Vagyonkezelés

Vállalkozásfejlesztés

Vélemények

Gabriele Tarquini már Fangiót is beelőzte!

Tarquini valaha az AGS és a Tyrrell volánjánál is „gyűrte” a Forma 1-et. Elismert pilótának számított annak ellenére, hogy legjobb eredménye Mexikóban egy 6. helyezés volt. 2003-ban már túraautósként lett Európa Bajnok. Most pedig a SEAT csapatával megnyerte a világbajnokságot.

Hírnök magazin

Az olasz bajnok korelnöke a sportágnak: 47 évével a versenysport történetének legidősebb bajnoka, s e tekintetben még Juan Manuel Fangiót is túlszárnyalta. – Csodálatos érzés ez a világbajnoki cím, különösen egy ilyen hosszú pályafutás után – értékelt utóbb Tarquini. – Igen nehéz és eseménydús szezonon vagyunk túl, amely során két olyan kiváló ellenféllel küzdve, mint Yvan Muller és Augusto Farfus, minden futamon a lehető legtöbb pontot kellett begyűjtenem.

Nem csoda, hogy Jaime Puig, a SEAT Sport igazgatója ujjongott és kifejtette, hogy „a makaói hétvége jól mutatta, igazi csapatként működünk, ahol mindenki mindenkiért dolgozik. A tavalyi két világbajnoki cím után az idén is szerettük volna legalább az egyiket elhódítani, ám mindkettőt sikerült. Ez rendkívüli hőstett!”

Tény, hogy a Túraautó Világbajnokság (WTCC) idei szezonja a SEAT abszolút sikerét hozta. A 2009-es bajnoki címet a SEAT és Gabriele Tarquini szerezte meg, míg Yvan Muller a második helyen végzett, Tom Coronel pedig a független csapatok versenyének tabelláját zárta az élen. Mindez nem kevesebbet jelent, mint hogy a spanyolok a konstruktőri világbajnokságban két különböző versenyautójával – Leon TDI és Leon WTCC – is maga mögé utasította a BMW, a Chevrolet és a Lada versenygépeit.

A makaói diadal azért is édes annyira a SEAT pilótái számára, mert nem sokkal előtte még a poklok bugyraiban időztek. Gabriele Tarquini és Yvan Muller ugyanis – azaz a későbbi bajnok és az ezüstérmes – az időmérő edzés után a kórházban kötöttek ki. De hát minden jó, ha a vége jó!