Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Adózás, helyi adók

Államigazgatás

Állatbarát

Állatgyógyászat

Állatorvosok

Állattartás

Balaton

Befektetés

Belföld

Bér, jövedelem

Beruházás

Biztosítás

Borturisztika, borturizmus

Cégvilág

Civil hírek

Család

Egészségügy / szociális intézmények

Egyesület

Elektronikus ügyintézés

Elemzések, tanulmányok

Életmód

Építési ügyek

Építőipar

Érdekességek

EU információk

e-ügyintézés

Felhívás

Felmérések

Fiatalok

Foglalkozás egészségügy

Foglalkoztatás

Fogyasztóvédelem

Gazdasági hírek

Gazdaságpolitika

Gyermeknevelés

Hazai sport

Helyi önkormányzat

Jegyzet

Karrier

képviselő-testület

Kiállítások, konferenciák

Kistelepülések

Kistérségek

Közbiztonság

Közérdekű információk

Közgyűlés

Közvélemény

Kulturális programok

Minisztériumok

Nyugdíjasoknak

Oktatás

Pedagógia

Politika, közélet

Rendezvény

Rendőrségi hírek

Szabadidő

Szociálpolitika

Társadalom

Távközlés

Tudósítás


Egészségügyi dolgozók kitüntetve - példa előttünk.

Lehangoló a magyar TV csatornák érzéketlensége az emberi életek iránt.

Látszat szereplők és "műbalhék", de érdekvédelem és nyilvánosság a "bedőlő hitelek" miatt, vagy egészségünkért, a családok továbbéléséért - az nem támogatott részükről. 

Legyen a médiában előremutató nyilvánosság keresés és bemutatom Önöknek az értünk példaként sokat tevő egészségügyi kitüntetett dolgozókat 2008.évből.

Ők legyenek megérdemelten médiahőseink.

"A Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara az egészségügy területén kifejtett kiemelkedő szakmai és közösségépítő szakdolgozói tevékenység elismeréseként 2006-ban Szakmai Díj-at alapított.
Az elismerés annak a kamarai tagnak adományozható, aki hivatásának képviseletével az egészség megőrzése, betegségek megelőzése, az ápolás, gondozás, betegellátás terén magas színvonalú, példaértékű eredményt ért el, és kimagasló teljesítményével hozzájárult az egészségügyi ellátás és a szakdolgozói tevékenység fejlesztéséhez.

A helyi és területi szervek javaslatára, a Kitüntetési Bizottság véleményezésével, az Elnökség döntésével a MESZK elnöke 21 fő részére adta át az elismerést.

Minisztérium látja-e a hétköznapok hőseit az egészségügyi dolgozókat?

1.
SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG megyéből BÁNFI JÁNOSNÉ laboratóriumi analitikus, a Mátészalkai Területi Kórház dolgozója. Szakmai tudását folyamatosan fejleszti, munkáját odaadással végzi, segíti munkatársai szakmai fejlődését, a munkahelyi kollektíva megbecsült tagja.

2.
HEVES megyéből BERTA ATTILÁNÉ diplomás ápoló, a gyöngyösi kórház Krónikus Belgyógyászatának főnővére, akinek elméleti és gyakorlati tudása, hivatástudata a szakma iránti elkötelezettsége példamutató. Nagyon sokat tett a minőségi betegellátás szinten tartásáért. Jó szervező és kommunikációs készséggel rendelkezik, képes az előrelátó tervezésre, új lehetőségek megragadására, elkötelezett a betegek, a kollégák és a szakma elvárásai iránt.

3.
BÁCS-KISKUN megyéből FARAGÓ ISTVÁNNÉ, aki kiskunfélegyházai kórházban dolgozik, mint gyógytornász. A kezdetektől fogva mind kollégái, mind pedig betegei egy kiegyensúlyozott, kiváló szakmai és emberi képességekkel rendelkező embert ismerhettek meg személyében. Foglalkozása során igen komoly egészségnevelést is folytat. A kiskunfélegyházi "Szív Egyesület" egyik alapító tagja, és aktív résztvevője, tanácsadója. Nagy érdemeket szerzett az új Rehabilitációs Osztály megalakításában és beindításában is.

4.
HAJDÚ-BIHAR megyéből GÁLNÉ KECSKEMÉTI ILONA, a berettyóújfalui kórház osztályvezető főnővére, diplomás ápoló. Az ápolói hivatás képviseletével jelentősen hozzájárult az egészség megőrzéséhez, a betegségek megelőzéséhez, az egészségügyi ellátás és a szakdolgozói tevékenység fejlesztéséhez Az ápolás-gondozás, betegellátás terén kimagasló eredményt ért el. Életvitele erkölcsi szempontból példaértékű.

5.
CSONGRÁD megyéből GYULAI MAGDOLNA a Szegedi Tudományegyetem Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézetének intézetvezető főnővére.
A pályán eltöltött harminc év alatt töretlenül és kimagaslóan gyakorolta hivatását. Az ápolás szakma szeretete a betegágy mellett minden eltöltött pillanatát áthatotta. A magas szintű naprakész elméleti és gyakorlati ismereteit folyamatosan átadta és átadja a kollégáinak - hallgatóinak.
A szakma presztízs-emelésének élharcosa a szó legnemesebb értelmében.

