Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Államigazgatás

Bemutatjuk

Bér, jövedelem

Borturisztika, borturizmus

Cégvilág

Civil hírek

Család

Egészségügy / szociális intézmények

Elemzések, tanulmányok

Életmód

Energiagazdálkodás

Építési ügyek

Érdekességek

Események

EU pályázatok

Fiatalok

Foglalkoztatás

Fogyasztóvédelem

Gasztronómia

Gyermek és ifjúsági ügyek

Gyermeknevelés

Helyi önkormányzat

Helytörténet

Humán

Információ

Innen-onnan

Innováció

Interjú

Irodalom

Jegyzet

Jótékonyság

Karácsonyi ünnepségek

Katasztrófavédelem

Képviselők

Kiállítások, konferenciák

Kitüntetés

Koncert

Konferencia

Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum

Könyvismertető

Környezetvédelem

Közbiztonság

Közérdekű információk

Közlekedés

Közlekedési információk

Köztársasági elnök

Közvélemény

Kulturális programok

Lelkisegély

MSZP

Műszaki Tudományok

Nemzetiségi ügyek

Népművészet

Nyugdíjasoknak

Oktatás

Parlament

Párthírek

Pedagógia

Politika, közélet

Rendezvény

Rendőrségi hírek

Sport / fittness / szabadidő

Sportrendezvény

Szabadidő

Szociális ügyek

Szociálpolitika

Társadalom

Távközlés

Technika

T-Kisebbségek

Történelem

Tudományos hírek

Turizmus

TV, rádió

Utazás

Ünnepségek

Vallás

Vélemények

Vízszolgáltatás


Lengyel László közgazdász Komlón

     

A Pénzügykutató Rt. vezérigazgatója november 24-én néhány órát komlói érdeklődőkkel töltött a Közéleti Klubban mint a Honismereti és Városszépítő Egyesület vendége. Aki nem jött el, nem tudhatja, milyen jó fehérek közt egy európait látni - József Attila után szabadon.

 

 

 

 

 

 

 

Az előadó, akit Szarka Elemér, az egyesület vezetője üdvözölt (Páva Zoltán polgármester "igazoltan" volt távol), két témát kapcsolt össze: a gazdaságról beszélt előbb, majd annak a politikára gyakorolt hatását elemezte.

Logikus okfejtéséből megtudtuk, hogy a rendszerváltás görcsei után 1996-2002 között a magyar gazdaság növekedési pályára állt, csökkent az infláció, az adósságállomány és a munkanélküliek arányszáma. (Jóllehet az akkor élők nem érezték az "aranykort" a bőrükön.) Az Orbán-kormány idején sokat rontott a helyzeten a kétéves költségvetés mögé bújtatott "trükközés" és a Széchenyi-terv égisze alatt történt pénzkiáramoltatás, ami választói szavazatok megszerzésének céljával azoknak adott pénzt, paripát, fegyvert, akik jókor voltak jó helyen. Mindennek az áthúzódő hatásaival nem reálisan számolva a Medgyesi-kormány folytatta az osztogatást-fosztogatást. Az etatista, kimondva-kimondatlanul az állam mindenhatóságának látszatát hitetve továbbra is  óriási terheket rakott a legálisan dolgozók vállára bizonyos csoportok egyszeri 50%-os fizetésemelésével és a 13. havi nyugdíj bevezetésével. A közelgő választások sikerét célul tűzve nem oldott a nehézségeken a Gyurcsány-kormány sem. Sőt még legszűkebb körével sem beszélt őszintén a problémákról. - Így jutottunk el oda, ahol és ahogy vagyunk.
Minden hibás  gazdaságpolitikai döntés óhatalanul vezetett politikai robbanáshoz, utcai zavargásokhoz, egy csaknem végletesen kettészakadt, gyűlölködő országhoz, ami senkinek sem jó. A Mit tehet tenni? kérdésre a válasz - minden más lehetőséget mint reális alternatívát kizárva - a kiegyezés, az együttműködés, a  hitelesség és a teljesítmény mindannyiunk érdekében.  Cirkusz volt bőven, több a kelleténél! Most már dolgozni kell, akinek az a dolga, annak kormányozni. Nem túlköltekezni, túlfogyasztani, hanem ésszerűen, megfontoltan, a holnapra is gondolva. Mind  népgazdasági mértekben, mint családilag.


Mint hasonló alkalmakkor szokás, elhangzott néhány kérdés a bányabezárásokkal, a cigányok felzárkóztatásával stb. kapcsolatban, de az idő véges. Maradt az elköszönés a viszontlátás reményében.

 

Publikálta
null