Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Államigazgatás

Balaton

Beruházás

Civil hírek

Érdekességek

EU információk

Hazai programok, rendezvények

Idegenforgalmi információ

Kiírások, tenderek

Közélet

Kulturális programok

Megvalósult fejlesztések

Nevezetességek

Pályázati eredmények

Programajánló

Sport / fittness / szabadidő

Szervezeti változások

Tervezett fejlesztések

Turisztikai szolgáltatás

Turizmus

Utazás

Vélemények

Wellness


Külképviselők a Dél-Alföld Régióban

 A Kulturális Turizmus Évében megrendezésre kerülő „Külképviselők a régióban” elnevezésű rendezvénysorozat ötödik állomása szeptember 29-30-án a Dél-Alföld régió volt a Magyar Turizmus Zrt. ausztriai, németországi és romániai külképviselet- vezetőinek részvételével. A road show-t 2007-ben indította el a Társaság a Zrt. külképviseletei és a régiós turisztikai szolgáltatók közötti együttműködés szorosabbá és hatékonyabbá tétele érdekében. A szakmai rendezvénysorozat újdonságaként idén a külképviselők a rendezvény előtti napon, tanulmányút keretében megismerkedhetnek az egyes régiók turisztikai kínálatával, újdonságaival egy-egy termékre fókuszáltan, melyek most a kulturális és gasztronómiai turizmus voltak.

A szakmai találkozót megelőző tanulmányút keretében, szeptember 29-én a résztvevők ellátogattak Solt-Révbérpusztára, ahol a Révbéri Lovascentrum szolgáltatásaival ismerkedtek meg, majd Bajára utaztak tovább, ahol bajai halfőzési bemutatón vettek részt és kipróbálták az új helyi szolgáltatást, a vízi taxit. Ezt követően Mórahalomra indultak tovább, ahol az Erzsébet Gyógyfürdőt keresték fel. Innen sétáltak át az Aranyszöm Rendezvényházba, hogy megismerkedjenek a létesítmény konferenciaturisztikai lehetőségeivel. A tanulmányút utolsó állomása Szeged volt.

A szakmai találkozóra szeptember 30-án került sor Szegeden a Szeged Ifjúsági Ház Rendezvényközpontban, ahol Dr. Tokaji Ferenc, a Dél-Alföldi Regionális Idegenforgalmi Bizottság (RIB) elnöke, Nagy Sándor, Szeged alpolgármestere és Dr. Róna Iván, a Magyar Turizmus Zrt. vezérigazgatója köszöntötte a vendégeket. A program részeként Kiss Kornélia, a Magyar Turizmus Zrt. Piac- és Termékmenedzsment Irodájának vezetője prezentáció keretében mutatta be a Kulturális Turizmus Évét, majd Gulyás Péter, a Zrt. Dél-Alföldi Regionális Marketing Igazgatóságának (RMI) igazgatója ismertette a régió beutazó turizmusának főbb jellemzőit, illetve bemutatta az RMI munkáját.

A továbbiakban a Társaság külképviselőinek prezentációira került sor: Gyuricza Bernadett németországi (müncheni), Soós Júlia romániai és Kovács Balázs ausztriai külképviselet-vezető tájékoztatta a megjelent mintegy 50 fős közönséget a német, a román és az osztrák lakosság utazási szokásairól, az adott turisztikai piacok helyzetéről, trendjeiről és aktuális kérdéseiről, valamint az egyes külképviseletek marketingtevékenységéről.

Az előadások után workshopot tartanak, ahol a megjelent szolgáltatók tárgyalásokat folytatnak a külképviselőkkel, az RMI vezetőivel, illetve egymással. Az eseményt nagy sajtóérdeklődés kíséri.

 

  Küldőpiaci információk:

Ausztria

Ausztria – annak ellenére, hogy az osztrák utazók körében elsősorban a dunántúli, közelebbi úti célok a népszerűek – a Dél-Alföld régiónak is fontos küldőpiaca: 2008-ban a régióban 12,7 ezer osztrák vendégéjszakát regisztráltak, ami a 4. helyezést biztosítja számára a küldőpiacok rangsorában (Németországot, Romániát és Lengyelországot követően, illetve Olaszországot és Hollandiát megelőzve). A Dél-Alföld régió az osztrák utazók 7. legnépszerűbb magyarországi úti célja.

