Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Adózás, helyi adók

Állatbarát

Állatgyógyászat

Állatkozmetika

Állatorvosok

Állattartás

Befektetés

Belföld

Bér, jövedelem

Beruházás

Biztosítás

Borturisztika, borturizmus

Cégvilág

Civil hírek

Család

Egészségügy / szociális intézmények

Egyesület

Elemzések, tanulmányok

Életmód

Energiagazdálkodás

Érdekességek

EU információk

Felhívás

Felmérések

Fiatalok

Foglalkoztatás

Fogyasztóvédelem

Gasztronómia

Gazdasági hírek

Gyermeknevelés

Hazai sport

Helyi önkormányzat

Helytörténet

Informatika és távközlés

Ingatlan

Innen-onnan

Innováció

Interjú

Internet / multimédia

Jegyzet

Jótékonyság

Karácsonyi ünnepségek

Karrier

Képviselők hírei

képviselő-testület

Kiállítások, konferenciák

Kistelepülések

Kistérségek

Koncert

Költségvetés

Közbiztonság

Közérdekű információk

Közlekedési információk

Közműépítés és szolgáltatás

Közvélemény

Kulturális programok

Oktatás

Pályázatok

Pedagógia

Piackutatás

Politika, közélet

Portré

Rally

Regionális programok

Rendezvény

Rendőrségi hírek

Sport / fittness / szabadidő

Sportrendezvény

Szabadidő

Tudósítás

Turizmus

Utazás

Vagyonkezelés

Vállalkozásfejlesztés

Vélemények


„Vakáció a múltban”
 Öröm a nyár, de a gyerekekre kevés program vár
Javában tombol a nyár, s ez azt jelenti, hogy immár minden iskolás számára elstartolt a várva várt vakáció. Ami azonban az apróság számára felhőtlen öröm, az „ősöknek” gyakran csak eggyel több púp a hátán. „Mit csináljak a gyerekkel?” – teszi fel a kérdést megannyi dolgozó szülő, ha beköszönt a maratoni hosszúságú, két és fél hónapos szünidő.

Közös családi nyaralásra egyre kevesebb pénz jut, meg aztán különben se lehet az egész nyarat (mintegy tizenegy hetet!) a Balcsinál, vagy valamelyik „kimondhatatlanul” neves horvát nyaralószigeten átvészelni. Maradnak tehát a többnyire igen gyümölcsöző, ám a többség számára elérhetetlen nyári táborok, esetleg a hasznos időtöltés helyett inkább csupán időölésre alkalmas tömegnapközik, netán egy lekvárbefőzős-piacrajárós „szabadság” a jó öreg nagyinál. Ugyanakkor ne feledjük: még ez utóbbiak is arannyal érnek fel, ha komolyan fenyeget a veszély: társaság helyett a játszótér magánya és a nyakba akasztott lakáskulcs vár a gyerekre.
Hírnök
Hogy mennyire fontos problémáról van szó, az is mutatja, hogy különböző pedagógus-szervezetek és gyermekvédő egyesületek évről-évre felvetik a rövidebb nyári szünet javaslatát. Azok a gyerekek ugyanis, akik módosabb társaikkal ellentétben végigunatkozzák a nyarat, nem csupán élményekkel lesznek szegényebbek. Tapasztalatok szerint a „kulcsos” gyerekeknek komoly hátrányt jelent, hogy képességfejlesztés helyett hónapokig csak céltalanul lődörögnek.

Szerencse a szerencsétlenségben, hogy a szülők esetenként nem csupán a helyi önkormányzatok által kötelezően szervezett napközis táborokra, hanem a különböző civil szervezetek, alapítványok által verbuvált foglalkozásokra, programsorozatokra is támaszkodhatnak. Ezek, azzal együtt, hogy általában tartalmas időtöltést kínálnak megfizethető áron, sokszor a segítségre szoruló családok közvetlen közelében találhatók.

Budaörsön és környékén kutakodtunk, amikor egy nem mindennapi „hiperaktív” szerveződésre bukkantunk. A 2001-ben alakult Régiségbúvár Ifjúsági és Kulturális Egyesület – mint azt neve is mutatja – azzal a céllal jött létre, hogy elősegítse kulturális örökségünk és hagyományaink megőrzését, illetve megismertetését, kimondottan az ifjúságra koncentrálva. Ezért az egyesület egész évben számos oktatási, kulturális, sport és szabadidős programot szervez elsősorban Budaörs körzetében. Ezek között régészeti, történelmi, képző- és iparművészeti, néprajzi és helytörténeti tárgyú előadások éppúgy megtalálhatók, mint kiállítások, nyári táborok, hétvégi és tanítás utáni szakkörök, illetve „interaktív” történelemórák, játszóházak, iskolai versenyek bonyolítása.

Az egyesület „fennhatósága” alá tartozik a budaörsi Városi Régészeti Kiállítás, valamint a Csiki Pihenőkert, így a Régiségbúvároknak számos lehetőségük van a környékbeli gyerkőcök kedvében járni. Állandó programjaik mellett idén többek között jurtafalvas íjásztábort, vadnyugati indiánkalandokat, valamint igazi múmiavadászatot is hirdetnek.

További információk az egyesületről, valamint a táborok, foglalkozások programjáról a www.regisegbuvaregyesulet.hu oldalon található.
Nagy András (Budaörsi Hírnök)
Publikálta
null