Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Adózás, helyi adók

Állatbarát

Állatgyógyászat

Állatkozmetika

Állatorvosok

Állattartás

Befektetés

Belföld

Bér, jövedelem

Beruházás

Biztosítás

Borturisztika, borturizmus

Cégvilág

Civil hírek

Család

Egészségügy / szociális intézmények

Egyesület

Elemzések, tanulmányok

Életmód

Energiagazdálkodás

Érdekességek

EU információk

Felhívás

Felmérések

Fiatalok

Foglalkoztatás

Fogyasztóvédelem

Gasztronómia

Gazdasági hírek

Gyermeknevelés

Hazai sport

Helyi önkormányzat

Helytörténet

Informatika és távközlés

Ingatlan

Innen-onnan

Innováció

Interjú

Internet / multimédia

Jegyzet

Jótékonyság

Karácsonyi ünnepségek

Karrier

Képviselők hírei

képviselő-testület

Kiállítások, konferenciák

Kistelepülések

Kistérségek

Koncert

Költségvetés

Közbiztonság

Közérdekű információk

Közlekedési információk

Közműépítés és szolgáltatás

Közvélemény

Kulturális programok

Oktatás

Pályázatok

Pedagógia

Piackutatás

Politika, közélet

Portré

Rally

Regionális programok

Rendezvény

Rendőrségi hírek

Sport / fittness / szabadidő

Sportrendezvény

Szabadidő

Tudósítás

Turizmus

Utazás

Vagyonkezelés

Vállalkozásfejlesztés

Vélemények


Mindent tudó kis zseni

Teszteltük a HTC Cruise (P3650) telefonos PDA-t

Hírnök magazinMobilos teszt-rovatunkban ezúttal kicsit mélyrehatóbban ismerkedtünk meg a HTC készülékekkel, mivel szerkesztőségünk „munkatársa” is lett. Hónapok óta terveztem, hogy vásárolok egy új telefont, ami nálam nem csak a hívások fogadására szolgál, hanem rengeteg plusztulajdonságát is kihasználom. Az okostelefonok robbanásszerű fejlődése még nagyobb fejtörést okozott, s a Nokia márkahűségemet is feladtam. Nos, elkezdtem ismerkedni a lehetőségekkel, választékkal, tudással és legfőképpen az árakkal. Alapvetően 50-60 ezer körül szántam a cserére, de addig nézegettem a lehetőségeket, amíg belezúgtam a HTC Touch Diamond (P3700) telefonos PDA-ba, de kiderült, hogy nincs memóriabővítési lehetőség, ami a maga szépségét és tudását a sárga földig rombolta, ezért a „tesója”, a HTC Cruise (P3650) telefonos PDA mellett döntöttem. Nehéz volt a választás, mert a Touch Diamond nagyobb, 528 MHz-es proceszszorral dicsekedhet, a Cruise csak 400-assal. A Diamond felbontása sokkal nagyobb, de más lényeges különbséget nem találtam. Az árnál érdekeség, hogy a két készülék között kb. 10-20 ezer forint a különbség, így 120-150 ezer körül kaphatóak, de meglepő, hogy egyes helyeken olcsóbb a Diamond, mint a Cruise, máshol pedig drágább. Körbenéztem az interneten is, hogy milyen vélemények vannak, s megnyugodhattam, mert mindenhol csak a legjobbat írták róla.

Lássuk, mit is tud(hat) a HTC Cruise, amely a bővíthető memória miatt lett nálam befutó.

A kinézete elegáns, komoly – nekem nagyon bejön. Az előlapba simuló 2,8”-os kijelző felett jobbra találhatjuk a másodkamerát, középen pedig egy állapotkijelzőt, ami a kapcsolatok függvényében villog. Az alsó részen négy kezelőgomb veszi körül az ötirányú navigációs gyűrűt, amely a végtelenségig körbeforog – ezt a kezelőszervet eddig ritkán használtam. Bal oldalán a hangrögzítésre szolgáló gomb, alatta a hangerőtolóka. Jobb oldalon a fotós gomb és a microSD kártyanyílás. Az alján található a reset gomb, ami igen hasznos, mert a tapasztalatok szerint a Windows egyik kedvenc tulajdonsága a lefagyás és ezt a hagyományt a mobilos tesó is követi – nekem már többször sikerült ledermeszteni.

A TouchFLO felület, vagyis az érintőképernyő könnyen kezelhető ujjal is, így ritkán veszem elő a cerkát.

