Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Adózás, helyi adók

Államigazgatás

Állatbarát

Állatgyógyászat

Állatorvosok

Állattartás

Balaton

Befektetés

Belföld

Bér, jövedelem

Beruházás

Biztosítás

Borturisztika, borturizmus

Cégvilág

Civil hírek

Család

Egészségügy / szociális intézmények

Egyesület

Elektronikus ügyintézés

Elemzések, tanulmányok

Életmód

Építési ügyek

Építőipar

Érdekességek

EU információk

e-ügyintézés

Felhívás

Felmérések

Fiatalok

Foglalkozás egészségügy

Foglalkoztatás

Fogyasztóvédelem

Gazdasági hírek

Gazdaságpolitika

Gyermeknevelés

Hazai sport

Helyi önkormányzat

Jegyzet

Karrier

képviselő-testület

Kiállítások, konferenciák

Kistelepülések

Kistérségek

Közbiztonság

Közérdekű információk

Közgyűlés

Közvélemény

Kulturális programok

Minisztériumok

Nyugdíjasoknak

Oktatás

Pedagógia

Politika, közélet

Rendezvény

Rendőrségi hírek

Szabadidő

Szociálpolitika

Társadalom

Távközlés

Tudósítás


Jogi Segítségnyújtás Napja

 

Az Igazságügyi Hivatal az idei évben is szakmai konferenciát rendez a Jogi Segítségnyújtás Napja alakalmából, melynek a Szolgálat 5 éves működése külön aktualitást ad.

Kötelező polgári jogi mediatio meddig várat?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 A szolgálat munkatársain kívül a rendezvényre meghívást kaptak az érintett szakmai körök, így a bíróságok, az ügyvédi kamarák képviselői, valamint a jogi segítői kör néhány tagja is.

A konferencia megnyitójában dr. Avarkeszi Dezső, az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium igazságügyi államtitkára ismerteti a jogi segítségnyújtás helyzetét, jövőbeni kilátásait.

Az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium osztályvezetője, dr. Kálmán László bemutatja a jogi segítségnyújtás rendszere megvalósításának egyes lépéseit, dr. Oswald Pál, a Jogi Segítségnyújtó Szolgálat szakmai igazgatója a Szolgálat elmúlt 5 éves tevékenységéről, munkájáról számol be.

 A Jogi Segítségnyújtás Napja alkalmából dr. Plankó Erika, az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium szakállamtitkára elismeréseket ad át azoknak a jogi segítségnyújtási szakembereknek és jogi segítői tevékenységet végző ügyvédeknek, akik a tavalyi évben kiemelkedő munkát végeztek a rászoruló állampolgárok érdekében.

A konferencia résztvevői betekintést nyerhetnek a jogi segítségnyújtás megreformált rendszerének működésébe és gyakorlati tapasztalataiba, nemcsak a hivatal, hanem a szolgálaton kívüli résztvevők, így a bíróság, illetve a jogi segítők szemszögéből is: dr. Polgárné dr. Vida Judit, a Fővárosi Bíróság kollégiumvezető-helyettese a bíróságok, dr. Fodor Ferenc ügyvéd, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Ügyvédi Kamara tagja a jogi segítők nézőpontjából ismerteti a jogi segítségnyújtó szolgálat által biztosított pártfogó ügyvédek tevékenységét.

A Szolgálat mindennapi munkájáról a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Igazságügyi Hivatal Jogi Segítségnyújtó Szolgálatának osztályvezetője, dr. Schirger György számol be.

Az idei évben a polgári jogi közvetítés, mint alternatív vitarendezési mód bemutatása is a szakmai program részét képezi.

A mediációs szakemberek előadásai útján lehetőség nyílik a mediációs munkacsoport működésének, illetve a polgári közvetítésnek a peres eljárások során történő alkalmazását, eredményességét vizsgáló - IRM, OIT, OME közreműködésével megvalósított - kísérleti projekt tapasztalatainak ismertetésére.

A konferenciát mediációs gyakorlati bemutató zárja.
   
A konferencia ideje alatt a Jogi Segítségnyújtó Szolgálat Hatósági és Módszertani Osztályának vezetője, dr. Ádám Adrienn (06-30-699-0045 mobilszámon) rendelkezésére áll a sajtó képviselőinek interjú adásával, valamint a Szolgálat tevékenységével kapcsolatos kérdések megválaszolásával.     Kiadó: Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium (Forrás:MTI-OS)

Publikálta
null