Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Adózás, helyi adók

Államigazgatás

Állatbarát

Állatgyógyászat

Állatorvosok

Állattartás

Balaton

Befektetés

Belföld

Bér, jövedelem

Beruházás

Biztosítás

Borturisztika, borturizmus

Cégvilág

Civil hírek

Család

Egészségügy / szociális intézmények

Egyesület

Elektronikus ügyintézés

Elemzések, tanulmányok

Életmód

Építési ügyek

Építőipar

Érdekességek

EU információk

e-ügyintézés

Felhívás

Felmérések

Fiatalok

Foglalkozás egészségügy

Foglalkoztatás

Fogyasztóvédelem

Gazdasági hírek

Gazdaságpolitika

Gyermeknevelés

Hazai sport

Helyi önkormányzat

Jegyzet

Karrier

képviselő-testület

Kiállítások, konferenciák

Kistelepülések

Kistérségek

Közbiztonság

Közérdekű információk

Közgyűlés

Közvélemény

Kulturális programok

Minisztériumok

Nyugdíjasoknak

Oktatás

Pedagógia

Politika, közélet

Rendezvény

Rendőrségi hírek

Szabadidő

Szociálpolitika

Társadalom

Távközlés

Tudósítás


Egy pályázat mozgatóereje
 

 Felnőttképzési Civil Hálózat hatékony civil partnerség és szakmai érdekképviselet - A szakmapolitikai prioritások és a források tekintetében nemcsak a felnőttkori tanulás nem kapja meg még mindig a megérdemelt elismerést, hanem azok a civil szervezetek sem, amelyek fő feladatuknak tartják a felnőttkori tanulás tevékeny segítését - annak ellenére, hogy az elmúlt években az élethosszig tartó tanulás kérdése politikailag hangsúlyos helyre került.

Ezt felismerve fogott össze az a két civil szervezet, amelyek szakterületük alapján a legnagyobb országos civil szervezetnek minősülnek.


Civilek ereje minden városban jelen van, érzékelhető


A Katolikus Ifjúsági és Felnőttképzési Szövetség és a Magyar Népfőiskolai Társaság közös projektjében a felnőttképzéssel foglalkozó civil szervezetek érdekképviseleti és szakmai hálózatát kívánja megszervezni és működtetni.


A projekt célja, hogy a civil szervezetek képviselői felkészüljenek az érdekérvényesítésre, ismerjenek hatékony módszereket érdekeik képviseletére és hosszú távon működjenek együtt az érdekképviseleti munkában. A szakmai-hálózati együttműködés keretében olyan adatbázisrendszert fejlesztenek ki, amely segítséget nyújt a felnőttképzési munkához, hozzájárul a tudásalapú társadalom létrehozásához és az élethosszig tartó tanulás eszméjének terjesztéséhez.

A kétéves (2009-10) projekt eredményeként négy régió (észak-magyarországi, észak-alföldi, dél-alföldi, közép-dunántúli) 12 megyéjében koordinátorok fogják össze a civil szervezeti munkát és választott képviselőik útján alakítják meg az országos lobbyszervezetet. A kiemelt célcsoport, vagyis a civil szervezetek számára rendszeres programok és műhelyek szolgáltatnak fejlesztési lehetőséget.

A projekt másik célcsoportjaként döntéshozók, szakmai szervezetek és szponzorok megkeresése, tájékoztatása és meggyőzése történik a felnőttképzési civil szervezetek fontosságáról és szükségességéről.

A projekt során felmérés készül a civil szervezetek képzési tevékenységéről, oktatói és szakértői bázisáról, valamint ágazati-szakmai igényeikről. A projekt hozzásegíti a szervezeteket nemzetközi mobilitási pályázatokban való részvételre.

A fejlesztési program elért eredményeinek országos bemutatását 100 fős zárókonferencia és országos terjesztésű kiadvány megjelentetése szolgálja.



A projekt megvalósulása segíti, hogy a szervezetek felépítéséből, felkészültségéből és kapcsolatrendszeréből adódó hiányosságok megszűnjenek, valamint az általános célú felnőttképzés gyakorlatai beépüljenek a magyar civil szféra tevékenységébe.

Legfontosabb eredménye egy szubszidiaritáson alapuló felnőttképzési érdekképviseleti hálózat kialakítása és a hatékony szervezeti együttműködés biztosítása.


    Kiadó: Katolikus Ifjúsági és Felnőttképzési Szövetség (Forrás:MTI)

Publikálta
null