Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Adózás, helyi adók

Állatbarát

Állatgyógyászat

Állatkozmetika

Állatorvosok

Állattartás

Befektetés

Belföld

Bér, jövedelem

Beruházás

Biztosítás

Borturisztika, borturizmus

Cégvilág

Civil hírek

Család

Egészségügy / szociális intézmények

Egyesület

Elemzések, tanulmányok

Életmód

Energiagazdálkodás

Érdekességek

EU információk

Felhívás

Felmérések

Fiatalok

Foglalkoztatás

Fogyasztóvédelem

Gasztronómia

Gazdasági hírek

Gyermeknevelés

Hazai sport

Helyi önkormányzat

Helytörténet

Informatika és távközlés

Ingatlan

Innen-onnan

Innováció

Interjú

Internet / multimédia

Jegyzet

Jótékonyság

Karácsonyi ünnepségek

Karrier

Képviselők hírei

képviselő-testület

Kiállítások, konferenciák

Kistelepülések

Kistérségek

Koncert

Költségvetés

Közbiztonság

Közérdekű információk

Közlekedési információk

Közműépítés és szolgáltatás

Közvélemény

Kulturális programok

Oktatás

Pályázatok

Pedagógia

Piackutatás

Politika, közélet

Portré

Rally

Regionális programok

Rendezvény

Rendőrségi hírek

Sport / fittness / szabadidő

Sportrendezvény

Szabadidő

Tudósítás

Turizmus

Utazás

Vagyonkezelés

Vállalkozásfejlesztés

Vélemények


Újra megnyílnak a vitaminakták

Hírnök Média

A közelmúltban ismét több ellentétes hír látott napvilágot a vitaminokról. Van, aki ebben látja egészségünk kulcsát, van, aki viszont betiltaná. Hogy felhívja a figyelmet az egészségünkre leselkedő veszélyekre, a Cenzúrázott Egészség című sikerkönyv szerzője, Dr. Lenkei Gábor hétrészes nyíltlevél-sorozatban fordult a közvéleményhez.

Bár több Nobel-díjas kutató, mint Szent-Györgyi Albert, vagy Linus Pauling már a XX. század elején felhívta a figyelmet a vitaminok jótékony hatásaira, a II. világháború után szinte eltűntek az ezekkel kapcsolatos kutatások és felfedezések. Meglehet, ez nem véletlen, hiszen egybe esik egy multimilliárdos üzlet, a gyógyszeripar előretörésével.

A történet még Hippokratéssszel kezdődött, aki kifejtette, hogy nem érdemes a gyógyításhoz hozzákezdeni sem, amíg a szervezet táplálkozási hiányállapotait nem szüntetjük meg. A vitaminokkal kapcsolatos kutatások aztán az 1900-as évek első felében, a modern kémia és biológia megjelenésével hatalmasat léptek előre. Akkoriban a nyugati társadalmak orvosi expedíciókat küldtek olyan kultúrák kutatására, ahol feltűnően egészséges és hosszú életű volt a népesség, mint például a hunzáknál. Minden esetben kiderült, hogy a vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag étrend volt az egészség kulcsa.

Még az I. világháborút követően azonban a gyógyszerek utáni nyilvánvaló igény megerősítette az egyébként is terjeszkedő gyógyszeripart, akik tőkeerős oktatási és kutatási alapítványokon keresztül irányításuk alá vonták az orvosképzést, és száműzték a vitaminok jótékony hatásáról szóló tanításokat a képzésből, sőt a köztudatból is. Nem létező veszélyekkel riogatva a közvéleményt, indokolatlanul alacsony mennyiségi korlátokat és ajánlásokat szorgalmaztak rendeletbe iktatni, illetve ugyanerről igyekeztek meggyőzni a népegészségügyi hatóságokat.

Napjainkban az egészséges életmód és táplálkozási kultúra reneszánszát éli, és egyre többen ismerik fel, hogy mit tehetnek egészségükért. Bátor kutatók és orvosok újra kinyitják a vitaminaktákat és nyilvánosság elé tárják az eltitkolt valóságot. Közéjük tartozik az ismert magyar kutatóorvos, Dr. Lenkei Gábor, aki 2003-ban robbantott Cenzúrázott Egészség című könyvével. A doktor most hétrészes nyílt levélben fordult a közvéleményhez, mert bármennyire kényelmetlen is az igazság, saját és gyermekeink egészsége a tét.

A Nyíltlevél-sorozat megtalálható a www.drlenkei.hu honlapon.

 
Publikálta
null