A kezdőlapról könnyen eljuthatunk bárhova, amit a saját kedvünkre tudunk módosítani, egyszerűsíteni is. A HTC sémánál a nagyméretű óra alatt négy különböző ikont találunk: a házikónál az órát mutatja, amely alatt láthatjuk, hogy érkezett-e e-mail, sms, vagy nem fogadott hívás. A napocska egy időjárás-előrejelző plugin (internetfüggő szegény), a négyzet egy gyorsindító menüsor, a legutolsó ikonnal pedig a profilok között válthatunk. A gyorsindító menüsorhoz kilenc változtatható programot rendelhetünk. Mindez alatt újabb gyorsindító sávokat hozhatunk létre.

Szemlesütve vallom be, hogy néhány órát bíbelődtem vele, mire sikerült kiismerni az alapokat. Azért nem ajánlom, hogy az első napon valaki éjjel fél kettőkor próbáljon meg új készülékén rájönni, hogyan kell az ébresztőt beállítani, mert nekem sikerült az egyik barátomat felhívni a próbálkozásnál – még szerencse, hogy mélyen alszik. A fotók többnyire jól sikerülnek, bár meg kell találni a megfelelő fényviszonyokat (azért egy ilyen telcsinek dukált volna egy kis vaku is talán).

Nézzük a telefonálást: a hangminőség rendben és a kihangosítás is jól működik. Ötletes, hogy a számok beütésénél azonnal választást ad a memóriában tárolt számok gazdáinak nevével, de természetesen gyorshívást is programozhatunk. A névjegyzék szélén egy érintéssel ugorhatunk a kívánt kezdőbetűhöz.

A számítógéphez USB-n csatlakozhatunk. Nos, az első kavarodás itt volt, ugyanis szinkronizáltam a számítógépemmel, ahol az Outlook névjegyzékét igencsak elhanyagoltam – néhány óra alatt azért sikerült rendbe tenni... A másik baki szintén a szinkronizálásnál történt, amikor engedtem, hogy az e-mail üzeneteket is átmozgassa. Nem tudom, mit kavartam igazán, de a telefonon feleslegesnek tartottam az üzeneteket – hiszen a gépen ott van –, így kitöröltem, azután ismét szikronizáltam, vesztemre, mert a telefonról eltüntetett üzenetek a számítógépről is törlődtek. Hát, ez nagy kiszúrás volt…

Alapban adtak hozzá egy navigációs szoftvert, ami a GPS kihasználására lenne hivatott, de  csak Ázsia térképét találtam, amire mostanában kevésbé lesz szükségem. Az IGO-val is kipróbáltam, amellyel jól működött és – lehet, hogy csak nekem újdonság – meglepett, hogy a névjegyzékben címmel ellátott ismerősöket a POI-k közé is elhelyezte automatikusan. A Skype programot is kipróbáltam, amely szintén jól működik.

Elsők között sikerült fullra tenni a memóriát egy hosszabb hangfelvétellel. Természetesen lövésem sem volt, hogy mi okozta a gondot, de néhány órás próbálkozás és keresgélés után sikerült rájönni, hogy a felvételt nem a memóriakártyára, hanem a telefonra mentette.

A tudások összehasonlításában fontos szempont volt, hogy minden benne legyen, ami kell(het) és lám, szinte teljes a választék: Bluetooth, wifi, GPS, UMTS, HSDPA támogatás és FM rádió... – utóbbit használom a legritkábban.

Amit hiányolok: vaku, nagyobb felbontású kamera, imádja az ujjlenyomatot, így meg is tartja, ezért egy automatikus képernyő törölgető sem ártana (ez csak sajátos fantáziámban létezik, de a szemfüles fejlesztők kitalálhatják még).

A készenléti/beszédidő: 450 óra / 7 óra, de folyamatos gyötrés mellett kevesebb, mint egy nap alatt lemerül. A szakemberek szerint, a Micro SDHC foglalat jóvoltából a jelenleg 6-8 GB-os memóriakártyákkal is bővíthető, de a hamarosan megjelenő 16-32 GB-os kártyák megjelenésével még több adatot is tárolhatunk rajta (néhány éve még a notebookok sem voltak képesek ennyi adat tárolására).

Német magazinok tesztminősítései: AreaMobile: kiváló; CNET.de: kiváló; Handys: kiváló; Mobile News: jó.

Összességében egy nagyon pofás szerkezet, amely gyakorlatilag minden, napjainkban fontos jó tulajdonsággal fel van ruházva. Érdemes egy ilyenre beruházni, ha ki is tudjuk használni a tudását, de ajánlatos az ár miatt alaposan körülnézni.

(meggyesi - Hírnök magazin)

 
Publikálta
null