Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Adózás, helyi adók

Állatbarát

Állatgyógyászat

Állatkozmetika

Állatorvosok

Állattartás

Befektetés

Belföld

Bér, jövedelem

Beruházás

Biztosítás

Borturisztika, borturizmus

Cégvilág

Civil hírek

Család

Egészségügy / szociális intézmények

Egyesület

Elemzések, tanulmányok

Életmód

Energiagazdálkodás

Érdekességek

EU információk

Felhívás

Felmérések

Fiatalok

Foglalkoztatás

Fogyasztóvédelem

Gasztronómia

Gazdasági hírek

Gyermeknevelés

Hazai sport

Helyi önkormányzat

Helytörténet

Informatika és távközlés

Ingatlan

Innen-onnan

Innováció

Interjú

Internet / multimédia

Jegyzet

Jótékonyság

Karácsonyi ünnepségek

Karrier

Képviselők hírei

képviselő-testület

Kiállítások, konferenciák

Kistelepülések

Kistérségek

Koncert

Költségvetés

Közbiztonság

Közérdekű információk

Közlekedési információk

Közműépítés és szolgáltatás

Közvélemény

Kulturális programok

Oktatás

Pályázatok

Pedagógia

Piackutatás

Politika, közélet

Portré

Rally

Regionális programok

Rendezvény

Rendőrségi hírek

Sport / fittness / szabadidő

Sportrendezvény

Szabadidő

Tudósítás

Turizmus

Utazás

Vagyonkezelés

Vállalkozásfejlesztés

Vélemények


Turizmus 2009 – A remény éve

Kígyóuborka-szezon várható

Maratoni uborkaszezon. Ez várható mind a globális, mind a magyar idegenforgalomban. Az okot természetesen a pénzügyi-gazdasági világválság szolgáltatja. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy a várható visszaesés Magyarországon néhány bőséges évet követhet. Kérdés azonban, mire elég az amúgy is tőkeszegény hazai turizmus muníciója. Az előjelek ugyanis baljósak.

A turisták száma tavaly a világban elérte a 924 millió főt, ami rekord – derül ki az ENSZ Turisztikai Világszervezetének (UNWTO) a Magyar Turizmus Zrt. által kiegészített legfrissebb jelentéséből. Az év második felében azonban már érezni lehetett a visszaesést és a tendencia 2009-ben folytatódik. Olyannyira, hogy a szervezet idén legalábbis stagnálással, de inkább 1-2 százalékos csökkenéssel számol. Az UNWTO szerint Amerika mellett Európát sújtja majd leginkább az utazókedv-csökkenés, mivel gazdaságait már bőven elérte a recesszió. A válság a magyar lakosság 62,4%-át is befolyásolja döntésében: kevesebb pénzt fordítunk majd utazásra. (A tavalyi itthon is kiemelkedő év volt, a nemzetközi trendek alól azonban hazánk sem bújhat ki.)Hírnök magazin

Ám nemcsak a családokat, a magyar vállalatokat is érinti a visszaesés. Céges bulik, csapatépítő tréningek, konferenciák lemondása várható országszerte. Érzékeny veszteség ez, a szállodák helyzetét ráadásul tovább rontja, hogy nagy összegű hiteleket vettek fel az utóbbi években. Lehet, hogy az áfaemelés, mint a munkára rakódó terhek ellentételezése alapvetően jó irányú lépés, a turizmusnak azonban újabb csapás. Azt sem nehéz megjósolni, hogy a szűkülő piac reflexreakciója a kíméletlen árverseny lesz. Annak ellenére is, hogy a Turisztikai Világszervezet a szolidaritás szükségét húzza alá. Szerinte a nehéz idők alkalmat adnak a fejlődésre is, hiszen komoly erőfeszítéseket és összefogást követelnek. Sőt, ha a rövid távú válaszokat sikerül a hosszú távú problémák megoldásának szolgálatába állítani, abból az iparág megerősödve jöhet ki.

Magyarországon nő a belföldi utak vonzereje, csakúgy, mint az akciók szerepe. Mindezt már a Magyar Turizmus Zrt-től tudjuk meg. A cég a stabilitás érdekében egységes arculat felépítését szorgalmazza bel- és külföldön, a figyelemfelkeltést pedig a növekvő „reklámzajban” innovatív kommunikációval képzeli el. Az ideit különben a Kulturális Turizmus évének hirdette meg, a szálláshelyi kedvezmények biztosítása mellett így arra ösztönzi a szállodákat, hogy kulturális programokat kínáljanak a vendégeknek. A Zrt. ezt a kiadványok és a www.itthon.hu című honlap mellett média-megjelenésekkel, illetve egyéb újszerű marketingeszközökkel is igyekszik népszerűsíteni. A válság miatt felértékelődnek a közeli utak, ezért erőforrásaikat a korábbinál nagyobb mértékben irányítják a környező országok felé, kihasználva a történelmi-kulturális hasonlóságokat illetve a szoros társadalmi és gazdasági kapcsolatokat – ígérik.

Nagy András www.hirnok.hu

 
Publikálta
null