Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Adózás, helyi adók

Állatbarát

Állatgyógyászat

Állatkozmetika

Állatorvosok

Állattartás

Befektetés

Belföld

Bér, jövedelem

Beruházás

Biztosítás

Borturisztika, borturizmus

Cégvilág

Civil hírek

Család

Egészségügy / szociális intézmények

Egyesület

Elemzések, tanulmányok

Életmód

Energiagazdálkodás

Érdekességek

EU információk

Felhívás

Felmérések

Fiatalok

Foglalkoztatás

Fogyasztóvédelem

Gasztronómia

Gazdasági hírek

Gyermeknevelés

Hazai sport

Helyi önkormányzat

Helytörténet

Informatika és távközlés

Ingatlan

Innen-onnan

Innováció

Interjú

Internet / multimédia

Jegyzet

Jótékonyság

Karácsonyi ünnepségek

Karrier

Képviselők hírei

képviselő-testület

Kiállítások, konferenciák

Kistelepülések

Kistérségek

Koncert

Költségvetés

Közbiztonság

Közérdekű információk

Közlekedési információk

Közműépítés és szolgáltatás

Közvélemény

Kulturális programok

Oktatás

Pályázatok

Pedagógia

Piackutatás

Politika, közélet

Portré

Rally

Regionális programok

Rendezvény

Rendőrségi hírek

Sport / fittness / szabadidő

Sportrendezvény

Szabadidő

Tudósítás

Turizmus

Utazás

Vagyonkezelés

Vállalkozásfejlesztés

Vélemények


Egy százalék munkanélküliség, magas fizetések

„A gazdaság mindennek az alapja”
Egy százalék munkanélküliség, magas fizetések

Országszerte is egyre nehezebb manapság olyan települést találni, amely egyfelől fejlődésről tud beszámolni, mindamellett nem csak beszedi az adót, de megbecsüli azok befizetőit, sőt, be is számolnak a nagyobb adófizetőknek, mire fordították a tőlük befolyt pénzeket.

Budaörs az elmúlt években kiemelkedő fejlődés helyszíne volt, hiszen az autópálya mellett egymás után nyíltak a nagyáruházak, illetve benépesült az ipari park. Adott volt a hely és a lehetőség, de valószínűleg hiába, ha az önkormányzat nem törődik a vállalkozókkal.

Az elmúlt időszakban többször foglalkoztunk az önkormányzati kötvénykibocsátással – amely nem más, mint egy kölcsön, csak másképp nevezik. Az ország legtöbb települése komoly anyagi gondokkal küzd, s ezzel a kölcsönnel rövid távú, de látványos megoldás születhet, amelynek hátrányait többségében 4-5 év múlva – az utódok – fogják észrevenni. Remélem, tévedek, de véleményem szerint több település fog csődbe menni ezáltal országszerte.

Egyre nagyobb a pénzhiány, s mind kevesebb település tud beszámolni arról, hogy fejlesztésre is költhet. Budaörs viszont ezen kevesek közé tartozik. Alacsony a munkanélküliek száma, magasak a fizetések, idén is közel 200 millió forintnyi összeget fordítanak arra, hogy a megszokott módon közlekedjenek a járatok, illetve a Budaörs-busz, s tovább folytatódnak a tárgyalások a BKV-val az év eleji irreális áremelések ellentételezése vagy visszavonása érdekében. Felvetődött az a lehetőség is, hogy az emelt árú bérletek érvényességi körét bővítse ki a BKV, s olyan bérleteket vezessenek be, amelyek ára megegyezik a fővárosival, s a teljes agglomerációs területen érvényesek legyenek. Ehhez a jövőben is anyagi támogatást nyújtana az önkormányzat, vagyis összességében, finanszírozza a helyiek közlekedési kiadásait is.

A hagyományos Nagyadózók Bálját idén is megrendezték Budaörsön, amelynek kapcsán Wittinghof Tamás, a település polgármestere beszélt a Calipso 93,6-nak.

– Budaörs bevételének jelentős hányadát az iparűzési adó teszi ki – az elmúlt években mintegy 20%-os bevételi növekedés tapasztalható. A városban székelő – immáron több mint – 20 legnagyobb céget idén 11. alkalommal látták vendégül egy részükre szervezett fogadáson. Budaörs vezetése ilyenkor aprólékosan beszámol arról, mire is költötte a tőlük befolyt pénzt, illetve ismerteti az adott évre várható befektetési terveket.

– 18 éve a település fogcsikorgatva készítette első önálló költségvetését – abban az időben még a működtetési költségek feltételeit is elég nehezen sikerült megteremteni. A város idővel sokkalta kedvezőbb adózási körülményeket teremtetett, mint az a környező településeken, illetve a fővárosban tapasztalható. A kezdeti viták után meglehetősen gyorsan indultak virágzásnak az autópálya melletti területek, az ipari parkba betelepültek – bizonyos idő elteltével pedig már presztízskérdésnek számított Budaörsön vállalkozni. A település meglepő módon továbbra is rendelkezik megvásárolható ingatlannal, ám azt, hogy ezek kihez tartozhatnak majd a jövőben, a piaci helyzet határozza meg – az önkormányzat ebben a kérdésben nem dönt, csupán a beruházás lehetőségeit teremti meg. A település idei (nagyrészt az iparűzési adókra épülő) költségvetése16 milliárd forintra rúg, amelyből mintegy ötmilliárd forintot képes fejlesztésre fordítani: a tervek szerint városi sportcsarnok, uszoda, valamint egy új, 24 termes iskola, illetve utak, járdák, parkok és játszóterek épülnek majd a nagyadózóktól befolyt pénzből.

Nem mellékes eredmény, hogy Budaörsön 1% alá tehető a munkanélküliek száma, illetve az országban talán itt a legmagasabbak a jövedelmek – nem véletlenül vallja Wittinghof Tamás: a gazdaság mindennek az alapja.

Hírnök magazin


 
Publikálta
null