Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Államigazgatás

Bemutatjuk

Bér, jövedelem

Borturisztika, borturizmus

Cégvilág

Civil hírek

Család

Egészségügy / szociális intézmények

Elemzések, tanulmányok

Életmód

Energiagazdálkodás

Építési ügyek

Érdekességek

Események

EU pályázatok

Fiatalok

Foglalkoztatás

Fogyasztóvédelem

Gasztronómia

Gyermek és ifjúsági ügyek

Gyermeknevelés

Helyi önkormányzat

Helytörténet

Humán

Információ

Innen-onnan

Innováció

Interjú

Irodalom

Jegyzet

Jótékonyság

Karácsonyi ünnepségek

Katasztrófavédelem

Képviselők

Kiállítások, konferenciák

Kitüntetés

Koncert

Konferencia

Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum

Könyvismertető

Környezetvédelem

Közbiztonság

Közérdekű információk

Közlekedés

Közlekedési információk

Köztársasági elnök

Közvélemény

Kulturális programok

Lelkisegély

MSZP

Műszaki Tudományok

Nemzetiségi ügyek

Népművészet

Nyugdíjasoknak

Oktatás

Parlament

Párthírek

Pedagógia

Politika, közélet

Rendezvény

Rendőrségi hírek

Sport / fittness / szabadidő

Sportrendezvény

Szabadidő

Szociális ügyek

Szociálpolitika

Társadalom

Távközlés

Technika

T-Kisebbségek

Történelem

Tudományos hírek

Turizmus

TV, rádió

Utazás

Ünnepségek

Vallás

Vélemények

Vízszolgáltatás


A kiállítás címe: Önrönk

 
                                                                           

Fotó: LerchEz a különleges szóösszetétel a címe a fában önmagát megformázó szoborra utalva a komlói Közösségek Háza legutóbbi kiállításának, amelyen az Erdélyből elszármazott Balázs Balázs szobrászművész és a pécsváradi Baumann Mihály fotóművész mukáit láthatta az a sok érdeklődő, akinek a jelenlétében Rónaky Edit Apáczai-díjas pedagógus  mondta el tárlatnyitó gondolatait.

 

Edit - régi kolleganőm, innen a bizalmasnak tűnő megnevezés - azzal kezdte mondandóját, hogy vajon miért jár az ember kiállításra, mi készteti elgondolkodásra egy-egy szobor vagy fotó láttán. S a hallgatóság véleményével rokon következtetésre jutott: mert ott látunk valami szépet, valami többletet, amely nekük és rólunk szól az egyre inkább ember embernek farkasa üvöltő világában. A műalkotások békét, nyugalmat, az anyag és a munka tiszteletét sugározzák. Itt magunk is megújulunk, megtisztulunk, s utána friss erővel folytatjuk az életünket azzal a tapasztalattal, hogy a befogadott élmények révén különbek lehetünk korábbi önmagunknál.

Fotó/szerk.: LerchBalázs Balázs napjaink Kakukk Marcijaként mindenhol otthon van, mindent kipróbál, mindenre rámosolyog, mindennek örülni tud: fának, kőnek, kerámiának, embernek, utazásnak, különös és megszokott feladatnak és persze az eredménynek. A sokak által megszeretett szobroknak, a régebben a feleségével közösen vezetett iskolának, az általa elindított mohácsi művészeti képzésnek, a polgármesterként megerősített erdősmároki településnek, a külföldön élő, de magyar gyökereiket meg nem tagadó gyerekeinek, egyre okosodó unokáinak, hímesházi otthonának. Kiállított munkái közül aligha lehet kiválasztani a  MŰVET, hiszen mindegyik önmagáért értékes. Érdekes viszont az a megmunkálatlan kődarab, amelyet valaki a jelenlévők közül megnyer majd, de mire kézhez kapja, addigra szoborrá válik a művész szerszámainak közreműködésével.


Fotó/szerk.: LerchA délután másik vendége Baumann Mihály, aki eredetileg gépészmérnök. Mindenre van ideje: az egyetemi oktatás, az önkormányzati képviselőség és a német kisebbség ügyeinek intézése mellett a fotózás a hobbija. Ő kísérte nyomon fényképezőgépével, hogyan váltak műalkotássá a pécsváradi táborban munkálkodó alkotók, köztük Balázs Balázs keze nyomán a formátlan anyagok. Hogyan lényegültek át az izzadságcseppek szépséggé, hogyan simultak kifinomult formákká a szétpattanó forgácsoktól megszabadult fadarabok, hogyan csendesedtek el dolguk végeztén a szerszámok....
A következő hetekben érdemes lesz rányitni a tárlatra az ajtót az arra járóknak!

Publikálta
null