Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Választás-2006


Szocialista képviselőjelöltek bemutatkozása Budaörsön

Budaörsön, a művelődési házban Lendvai Ildikó, az MSZP országgyűlési frakciójának vezetője, az országos választási bizottságának tagja mutatta be a sajtó képviselőinek Pest megye 8. (Érd, Százhalombatta), 9. (Budaörs és környéke), 1O. (Budakeszi és Pilisvörösvár környéke), 11.(Szigetszentmiklós, Tököl, Szigethalom és környéke) szocialista képviselőjelöltjét, február 7-én. Valamennyien ismert politikusok és nemcsak választókerületükben. Mint Lendvai Ildikó elmondta, dr. Jánosi György a párt első számú oktatáspolitikusa, volt miniszter, államtitkár, országos alelnök és az MSZP választmányának elnöke. De talán nem is ez a legfontosabb – mondta a frakcióvezető asszony - hanem az, hogy Jánosi György a reformerek sorában oroszlánrészt vállalt a korszerű baloldali eszmények magyarországi meggyökereztetésében, a szociáldemokrata párt formálásában. „Nélküle nem lennénk, lehetnénk olyanok, mint vagyunk”—jelentette ki Lendvai Ildikó.  Keller Lászlót kemény kiállásáért, harcosságáért dicsérte, aki mindig nehéz szerepeket kapott és oldott meg sikeresen, egészségügyi államtitkárként és közpénzügyi államtitkárként is. Bársony András a külügyminisztérium politikai államtitkára, Európaszerte ismert politikus, ugyanakkor természetbarát lokálpatrióta (azt, hogy Szentendrén él sokan tudják, hogy ifjú korában kétszeres tájfutó országos bajnok volt, már kevesebben).
Laboda Gábor Üröm polgármesterekként és országgyűlési képviselőként egyaránt bizonyította, hogy a budai a dombvidéknek, agglomerációjának minden gondját-baját ismeri. S talán nem csak azért, hiszen katonakorát leszámítva egész életét itt töltötte. De jó szemű ember és együttműködésre törekvő politikus. Varjú László is képes huszonnégy órából huszonnégyet dolgozni. Sikeres polgármester, a szocialista országgyűlési frakció egyik vezetője és a kistérségi fejlesztéseknek is élharcosa.
  A képviselőjelöltek röviden összefoglalták eredményeiket, programjukat.
Azt tartom helyesnek – hangoztatta Jánosi György -, ha üres ígérgetés helyett a tényekről beszélünk. Amit elvégeztünk az nem kevés. Érden, Százhalombattán elkezdődött az új városközpont kialakítása. Épül az M 6-os autópálya, amely egyszerre teszi könnyebbé és pezsgőbbé a terület életét. Érd ősztől megyei városi rangot visel. „De mindez csak és elsősorban azért fontos, hogy jobb legyen a lakosság életminősége, élet- és vagyonbiztonsága, gyerekeink versenyképes tudás birtokában boldoguljanak.
  Keller László kijelentette: körül kell nézni és bárki megállapíthatja, hogy mi minden történt, változott meg kedvezően a négy esztendő alatt. Programjából a korszerű elővárosi közösségi közlekedés kialakítását, és a kulturális fejlesztéseket, ezen belül a Zsámbéki medence fejlesztései emelte ki, amelyeket meggyőződése szerint az Európai Unió is támogat majd. Fontosnak nevezte, hogy ha megszűnik az iparűzési adó, az önkormányzatok akkor se járjanak rosszabbul, azok sem, amelyek eddig önerőből tudtak fejlődni.
  Laboda Gábor a 10-es út bevezető szakasza körül kialakult bonyodalmakat idézte fel. 1993-ban már készen voltak az építés tervei. 2005-ben végre volt rá pénz. Lehetetlen állapot – mondta -, hogy ma Pilisvörösvárról a Csepel szigetre tovább tartson az út, mint Mosonmagyaróvártól Budapestig. Az M0-ás körgyűrű északi szárnyának megépítéséért is lobbizni fog, miként eddig, ez után is.  „Amikor először azt mondtam, hogy az utat a két helyütt is alagútban kell majd vinni, megmosolyogtak. Most ez a környezet és tájkímélő megoldást támogatja a többség. De olyan törvényre van szükség, amely nem engedi, hogy néhány ember százezer honfitársával packázzon.”
  Bársony András szerint Szentendre valóban a magyar turizmus egyik központja, de azt már kevesebben látják, hogy évi két és fél millió látogató mellett a százezret is alig éri el az itt töltött vendégéjszakák száma.  A közlekedést, az infrastruktúrát környezeti értékeink megőrzése mellett úgy kell fejleszteni. Hogy az ország és a területen élő lakosság egyaránt hasznot húzzon a vidék értékeiből. Amelyek vitathatatlanok: nemrég ott tartottak egy belga-magyar külügyi tanácskozást és ennek nyomán, tehát szinte azonnal akadt ülteti partnere több helyi vállalkozónak.
  Varjú László a Ráckevei-Soroksári-Dunaág fejlesztését csak a települések, a kistérségek együttműködésével látja biztosítottnak. Most, de 2007-től mindenképp megnyílik a lehetőség arra, hogy egy ilyen nagyszabású környezetvédelmi programot megvalósítsanak. Ha a Kis Duna vizében mindenütt lehet majd fürödni, ha megépül a Csepel szigeti gerincút, akkor néhány év alatt valóban megújul, ideális lakóhellyé, üdülő- és horgász paradicsommá válik a térség.
„Az alapokat már leraktuk” – mondta Varjú László. „Olyan fejlesztésekbe kezdtünk – jelentette ki Keller László --, amelyeket talán senki sem fog leállítani, mint annak idején a sztrádaépítést, a 4-es metró megvalósítását.” „Érd és környéke az elmúlt négy évben többet fejlődött, mint a rendszerváltástól 2002-ig eltelt időszakban – állította Jánosi György.

Publikálta
Varju, László