Magyarországra 2008-ban 6,4 millió osztrák látogató érkezett, a kereskedelmi szálláshelyeken 245 ezer vendéget és 688 ezer vendégéjszakát regisztráltak Ausztriából. A látogatók száma az elmúlt években folyamatosan és dinamikusan bővült, amiben szerepet játszik a magánszálláshelyek népszerűsége és a nagyszámú, osztrák állampolgárok kezében lévő ingatlan is. Az osztrák vendégek a kereskedelmi szálláshelyek közül leginkább a szállodákat kedvelik, tízből hét éjszakát a hotelekben töltenek. A többnapos látogatók 0,6%-a (5300 fő) választotta a Dél-Alföld régiót, ezen belül a hazánkban 1-3 éjszakát eltöltők 0,4%-a, a legalább 4 éjszakát eltöltőknek pedig a 0,7%-a. Más megközelítésből, a Dél-Alföldön az osztrák látogatók 37,5%-a 1-3 éjszakát, 62,5%-a legalább négy éjszakát töltött el.

Németország

Németország – más turisztikai régiókhoz hasonlóan – a Dél-Alföld régiónak is a legjelentősebb küldőpiaca. 2008-ban a régióban közel 75 ezer német vendégéjszakát regisztráltak, ami aranyérmes helyezést biztosít számára a küldőpiacok rangsorában: minden 100 vendégéjszakából 28-at a német vendégek adnak.

Magyarországra 2008-ban 3,1 millió német látogató érkezett, a kereskedelmi szálláshelyeken 565 ezer vendéget és 2,4 millió vendégéjszakát regisztráltak Németországból. A kereskedelmi szálláshelyi forgalom visszaesése ellenére 2003 óta a német látogatók száma stabilan 3 millió felett van, amiben szerepet játszik a magánszálláshelyek népszerűsége és a nagyszámú, német állampolgárok kezében lévő ingatlan. A német vendégek a kereskedelmi szálláshelyek közül leginkább a szállodákat kedvelik, tízből hét éjszakát a hotelekben regisztrálnak. A német utazók körében a Dél-Alföld a hetedik legnépszerűbb úti cél, 2008-ban a német vendégéjszakák 3,2%-a realizálódott ebben a régióban. A többnapos látogatók 1,7%-a
(40 ezer fő) választotta a Dél-Alföld régiót, ezen belül a hazánkban 1-3 éjszakát eltöltők 1,3%-a, a legalább 4 éjszakát eltöltőknek pedig az 1,8%-a. Más megközelítésből, a Dél-Alföldön a német látogatók 20,4%-a 1-3 éjszakát, 79,6%-a legalább négy éjszakát töltött el.

Románia

A kelet-magyarországi desztinációk a román utazók körében kiemelkedően népszerűek. A kereskedelmi szálláshelyi vendégéjszakák száma alapján a Dél-Alföld régióban Románia a második legfontosabb küldőpiac, ami 2008-ban több mint 44 ezer vendégéjszakát jelentett a régió számára.

Magyarországra 2008-ban több mint 8 millió román látogató érkezett, a kereskedelmi szálláshelyeken azonban csupán 246 ezer vendéget és 431 ezer vendégéjszakát regisztráltak Romániából. A román beutazó forgalom az elmúlt években folyamatosan növekedett, csak a 2003-2008 közötti időszakban megduplázódott a vendégéjszakák száma. A látogatók száma 2006-2008-ban 8 millió felett volt. A román vendégek a kereskedelmi szálláshelyek közül leginkább a szállodákat kedvelik, 100-ból 77 éjszakát a hotelekben regisztrálnak. A román utazók körében Dél-Alföld a harmadik legnépszerűbb magyarországi úti cél, 2008-ban a román vendégéjszakák több mint egytizede realizálódott ebben a régióban.

Forrás: Magyar Turizmus Zrt.

Publikálta
Szerkesztőség,