Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Alapfinanszírozás

Belföld

bértárgyalások, bérkategóriák

egyenlő bánásmód és esélyegyenlőség

érdekvédelem, érdekegyeztetés

EU-elnökség

EU információk

EU-irányelvek

EU-projekt

európai szociális párbeszéd

Európa jövője

felnőttképzés

foglalkoztatás-politika

hátrányos helyzetűek foglalkoztatása

humánpolitika

Kisvállalkozások

megváltozott munkaképesség

munkajog, munkaügy

munkavédelem

Nemek közötti esélyegyenlőség

nők foglalkoztatása

Projekt hírek

szakszervezetek

szociális párbeszéd


Az EP plenáris ülése: 2009. október 19–22., Strasbourg

 EP-vita a lisszaboni szerződésről és a koppenhágai csúcsról
A lisszaboni szerződés és a közelgő éghajlati koppenhágai csúcstalálkozó uralta az október 29–30 ai EU csúcs előtt folytatott EP vitát. Svédország európai uniós ügyekért felelős minisztere Cecilia Malmström az EU soros elnöksége nevében elmondta: „az EU akkor lesz a legjobban felkészült e kérdések kezelésére, ha a lisszaboni szerződés hatályba lép”.
A vita során a politikai csoportok vezérszónokai arról beszéltek, milyen fontos szempontot kívánnának érvényesíteni az Európai Parlament nevében az európai vezetők jövő héten sorra kerülő csúcstalálkozóján, amelyen részt vesz Jerzy Buzek EP elnök is.
Hozzászólások a lisszaboni szerződésről
José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke: „Miután a szerződés erős támogatást kapott az ír néptől, valamint a lengyelországi ratifikációs folyamat lezárult, most már elmondhatjuk: az összes tagállam demokratikusan jóváhagyta a lisszaboni szerződést.” Joseph Daul (néppárti, francia): „Mindaddig, amíg az európai intézményi kérdések monopolizálják a vitát, nem kezelhetjük felelősségteljesen és a szükséges gyorsasággal a valódi kérdéseket”.
Guy Verhofstadt (liberális, holland): „Úgy tűnik, Klaus cseh elnök elfogadta azt a tényt, hogy többé semmi sem késleltetheti a lisszaboni szerződést”.
Timothy Kirkhope (konzervatív-reformer, brit): „Miért nem tudunk valaha is olyan eredményeket elérni, amelyek változást jelentenek a polgárok számára? Az intézményi változások nem segítik az éghajlatváltozással kapcsolatos kérdéseket. A csúcstalálkozónak az embereket érintő legfontosabb témákra kell összpontosítania”.
Nigel Farage (Szabadság és Demokrácia Európája, brit): „Minden szem Klaus cseh elnökre szegeződik, aki hisz a nemzeti demokráciában. Klaus megvédi a cseh nemzeti érdekeket, és teljesen igaza van, ha fél. Nem minden nép hagyta jóvá demokratikusan a lisszaboni szerződést”.

Az ENSZ koppenhágai klímakonferenciájáról
Barroso: „Mindannyian tudjuk: minél tovább várunk, hogy lépéseket tegyünk, annál nagyobbak lesznek a költségek. Kreatív megoldásokat kell találnunk, és meg kell mutatnunk, hogy az EU egységes az éghajlatváltozás elleni küzdelemben. Koppenhágának először is azt kell bizonyítania, hogy folytatódik a kibocsátás csökkentésére irányuló összefogás. Másodszor azt kell megmutatnia, hogy készen állunk segíteni azoknak, akik készek megtenni ezt a lépést.”
Joseph Daul: „Azt várom a Tanácstól, hogy dolgozzon ki egy stratégiát, amely megfelel az éghajlatváltozással kapcsolatos helyzetnek, azaz a partnereink által tett erőtlen kötelezettségvállalásoknak. Milyen nyomást kíván gyakorolni a Tanács az Egyesült Államokra, Kínára és az összes feltörekvő országra? Mérsékelt, udvarias vagy valós nyomást?”.
Hannes Swoboda (Szocialisták és Demokraták, osztrák): „Koppenhága az egyik legfontosabb döntés lesz, kötelező érvényű új célkitűzésekre van szükségünk, de ez nem lesz könnyű”.
Rebecca Harms (zöldpárti, német): „Koppenhága az előttünk álló legnagyobb kihívás, amelyet komolyan kell vennünk. 2020-tól százmilliárd euró áll majd rendelkezésre, hogy segítsük a fejlődő országokat az éghajlatváltozással kapcsolatos kötelezettségeik teljesítésében. Ha ezt összehasonlítjuk a gazdasági válság, illetve a pénzügyi ágazat számára előirányzott csomaggal, akkor ez elenyésző”.
 

Publikálta
Széles Katalin,, Országos Foglalkoztatási Közalapítvány