Sport / fittness / szabadidő

Sportrendezvény

Tájékoztató

Leány röplabda kupa Sárospatakon

A Program nyolc iskolájából érkeztek röplabdás lányok 2013. március 1-jén Sárospatakra, hogy egy jó hangulatú kupán mérjék össze játéktudásukat, a csapattagok együttműködését.

Míg a lányok a megérkezésük estéjét felszabadultan, tánctanulással töltötték, edzőik technikai értekezlete a verseny lebonyolításának konkrétumait határozta meg. Megegyezésük értelmében a két csoportba sorsolt csapatok körmérkőzést játszottak, mely eldöntötte a csoporton belüli 1-4. helyet. Így a délután folyamán már a csoportok közötti helyosztó mérkőzések következhettek. A nem kevés számú – 20 – mérkőzést két nyert játszmáig játszották a fiatalok, melyeken két elismert – egykor NB I-es – játékvezető felügyelte a szabályok betartását. A jegyzőkönyvek ugyan kiegyensúlyozott erőviszonyokat mutatnak, a meccsek 80%-a 2:1 eredménnyel zárult, mégis, az egyes percek meggyőzőek voltak a három, helyezett csapat dinamikájáról, átgondolt akcióiról.

Sportszerű keretek között folyó röplabdázással, kellemesen telt a kupanap, vidámsága, néhány magas hőfokú pillanata különösen feledhetetlenné teszi azt.

Az ÁVG szervezte, idén harmadszor lebonyolított leány röplabda tornán a következő eredmény született:

1. hely: Zrínyi Ilona Gimnázium és Kollégium, Nyíregyháza
2. hely: Lovassy László Gimnázium, Veszprém
3. hely: Bessenyei György Gimnázium és Kollégium, Kisvárda

4. hely: Leőwey Klára Gimnázium, Pécs
5. hely: Szilágyi Erzsébet Gimnázium és Kollégium, Eger
6. hely: Katona József Gimnázium, Kecskemét
7. hely: Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium és Kollégium
8. hely: Árpád Vezér Gimnázium és Kollégium, Sárospatak