6.
VESZPRÉM megyéből HORVÁTH JÓZSEFNÉ, ápolási igazgatóhelyettes a pápai kórházból.
Karola nővér az a személy, aki szívvel lélekkel igazi nővér volt. Kimagasló hivatásszeretete, kiváló kommunikációs, problémamegoldó készsége. A képzések, továbbképzések szervezésében vállalt szerepe, szakmai érdekvédelmi munkája elismert. Személyiségéből sugárzik a tisztelet és a szeretet, amely a betegek és munkatársak felé irányult, ez emelte igazi NŐVÉRI rangra munkáját.

7.
BÉKÉS megyéből KATONA ALBERTNÉ szülésznő aki, több mint 30 éve dolgozik az orosházi intézmény Szülészeti Nőgyógyászati Osztályán. Szakmai fejlődése, munkája példaértékű, felkészültsége kiváló. Az egészségügyi szakdolgozók érdekeinek képviseletében a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara megalakulásától aktívan tevékenykedik. Emberi tulajdonságai révén mintaként szolgálhat a fiatalabb nemzedékek számára.

8.
BUDAPESTI Szervezet felterjesztése alapján: DR. KOLOS ÁKOSNÉ a Szent János Kórház kórházhigienikusa, akit 46 éves szakmai munkája és a szakma iránti alázatos tevékenysége miatt javasoltak e Díjra. Oktatási és tudományos tevékenysége kiemelkedő, a nosocomiális fertőzések megakadályozása terén 4 évtizedes tapasztalata van. Kollegái szerint: a szakdolgozói társadalom tisztelettel nézhet fel rá.

9.
FEJÉR megyéből KOVÁCSNÉ SIMON ZSUZSANNA védőnő. A MESZK megalakulása óta aktív szervező a Székesfehérvár város alapellátási területén. A tagság a 2007. évi választások során ismét a helyi szervezet alelnökévé választotta. Szervező, szakmai munkássága rendezvényeken, továbbképzéseken kiemelkedő. A tagság érdekeit mindenkor nyíltan képviseli a Kamara elnökségében, és az Önkormányzat Egészségügyi Bizottságában. A tagság megtartása érdekében kifejtett tevékenysége elismerést érdemel.

10.
BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN megyéből LÉNÁRT MIKLÓSNÉ, akiben példaértékű innovatív elképzeléseit megvalósító fizioterápiás szakasszisztenst, egészségügyi szakoktatót tisztelhetünk, aki emberbaráti szeretettel, szakmai tudásának legjavát adva gyógykezeli a hozzáforduló betegeket. Tapasztalatai, tudása iskolateremtővé tette, diákok képződnek szakavatott irányítása, tanítása alatt. A MESZK megalakulásától napjainkig aktív résztvevője, elhivatott tagja Kamaránknak. Korábban a helyi Szervezet elnöki tisztségét töltötte be.

11.
GYŐR-MOSON-SOPRON megyéből MAJNOVICS GÁBORNÉ, aki 33 éve kezdte egészségügyi pályafutását gyermekápolóként, majd osztályvezető főnővérként dolgozott. Jelenleg is első munkahelyén dolgozik, a Soproni Állami Szanatórium ápolási igazgatójaként. Szakmaisága, vezetői és szervezőkészsége kiemelkedő.
Győr-Moson-Sopron megyében a MESZK megalakításában a kezdetektől részt vett, aktívan dolgozó helyi elnök.

12.
NÓGRÁD megyéből OCSOVAI RÓBERT diagnosztikus képalkotó, aki a MESZK megalakulása óta tevékenyen részt vesz a szakmai érdekképviseletben. A területi szervezet Képalkotó Diagnosztikai Tagozatának elnökeként kiemelkedő munkát nyújtott. Munkahelyén megbecsült szakember, Nagyfokú empátiás és szervezési készsége, valamint tudományos tevékenysége alapján került felterjesztésre.

13.
TOLNA megyéből PÉTER ERZSÉBET ROZÁLIA vezetőasszisztens a szekszárdi kórházból.
Rendkívül jó kommunikatív, szervező és menedzseri képességekkel látja el feladatát. Széleskörű szakmai és társadalmi ismeretekkel rendelkezik. Optimizmus, a megoldás orientált szemlélet jellemzi. "Péter Erzsit" a kórház minden területén ismerik, jó munkakapcsolatot ápol a kiszolgáló, a gyógyító és a diagnosztikai egységek dolgozóival. Intézményük egyik meghatározó és ismert egyénisége.

