Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Államigazgatás

Bemutatjuk

Bér, jövedelem

Borturisztika, borturizmus

Cégvilág

Civil hírek

Család

Egészségügy / szociális intézmények

Elemzések, tanulmányok

Életmód

Energiagazdálkodás

Építési ügyek

Érdekességek

Események

EU pályázatok

Fiatalok

Foglalkoztatás

Fogyasztóvédelem

Gasztronómia

Gyermek és ifjúsági ügyek

Gyermeknevelés

Helyi önkormányzat

Helytörténet

Humán

Információ

Innen-onnan

Innováció

Interjú

Irodalom

Jegyzet

Jótékonyság

Karácsonyi ünnepségek

Katasztrófavédelem

Képviselők

Kiállítások, konferenciák

Kitüntetés

Koncert

Konferencia

Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum

Könyvismertető

Környezetvédelem

Közbiztonság

Közérdekű információk

Közlekedés

Közlekedési információk

Köztársasági elnök

Közvélemény

Kulturális programok

Lelkisegély

MSZP

Műszaki Tudományok

Nemzetiségi ügyek

Népművészet

Nyugdíjasoknak

Oktatás

Parlament

Párthírek

Pedagógia

Politika, közélet

Rendezvény

Rendőrségi hírek

Sport / fittness / szabadidő

Sportrendezvény

Szabadidő

Szociális ügyek

Szociálpolitika

Társadalom

Távközlés

Technika

T-Kisebbségek

Történelem

Tudományos hírek

Turizmus

TV, rádió

Utazás

Ünnepségek

Vallás

Vélemények

Vízszolgáltatás


Pénz és/vagy egészség

                                                          

Még decemberben olvastam az egyik vezető napilapban, hogy 2006-tól  az OEP részben támogatni fogja a nagyon drága, de súlyos, életveszélyes esetekben szinte nélkülözhetelen diagnosztikai vizsgálatot, az ún. PET-et. Ennek az az előnye az eddig használtakkal szemben, hogy rendkívül pontosan megjelöli a rákos Pénz vsejt helyét, állapotát. A diagnózis felállításával csaknem egyszerre hatékonyan és időveszteség nélkül precízen megtervezhető és elkezdhető a terápia, amelybe beleértendő az esetlges műtét is. Minden  kiszámítható, így az optimálisnál sem több, sem kevesebb gyógyszert, sugarat, kemoterápiát nem kap a beteg, de ami szükséges  a gyógyuláshoz, azt irányzottan, a hibázás legkisebb esélye nélkül igénybe veheti. Ez már a 21. század!

A vizsgálat drága. Eddig csak Debrecenben volt ilyen szolgáltatás, most már két helyen Budapesten is vállalják. A támogatás részlegessége azt jelenti, hogy nem valamennyi indokolt vizsgálatot finanszíroz az Országos Egészségpénztár, hanem évente   állomásonként csak  1000-1000-t, összesen háromezret. A kétségbeesett betegeknek és családjuknak ez is remény arra, hogy kapnak még egy esélyt. Ez azonban - hiába a beharangozás - nem így van. Az érintetteknek január közepén  mélyen a zsebükbe kell(ene) nyúlniuk. A előkészülettel és a  pihenéssel stb. együtt négyórás (ebből a konkrét vizsgálat nem több 15-20 percnél!) ellenértéke: 250 000 forint. Ha valaki  elő tudja teremteni. Ha ezt a luxust megengedheti magának. (Köztudott, hogy a rák egyik kiváltó oka és súlyosbítója a stressz. Ez a helyzet hamisítatlan és kivédhetetlen  indukálója a testi-lelki rettegésnek!)  Mindez azért, mert hiába léptük túl a kijelölt terminust, az előrejelzések szerint  a hírt a kormányfő februárban, a rák világnapján kívánja bejelenteni.... Ezúttal a súlyos, de még gyógyítható betegek érdekében eltekinthetne ettől a píár fogástól! Most kell lépni, azonnal cselekedni, mert - okkal feltételezhetjük -, minden perc késedelem visszafordíthatatlan következményekkel járhat.

Megismétlem N. Kósa Juditnak, a Népszabadság publicistájának mondatait, melyeket a négyéves transzplantált kislány tragédiája kapcsán fogalmazott meg: " Forintosítható-e az életet jelentő új tüdő (v.ö.: eljárás)? Összevethetők-e  milliók, ha olyan egyszerű a kérdés, hogy élet vagy halál? Forintosítható-e az életet jelentő új tüdő (értsd: vizsgálati eljárás)? A puszta számok ismeretében igen. Rebekát (a szenvedő embert)  látva nem."

 

Publikálta
null