Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Adózás, helyi adók

Állatbarát

Állattartás

Balaton

Bemutatjuk

Beruházás

Biztosítás

Cégek, vállalkozások hírei

Cégvilág

Civil hírek

Család

Egészségügy / szociális intézmények

Egyesület

Egyházak

Elektronikus ügyintézés

Életmód

Energiagazdálkodás

Építési ügyek

Érdekességek

Események

EU információk

EU pályázatok

Felhívás

Fiatalok

Foglalkoztatás

Fogyasztóvédelem

Gasztronómia

Gazdasági hírek

Gazdaságpolitika

Gyermek és ifjúsági ügyek

Gyermeknevelés

Helyi önkormányzat

Helyi szolgáltatások

Helytörténet

Hőszolgáltatás

Humán

Idegenforgalmi információ

Informatika

Informatika és távközlés

Innen-onnan

Innováció

Internet / multimédia

Jegyzet

Jótékonyság

Kamarák

Karácsonyi ünnepségek

Karrier

Katasztrófavédelem

Képviselők hírei

képviselő-testület

Képviselőtestület

Kézilabda

Kiállítások, konferenciák

Kistérségek

Kitüntetés

Koncert

Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum

Kosárlabda

Környezetvédelem

Közbiztonság

Közérdekű információk

Közlekedés

Közlekedési információk

Közműépítés és szolgáltatás

Kulturális programok

Labdarúgás

Munkaerő

Munkavédelem

Nemzeti Fejlesztési Terv

Nemzetiségi ügyek

Nyugdíjasoknak

Oktatás

Pályázatok

Párthírek

Pedagógia

Polgári védelem

Politika, közélet

Rally

Regionális programok

Rendezvény

Rendőrségi hírek

Sport / fittness / szabadidő

Sportrendezvény

Statisztika

Szabadidő

Szociális ügyek

Távközlés

Terrorizmus

T-Kisebbségek

Törvény, rendelet, szabályozás

Tudósítás

Turizmus

Utazás

Vállalkozásfejlesztés

Vélemények

Vendéglátás

Vízszolgáltatás


Bolyai-díj – a magyar tudomány legmagasabb értékű elismerése
    Az alapítvány és az alapítók nevében Lantos Csaba köszöntötte a sajtót, majd részéletesen ismertette a 2009-es évi újdonságokat, az alapítvány házatáján az utóbbi két évben történt fontosabb változásokat. Mint megtudtuk, az idei - immáron ötödik - Bolyai-díjátadó május 24-én lesz: az exkluzív eseménynek a Nemzeti Színház ad otthont. A díjat Sólyom László köztársasági elnök adja át.
    - Büszkén jelenthetem ki Önöknek, hogy az eddigi 50 ezer eurós díjat megdupláztuk, így idén már 100 ezer - adómentes - euróval honoráljuk  évente egy magyar tudós kiemelkedő teljesítményét. A felajánlott összeg tekintetében ezzel most már vitathatatlanul a Bolyai-díj - vagy ahogy egyre szélesebb körben nevezik, a magyar Nobel-díj – a legmagasabb értékű magyar tudományos elismerés - mondotta Lantos Csaba.
  Mint megtudtuk, az idei - immáron ötödik - Bolyai-díjátadó május 24-én lesz: az exkluzív eseménynek a Nemzeti Színház ad otthont. A díjat Sólyom László köztársasági elnök adja át, aki idén is örömmel vállalta a felkérést.
  - Mától működik az alapítvány honlapja is, így a világ minden sarkában elérhetőek vagyunk, a Bolyai-díj üzenete mindenkihez eljut. Egy olyan igényes, nagyon sok hasznos adatot, információt és képi anyagot is tartalmazó honlapot állítottunk össze, amely minden érdeklődő igényét kielégíti, így reméljük, hogy az Önök munkájához is segítség lesz „ – hívta fel az újságírók figyelmét  az alapítvány képviselője. 
  Ugyanakkor az alapítók felkérésére megalakult a Tanácsadó Testület, amelynek tagjai az eddigi Bolyai-díjasok és a magyar üzleti élet elismert személyiségei, akik eddig is aktívan részt vettek az alapítvány munkájában.
Elnök: Fodor István – Ericsson Hungary – volt elnök, a Magyar Köztársasági elnök által felkért négytagú Bölcsek Tanácsának tagja
Tagok:   Bendzsel Miklós – Magyar szabadalmi Hivatal, elnök
             Monszpart Zsolt – Ericsson Hungary, vezérigazgató-helyettes
             Saly Noémi – Író, történész, kávéház-szakértő