14.
ZALA megyéből PÉTER ZSUZSANNA a Kanizsay Dorottya Kórház vezető szakasszisztense, aki a Kamara megalakulása óta aktívan rész vesz a szakmai érdekképviselet elismertetésében mind helyi, mind országos szinten. Az aneszteziológia-intenzív ápolás tagozat országos tagozat vezetője. Magas szakmai ismerettel, jártassággal rendelkezik, a szakterületét érintő jogszabályi hátteret ismeri, és jól is alkalmazza. Vezető egyéniség, szorgalmával és kitartásával pozitív példát mutat kollégái számára. Véleményét bátran megfogalmazza, kellő módon és formában kommunikálja a tagozata tagjai és közvetlen munkatársai felé is. Segítőkész, fogékony az újra, szakoktatóként a jövő ápolóit több év óta készíti fel e nehéz, de szép pályára.

15.
BARANYA megyéből SASVÁRINÉ BOJTOR ANNA főiskolai adjunktus. Az egészségügy területén több mint 40 évet dolgozott. Oktatási múltja 25 évre tekint vissza. Főállása mellett az országban elsőként szervezte meg Pécsett az otthoni szakápolást.
Tudományos munkáját az "Ápolástudomány elmélete és gyakorlata" témakörben végezte. A Kamara megalakulása óta MESZK Baranya megye alapellátási alelnöki tisztségét látja el. Szakmai tudása kiemelkedő, szakmai tapasztalata rendkívül sokrétű.

16.
KOMÁROM-ESZTERGOM megyéből SILLING MAGDOLNA diplomás ápoló, aki pályáját szülésznőként kezdte. Szakmája iránt hűen elkötelezetett. 6 éve mátrix vezető főnővérként magas szintű munkájával és empátiás készségével támogatja a hozzá fordulókat, segíti beosztottait. Támogatása és hozzáértése tükrözi nemcsak szakmai, hanem kamarai társadalmi munkáját is. Véleményformálása reálisan megnyilvánul, aktív részt vállal a kamarai munkából.

17.
Országos díjazott: SOMOGYVÁRI ZOLTÁNNÉ, aki szakmai pályafutását ápolóként kezdte 45 éve. Dolgozott különböző ápolásvezetői munkakörökben, majd a Bajcsy-Zsilinszky Kórház és a Szent János Kórház ápolási igazgatójaként látta el feladatát. Tudását állandóan fejlesztette, több diplomával rendelkező kiváló szakember. A Magyar Kórházszövetségben, a Magyar Ápolási Igazgatók Egyesületében, a Magyar Minőségügyi Társaságban, majd a MESZK fekvőbeteg ellátó alelnökeként, majd a Minőségfejlesztési Bizottság elnökeként vett részt a szakma fejlesztésében. Publikációival hozzájárult az ápolás és a minőségügy fejlesztéséhez. Magyarország ápolásának fejlesztésében elért eredményei ápolástörténeti szempontból jelentősek és meghatározóak. Köszönjük munkáját!!

18.
SOMOGY megyéből SZABÓ GYULÁNÉ, aki szülésznőként kezdte pályafutását és elért a szakmai karrierút legmagasabb fokára: ápolási igazgatóként irányítja a Kaposi Mór Oktató Kórház szakdolgozóit. Elismert szakember, aki munkájában maximalista, nem ismeri az órát, sem a napokat. Lelkiismeretesen, fáradhatatlanul küzd a kitűzött célokért. Nagyon jó vezető, menedzser, összetartó, irányító és oktató. Kiváló egyénisége, tapasztalata, tudása hozzájárul a folyamatos eredményes munkához. Az érdekképviseleti munkában is aktívan szerepet vállal a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara Somogy Megyei Területi Szervezetének megválasztott elnökeként.

19.
VAS megyéből SZALAY SÁMUELNÉ, analitikus a szombathelyi kórházból. Nem közvetlenül a betegágy mellett végzi tevékenységét, de nagyban hozzájárult a minőségi betegellátáshoz kiváló szakmai tudásával, empatikus, korrekt magatartásával. Önzetlen, segítő tevékenységét mindig a jobbító szándék vezérli. Etikus magatartása példamutató.Tudományos tevékenységével mintát mutat. A MESZK-ben In vitro labordiagnosztika tagozatvezetőként vesz részt a szakmai érdekképviseleti tevékenységben.

20.
JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK megyéből TÓTHNÉ VARGA MÁRIA, diplomás ápoló, szülésznő, a karcagi kórház főnővére.
A Kamara szervezésében 2004-től aktívan tevékenykedik. Jelenleg a Karcagi Helyi Szervezet elnöke. Kamarai tisztségviselőként kimagasló módon képviseli a hivatását. Orvos szakmai körökben is elismert, kamarai munkája szakmai hozzáértést és kiegyensúlyozottságot mutat.

21.
PEST megyéből VIKTORNÉ MAGYAR ERZSÉBET ápoló, a szigetszentmiklósi szakorvosi rendelőintézet dolgozója.
Közel harminc éves egészségügyi pályáját a folyamatos segítőkészség, tenni akarás, elhivatottság jellemezte. Tudományos tevékenysége iránymutató a szakma számára, éppen ezért példaképként is állítható munkatársai elé."(Forrás:MESZK.hu)

Publikálta
null