Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Bácsfeketehegy

Család

Egészség

Ifjúság

Közösség

Nőkről

Pályázat

Partnerség

Szabadidő

Szentendre

Vajdaság


Írország az EU soros elnöke
Írország vette át Ciprustól 2013. január 1-én az Európai Unió Tanácsának soros elnökségét.

Írország immár hetedszer veheti át az EU stafétabotját, pontosan negyven évvel azután, hogy csatlakozott az Európai Unióhoz. A hat hónapos elnökség alkalmat kínál Írországnak, hogy a számára különösen fontosnak tartott témák kerüljenek az előtérbe: az Unió és az eurózóna stabilitása, a gazdasági növekedés és a munkahelyteremtés.

 

Munkahelyteremtés és növekedés

Írország eltökélt a Növekedési és Munkahely-teremtési Paktum megvalósításának folytatása mellett. A paktum számos fontos intézkedést tartalmaz, melyek célja, hogy megszilárdítsák a tagállamok költségvetését, erősítsék a pénzügyi szabályozást, visszaszorítsák a munkanélküliséget és fellendítsék a nemzetközi kereskedelmet, és ezáltal előmozdítsák a növekedést és a munkahelyteremtést.

A fenti fő célkitűzések mellett Írország új szabályok bevezetését fogja kezdeményezni a következő területeken:

§         a szakmai képesítések tagállamok közötti elismerése,

§         a közbeszerzések korszerűsítése,

§         az EU más országaiba kiküldött munkavállalók jogainak egyértelműsítése.

Az innováció és a kutatás ösztönzése céljából Írország törekedni fog az uniós finanszírozás következő körét meghatározó „Horizont 2020” keretprogramról English szóló tárgyalások befejezésére, és hangsúlyt fog fektetni különösen a nanotechnológia, a fotonika, a fejlett gyártási rendszerek, a számítási felhők és a nagyteljesítményű számítástechnika előmozdítására.

A gazdaság

Az európai gazdaságba vetett bizalom helyreállítása érdekében Írország gondoskodni fog arról, hogy a gazdasági és költségvetési koordináció új európai rendszerében kiemelt szerepet kapjanak olyan fontos célkitűzések, mint a munkabérek és a bérindexálás, a munkaerő-piaci reformok, a nyugdíjak, az oktatás és a szegénység elleni küzdelem.

EU-költségvetés

Mivel novemberben nem sikerült megegyezniük az EU vezetőinek a 2014–2020-as időszakra szóló uniós költségvetésről, az ír elnökség alatt új találkozóra kerül sor. Miután megállapodás születik a keretszámokról, Írország kiemelten fogja kezelni annak kérdését, hogy a különböző szakpolitikai területek milyen arányban részesüljenek a költségvetési forrásokból.

E tekintetben Írország prioritásai a következők: a közös agrárpolitika és a közös halászati politika reformja, a kutatás és innováció támogatása, az EU szegényebb régióinak felkarolása, valamint elegendő forrás biztosítása az Európai Hálózatfinanszírozási Eszköz English számára, amely az európai infrastruktúra javítása révén hozzá fog járulni a növekedéshez és a munkahelyteremtéshez.

A növekedést és munkahelyteremtést célzó kezdeményezések mellett Írország kiemelten fogja kezelni a környezetvédelmet, a közlekedést, az új országok uniós csatlakozásának kérdését, a jogérvényesülést és a fejlesztési támogatásokat.

Július 1-jén Írország Litvániának adja át a stafétabotot. A balti ország 2013 végéig fogja betölteni az EU elnöki tisztségét.

Forrás: www.ec.europa.eu

Publikálta
Együtt Egymásért Európában, Egyesület