthatóság és környezetvédelem jegyében az energiatermelés szerepét, melyből hangsúlyozta, hogy már jól működő példaként említheti a Zöld Farm és a biogáz üzemek létrehozására kiírt pályázatok sikerét.

A vidéki foglalkoztatás jogi alapjainak átgondolása több irányban is túlmutat az agrártárca hatáskörén. A cselekvési terv kidolgozása során nem megkerülhető az együttműködés az érintett minisztériumokkal, a szakmai és érdekképviseleti szervezetekkel, a Magyar Nemzeti Vidéki Hálózattal. A most kiadott Cselekvési Terv, melyet a kormány november 9-én elfogadott, tehát, mind szellemiségben, mind gyakorlati javaslataiban kulcskérdésnek tekinti az alapkérdés széles körű, több irányú megközelítését.

Dr. Kis Zoltán főosztályvezető, a Programiroda vezetője ismertette előadásában a pontos teendőket és a Cselekvési Terv lényegi céljait, s az eljövendő, közös munka lépéseit. Kiemelte mondandójában a jó gyakorlatok leírását, példaként említett számos kistérségi mintaösszefogást, a HU-BA programot, a tiszaadonyi kecskefarm és tejüzem eredményét, vagy a szakolyi biomassza üzem beindítását.

A Programiroda munkája során 5 kiemelt fő célterületet jelölt ki, ahol a kifejtett munka eredményeként várható a vidéki lakosság foglalkoztatási esélyeinek megőrzése, növelése.
A mezőgazdasági foglalkoztatás sajátságainak érvényt kell szerezni a jogszabályi környezet kialakításakor, és annak gyakorlati alkalmazása során, következésképp a Programiroda felállításának elsődleges célja az agrárfoglalkoztatás viszonyainak „felderítése” és megoldási javaslatok kidolgozása a felszínre került problémák megoldása érdekében.

A közmunka felhasználásának további lehetőségei, az idény- és alkalmi munka feltételeinek egyszerűsítése, sikeres projektek bemutatása és népszerűsítése, a szociális földprogram lehetőségeinek feltárása, a szociális szövetkezetekben rejlő foglakoztatás élénkítés továbbfejlesztésének kialakítása, a zöldenergia felhasználásához kapcsolódó foglalkoztatási kérdések ismertetése, a szükséges intézkedések indukálása és számos olyan intézkedés felderítése, amelyek önállóan szintén segítik a vidéki lakosság fenntartható foglakoztatását, de azok sikeres összehangolása erősíthetnék egymást.

A Programiroda konkrét intézkedési javaslatokat készít a fenti részterületek sikeres működése érdekében.
A következő két hétben 2009. december 15-ig minden kistérségben a vidéki foglalkoztatás érdekében megtörténik a helyzetfeltárás. Ennek keretében az országos cselekvési tervhez illeszkedő kistérségi célok megfogalmazásra kerülnek és rövid időn belül intézkedések foganatosíthatók.


Letölthető dokumentum: Agrar Foglalkoztatási Cslekvesiterv_veg.pdf

Forrás: Hévízi HVI

Publikálta
null