Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Államigazgatás

Bemutatjuk

Bér, jövedelem

Borturisztika, borturizmus

Cégvilág

Civil hírek

Család

Egészségügy / szociális intézmények

Elemzések, tanulmányok

Életmód

Energiagazdálkodás

Építési ügyek

Érdekességek

Események

EU pályázatok

Fiatalok

Foglalkoztatás

Fogyasztóvédelem

Gasztronómia

Gyermek és ifjúsági ügyek

Gyermeknevelés

Helyi önkormányzat

Helytörténet

Humán

Információ

Innen-onnan

Innováció

Interjú

Irodalom

Jegyzet

Jótékonyság

Karácsonyi ünnepségek

Katasztrófavédelem

Képviselők

Kiállítások, konferenciák

Kitüntetés

Koncert

Konferencia

Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum

Könyvismertető

Környezetvédelem

Közbiztonság

Közérdekű információk

Közlekedés

Közlekedési információk

Köztársasági elnök

Közvélemény

Kulturális programok

Lelkisegély

MSZP

Műszaki Tudományok

Nemzetiségi ügyek

Népművészet

Nyugdíjasoknak

Oktatás

Parlament

Párthírek

Pedagógia

Politika, közélet

Rendezvény

Rendőrségi hírek

Sport / fittness / szabadidő

Sportrendezvény

Szabadidő

Szociális ügyek

Szociálpolitika

Társadalom

Távközlés

Technika

T-Kisebbségek

Történelem

Tudományos hírek

Turizmus

TV, rádió

Utazás

Ünnepségek

Vallás

Vélemények

Vízszolgáltatás


Kinek a lábára illik az üvegcipő?

 
                                                 

 

Fotó/szerk.: LerchEz a kérdés izgatta 1924-ben a két asszony közötti választás dilemmája okán a szerzőt, Molnár Ferencet, a darabot azóta bármikor alakító színészeket meg persze az itt-ott magára ismerő, magára eszmélő nézőt látva, ahogyan Siposnak, az ingyen lakó, ingyen evő, se nem fiatal, se nem gazdag  bútorasztalosnak végre döntenie kell: elvenni és maradni Adél, a megszokott-kiszolgált, de tehetős szerető mellett vagy szeretni és szeretni hagyni Irmát, az érte  mindenre kész kiscselédet.

Fotó/szerk.: LerchA három felvonásos, fordulatokban gazdag vígjátékot ezúttal a komlói nézők kísérhették figyelemmel, mikor a Forrás Színház vendégjátékára kíváncsian beültek a nézőtérre. Pataki András rendező (egyben díszlet- és jelmeztervező) jó ritmusban vezette az együttest. Az első felvonásban kitűnő érzékkel mutatta be a szereplőket, jelezte a köztük lévő viszonyokat, hogy ki-ki állást foglalhasson, melyiküknek szurkol és miért. Érdemes e helyt kiemelni az egyszavas mondatokban megnyilvánuló nyelvi humort,  a pillanatról pillanatra érvényesített helyzetkomikumot. Már ekkor találkoztunk a drága "nyócker" legendás cselédjével, az egyszerre naív, egyszerre céltudatos cselédlánnyal, a "rongyos kis muskátli" Irmával, a "mérges-drága" Sipos úrral, a számító, mindent megszervező Adéllal és a léha csábítóval, Császárral.  A középső felvonás kibontja, a harmadik lezárja az eseményeket - nem kevés aktualizálással, nem kevés iróniával.

Fotó : LerchA végén - a műfaj törvényeinek megfelelően - a mesebeli üvegcipő természetesen a tiszta lelkű Irma lábára kerül, miközben bepillanthatunk az igazságszolgáltatás működésébe, a lányok foglalkoztatásában (futtatásában) érdemeket szerzett intézményt elnéző  magatartásába és még sok egyébbe, hogy felszabadultan tapsoljunk a minden jó, ha a vége jó megoldásnak.

Fotó Lerch Akik pedig a sikert biztosították, azok a színészek. A mellékalakok közül ki kell emelni a Roticsnét alakító Horváth Zsuzsát, akinek minden szava, minden gesztusa tapsot hozott. Kedves színfoltot jelentett a már idős Kossuth- és Jászai-díjas Bánffy György tanácsosa, akinek egy-két bakiját jóindulatúan elnézte a publikum.  A négy főszereplő közül hol rutinnal, hol egyedi megoldásokkal oldotta meg a feladatát Szőcs Erika (Adél) és Jakab Ádám (Császár). Talált viszont minden gesztusa, hangsúlya Dörner György érdemes művésznek (Sipos). Vágó Kriszta pedig sokoldalúan, tehetségesen hozta a legendás előd,    a  közülünk fiatalon eltávozott Domján  Edit briliáns játékát. Így okozott a keserédes komédia a mai nézőnek kellemes szórakozást!

  

Publikálta
null