Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Adózás, helyi adók

Állatbarát

Állatgyógyászat

Állatkozmetika

Állatorvosok

Állattartás

Befektetés

Belföld

Bér, jövedelem

Beruházás

Biztosítás

Borturisztika, borturizmus

Cégvilág

Civil hírek

Család

Egészségügy / szociális intézmények

Egyesület

Elemzések, tanulmányok

Életmód

Energiagazdálkodás

Érdekességek

EU információk

Felhívás

Felmérések

Fiatalok

Foglalkoztatás

Fogyasztóvédelem

Gasztronómia

Gazdasági hírek

Gyermeknevelés

Hazai sport

Helyi önkormányzat

Helytörténet

Informatika és távközlés

Ingatlan

Innen-onnan

Innováció

Interjú

Internet / multimédia

Jegyzet

Jótékonyság

Karácsonyi ünnepségek

Karrier

Képviselők hírei

képviselő-testület

Kiállítások, konferenciák

Kistelepülések

Kistérségek

Koncert

Költségvetés

Közbiztonság

Közérdekű információk

Közlekedési információk

Közműépítés és szolgáltatás

Közvélemény

Kulturális programok

Oktatás

Pályázatok

Pedagógia

Piackutatás

Politika, közélet

Portré

Rally

Regionális programok

Rendezvény

Rendőrségi hírek

Sport / fittness / szabadidő

Sportrendezvény

Szabadidő

Tudósítás

Turizmus

Utazás

Vagyonkezelés

Vállalkozásfejlesztés

Vélemények


Táncháztalálkozó és Kirakodóvásár

Április 11. Hagyományok Háza (Budai Vigadó)
Április 12-13. Papp László BUDAPEST SPORTARÉNA

Táncháztalálkozó és Kirakodóvásár


A Táncház Egyesület kiemelt feladata az évenkénti Táncháztalálkozó – mint a népművészeti műfajok és mozgalmak évi nagy seregszemléjének – megvalósítása.

A következő, immár huszonhetedik alkalomra április 11-13-án kerül sor, közel 2 500 közreműködővel, várhatóan 15-18 ezer fős látogatószám mellett.

A helyszín idén először április 11-én este a Hagyományok Háza (Budai Vigadó) lesz, ahol Gála-koncert keretében kaphatunk ízelítőt a Táncháztalálkozó műsoraiból. Április 12-13-án a már megszokott módon a Budapest Sportaréna biztosítja a helyszínt, ahol a küzdőtéren zajlik majd az egymást váltó táncházak forgataga és a népművészeti kirakodóvásár, valamint az esti gálaműsorok, de az összes további kisebb-nagyobb termet is kihasználjuk párhuzamosan futó programjainkkal.

Az idei Táncháztalálkozó programját változatlan koncepcióval, az eddigi hagyományoknak megfelelően tervezzük. Igyekszünk eleget tenni az eseménnyel szemben – mind az előadók és alkotók, mind a közönség által – támasztott igényeknek. Az élő népművészet, a hagyományos folklór, a táncház mellett ismét szerepet szánunk az útkeresésnek, a továbbgondolásnak, a magas színvonalú kísérletezésnek.

Április 12-én, szombaton Ínyenctáncházzal és bemutatókkal találkozhatnak azok, akik az igazán kuriózumnak számító táncokat szeretnék jobban megismerni. Szeretnénk széles körben bemutatni minél több, kevésbé ismert tájegység, falu táncát, zenéjét és viseletét. Ezzel párhuzamosan – a gyermekekre és családokra gondolva – folytatódik a nagy érdeklődésre számot tartó Aprók Bálja a Küzdőtéren, idén a Dél-Dunántúl táncai kerülnek itt fókuszba. A már hagyományosnak mondható esti Gála műsorát Berecz András: Legényes című koncertjével kezdjük, majd „Farsang farka” címmel Hagyományőrző Gálát láthatunk, amely a tél végi népszokások köré épül, végül a Jászság Népi Együttes: „Boldog lelkek tánca” című produkciójából láthatunk egy részt.

A programot hajnalig tartó Éjszakai bál teszi teljessé, amelynek idén a Pefőfi Csarnok ad otthont.

Vasárnap ismét Tánctanítások és bemutatók sorozata következik a legjelentősebb Kárpát-medencei tájegységek és a hazai nemzetiségek felsorakoztatásával. Emellett Aprók táncával, kézműves foglalkozással és Tücsökringatóval szórakoztatjuk a gyermekeket. Délután jubiláló népzenei együttesek műsoraival várjuk a látogatókat.

Az esti Gálaműsort Pál István „Szalonna” prímás: Örömzene című CD-bemutató koncertje nyitja, majd fellépnek Magyarország kiemelkedő néptánc-együttesei, valamint határon túlról érkező adatközlők. A Népzenei kamarakoncertek mindkét napon folytatódnak, amelyekkel elsősorban a népzeneoktatásnak és a műkedvelőknek igyekeztünk bemutatkozási lehetőséget biztosítani. A rendezvény Össznépi Mulatsággal zárul.

A Táncháztalálkozóhoz szorosan hozzátartozik a Népművészeti Kirakodóvásár, amely a hagyományos tárgyalkotás, valamint az abból táplálkozó képző- és iparművészet együttes megjelenése, régi és új tárgyak, a funkcionális esztétikum bemutatója. Mindkét napon kiállítás és koncert formájában bemutatkoznak a hangszerkészítők, valamint folytatjuk az Etno-mozit, ahol a szakma, illetve a mozgalom életéről, híres személyekről szóló, ritkán látott filmeket vetítjük.

 (Hírnök Magazin)   Bede Judit
Publikálta
null