Vállalkozásfejlesztés

Vélemények

Vendéglátás

Vízszolgáltatás

Vereséggel búcsúzott az élvonaltól a komlói kézilabdacsapat: KBSK-Balatonfüred 22-26
  Rosszul indult és úgy is folytatódott a komló kézilabdacsapat mai - egy ideig biztosan az utolsó - NB I-es találkozója a Balatonfüred ellen. A Balaton-parti alakulat ugyanis nem bizonyult jó partnernek ahhoz, hogy a komlóiak szépen - azaz, győzeelemmel - vegyenek búcsút az élvonaltól.
   Rögtön az első akcióból gólt szerzett Kovács Gy. révén a vendégcsapat, aztán Bakos D. és Salamon is betalált, így a 6.percben már 0-3 volt az állás. A  komlóiak eléggé tanácstalannak tűntek a füredi sorfal előtt, egyedül Kaplonyi (1.kép) tudott betalálni a volt válogatott Szathmári hálójába az első tíz percben - amikor 1-5-öt mutatott az eredményjelző. Ekkor Nagy Z. 2.kép), majd Bakos (3.kép) is feliratkozott a góllövők sorába, de 3-5 után újabb két vendég-találat következett (14. perc: 3-7), a következő hét  percben pedig egyenlően osztoztak a csapatok a gólokon (21.perc: 6-10). Az első játékrész utolsó harmadára aztán magára talált a  hazai gárda, Szabó T. (4.kép) pedig rendre hárította a Balaton-partiak lövéseit, így a szünetre már csak egyetlen gólnyi volt a vendégek előnye.
   A második félidőt emberhátrányban kezdték Mohácsiék, Horváth Rolandot ugyanis a félidő előtti pillanatban küldték ki 2 percre a bírók, s ezt az előnyt a nagy kedvvel játszó Kapolnyi kihasználta - ezzel 12-12-re módosítva az eredményt. Mielőtt azonban nagyon belelkesedhetett volna a hazai  publikum - akik egyébként végig buzdították a kedvenceket - egy rémálom-szerű periódus következett. A 33. és a 39. perc között ugyanis a vendégek ötször voltak eredményesek, míg  Szappanosék egyszer sem! (39.p.: 12-17). Aztán ismét fordult a kocka. Kaplonyi ugyan kihagyott egy büntetőt, de az 50. percre sikerült ismét utolérni Pásztorékat (20-20).
   Az újabb felzárkózás azonban túl sok energiát emésztett fel, s a maradék kilenc perc a Fürednek sikerült jobban: ők ugyanis hatot dobtak, míg a KBSK csak kettőt - s ez azt jelentette, hogy négy gólos vendégsikerrel zárult a találkozó. Mint a bajnokság során sokszor, ma is rapszodikus teljesítményt nyújtott Papp László együttese: voltak a mérkőzésnek szép és bíztató periódusai, hogy aztán következzenek a hullámvölgyek - így pedig nehéz mérkőzést nyerni. A vendégek szervezetten, jól védekeztek és Szathmári is jó napot fogott ki, emiatt olyan kevés gólt sikerült lőnie a KBSK-nak, amivel csak nagy ritkán lehet meccset nyerni.

Jegyzőkönyv: Komlói BSK-Balatonfüredi KC 22-26 (11-12) Budapest Bank férfiliga, 26.forduló  Komló 400 néző Vezette: Dudás, Serfőző

Komló: SZABÓ T. - BAKOS Á. 5, KAPLONYI 6, MOLNÁR Z. (5.kép), NAGY Z. 3, Dömös 3, Péter Szabó. Csere: Szappanos 3, Oszlár, Ujváry 1, Kilvinger 1. Edző: Papp László BALATONFÜRED: SZATHMÁRI – Tombor 1/1, Bakos D. 3, SALAMON 6, KOVÁCS GY. 4, Kiss Á., PÁSZTOR 4  Csere: Szabó I. (kapus), Horváth R. 1, MOHÁCSI 6/1, Lelkes 1. Edző: Velky Mihály

Kiállítások: 2 ill. 6 perc    7 méteresek: 2/0 ill. 2/2

A két tréner így értékelte a találkozót. Papp László (6.kép): – Hosszú, gyötrelmes, fájdalmas út végére értünk, de a komlói kézilabda élni fog. Velky Mihály: – A taktikusan játszó hazaiak ellen végig vezetve uraltuk a mérkőzést, így megérdemelten nyertünk. Sajnálom, hogy egy nagy múltú klubbal lesz szegényebb az NB I. Az pedig példaértékű, hogy a komlói szurkolók így kitartanak csapatuk mellett.

( Fotó: Péter Szabó Zoltán)