Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Adózás, helyi adók

Államigazgatás

Állatbarát

Állatgyógyászat

Állatorvosok

Állattartás

Balaton

Befektetés

Belföld

Bér, jövedelem

Beruházás

Biztosítás

Borturisztika, borturizmus

Cégvilág

Civil hírek

Család

Egészségügy / szociális intézmények

Egyesület

Elektronikus ügyintézés

Elemzések, tanulmányok

Életmód

Építési ügyek

Építőipar

Érdekességek

EU információk

e-ügyintézés

Felhívás

Felmérések

Fiatalok

Foglalkozás egészségügy

Foglalkoztatás

Fogyasztóvédelem

Gazdasági hírek

Gazdaságpolitika

Gyermeknevelés

Hazai sport

Helyi önkormányzat

Jegyzet

Karrier

képviselő-testület

Kiállítások, konferenciák

Kistelepülések

Kistérségek

Közbiztonság

Közérdekű információk

Közgyűlés

Közvélemény

Kulturális programok

Minisztériumok

Nyugdíjasoknak

Oktatás

Pedagógia

Politika, közélet

Rendezvény

Rendőrségi hírek

Szabadidő

Szociálpolitika

Társadalom

Távközlés

Tudósítás


Médiatörvény csomag - többet vár újságíró, médiafogyasztó és választó egyaránt
 

Egy valódi közösségi értékeket valló médium, mint a hazai médiumok többsége szívesebben olvasná a kormány által előterjesztett média törvénycsomag  média értékeket méltató jellemzést a Jobbiktól, mint konstruktív parlamenti ellenzéktől de legalábbis az elismerés kifejezéseit szívesen venné.

Azonban a választások idején beígért új szemlélet nem tükröződik a média törvény csomagból még a zárószavazás előtti napokban sem.

Számos közéleti ember a demokratikus médianyilvánosság megteremtését, a médiakorrupció és az ezzel óhatatlanul szervesen együtt járó politikai korrupció megszüntetését, de legalább erőteljes csökkentését várja a parlament előtt lévő anyagtól.

A parlamenti érdekérvényesítők reprezentánsa Országbíró Zoltán a nemzetgazdaság megújulásának egyik fékezőerejét látja a jelenlegi indokolatlanul drága, másfelől minden demokráciát mellőző jelentősebb médiumok műsorgyakorlatában.

Több demokráciát és a médianyilvánossághoz való hozzáférés megerősítését javasolja Országbíró Zoltán

Különösen érzékeny területnek tartja a közszolgálatiság megfogalmazásában a társadalmi szervezetek, közösségek demokratikus médiahozzáférésének szabályozási hiányát, ezzel együtt a demokratikus médiumok kifejlődését segítő pályázatok kiírási hiányát és a pályázatok egyszerűsítésének hiányát.

Vannal tehát jogos kritikák, amelyek mellett nem szabad, hogy a parlamenti többség átgondolás és megfontolás nélkül átmenjen, mert a rossz döntések következményei gyorsan rombolják a szavazói bizalmat.



A Jobbik szerint koncepciótlan a "médiaalkotmányról" szóló törvényjavaslat.

Novák Előd, az ellenzéki párt vezérszónoka szerdán a parlamentben azt mondta, hogy bár a kezdeti hiányosságok után, a módosításoknak köszönhetően, kezd életképes formát ölteni a sajtószabadságról és a médiatartalmak alapvető szabályairól szóló törvényjavaslat, de továbbra is számos fenntartásuk van.

A javaslatot koncepciótlannak érzik, nem értik miért kell a sajtótörvény egyes szakaszaiból és a médiatörvény első fejezetéből összevonva egyfajta új médiaalkotmányt létrehozni - fejtette ki.

Kifogásolta többek között, hogy a kereskedelmi televíziók megregulázásával nem foglalkozik a csomag.

Azt is szeretnék, ha a társadalmi szervezetek tájékoztatási-felvilágosítási kötelezettsége szerepelne továbbra is a törvényi szabályozásban - tette hozzá.

A jobbikos képviselő ezután felszólalása részeként egy hangfelvételt akart lejátszani - de az elnöklő Jakab István - arra szólította fel, hogy fejezze be, mert "ez nem egy konferencia", erre a házszabály szerint nincs lehetősége.

Novák Előd ezután azt mondta, hogy a hangfelvételen egy újságíró a Fidesz sajtóosztályán érdeklődött a Kubatov-ügy kapcsán, de elmondása szerint lecsapták a telefont.

A Jobbik nem támogatja a médiát és hírközlést szabályozó egyes törvények módosítását a csütörtöki zárószavazáson.

Novák Előd ezt azzal indokolta, hogy a törvénymódosítás nem szól másról, mint hogy kilenc évre bebetonozza magát a kormányoldal.

(Az előterjesztés létrehozza a közmédiumok új működési struktúráját, és jelenlegi formájában megszünteti a Nemzeti Hírközlési Hatóságot és az Országos Rádió és Televízió Testületet, összevonásukkal létrejön a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, amely autonóm államigazgatási szerv, elnökét a miniszterelnök nevezi ki 9 évre.) (MTI)

Publikálta
null