             Serényi János – McCann Erickson Hungary, volt ügyvezető igazgató
       Simon Márta – Pannon GSM Magyarország, volt kommunikációs igazgató
             Szalay-Bobrovniczky Kristóf – Adriatiq, vezérigazgató
   A sajtótájékoztatón jelen volt Dr. Budai Gergő, a Pfizer Magyarország jogi igazgatója, aki beszédében kiemelte: a gyógyszergyártó cég számára megtiszteltetés, hogy támogathatja a Bolyai-alapítványt, a Bolyai-díjat és az elismerésben részesülő tudóst, tudást, tudományos munkát, mert „a tudomány, a kutatás-fejlesztés az, ami előre viszi országunkat, és a világot. Nincs annál fontosabb, mint a tudomány népszerűsítése és minél több fiatal kutató bevonása, motiválása. A Pfizer számára ugyanakkor az is fontos, hogy tudósainknak, kutatóinknak ne kelljen elismerésért, támogatásért külföldre menniük, itthon is kutathassanak és büszkén vállalhassák, hogy eredményeiket Magyarországon érték el és valósítják meg.”
  Mint hallhattuk, a Pfizer évente - szerte a világon - hozzávetőlegesen 8 milliárd dollárt költ kutatásra-fejlesztésre. Többet, mint bármely iparág bármely vállalata, így érthető, hogy a vállalat számára nincs fontosabb az innovációnál, a tudománynál.
  Dr. Lippényi Tivadar, a Nemzeti Kutatási és Technológia Hivatal regionális elnökhelyettese is részt vett a sajtótájékoztatón, az NKTH is támogatja ugyanis az alapítványt.
  - A tudás, a kutatói pálya, az alkotás, kreativitás, az innovatív szellemiség elismeréséről szól a Bolyai-díj, amelyhez való támogatás nyújtása a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal céljaival messzemenően egyezik. Az Alapítvány és a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal céljai egybeesnek: a nemzetközi színvonalú hazai tudásbázis létrejöttének és az ezt képviselő kutatónak a támogatásában; a tudós, a tudománnyal foglalkozó ember minőségi népszerűsítésében, valamint a fiatalok számára vonzó pályakép állítása terén. Dicséretes és követendő példaként szolgáljon a magán- és üzleti szféra társadalmi szerepvállalása a tudomány és jeles képviselőjének támogatásában, munkájának elismerésében, népszerűsítésében – fogalmazott a sajtóhoz intézett beszédében Dr. Csopaki Gyula.

  A Bolyai-Díj Alapítványt - amely 1945 óta az első jelentős magánkezdeményezésű tudományos elismerés Magyarországon - 1998 májusában, magánvagyonukból hozták létre neves magyar üzletemberek. Karsai Béla, a Karsai Műanyagipari vállalatcsoport tulajdonos-vezérigazgatója, Lantos Csaba, az OTP korábbi vezérigazgató-helyettese, dr. Somody Imre a Pharmavit korábbi tulajdonos-vezérigazgatója és Várkonyi Attila kockázati tőke-befektető. A kezdeményezéshez csatlakozott Alexander Brody, író, szerkesztő, reklámszakember, a reklám világszövetség korábbi elnöke.
  A Bolyai-díjat elsősorban azzal a céllal alapították, hogy Magyarországon értékrendben és társadalmi elismertségében is méltó helyére kerüljön a tudás, a tudomány és maguk a tudósok. Az Alapítványnak ugyanilyen fontos célkitűzése a nemzetközi színvonalú hazai tudásbázis létrejöttének segítése, képviselőinek magas szintű támogatása; vonzó pályakép biztosítása fiatal tehetségek számára, összességében mindazon tudás, kulturális értékek, eszmék és eszmények átadása az új generációk számára, melyet az elődök megteremtettek, megalapoztak.
  A kétévente odaítélt - politikától független - Bolyai-díj multidiszciplináris, tehát bármely tudományterületen tevékenykedő, nemzetközi mércével is kimagasló eredményeket elért magyar kutató, tudós kaphatja meg azt. A Bolyai-díj díjbizottságának elnöke a mindenkori magyar köztársasági elnök, a díjazottról egy független, az adott alkalomra felkért, 15 tagú Díjbizottság dönt, amelynek tagjai a magyar értelmiség, tudomány kiemelkedő, elismert személyiségei. Összesen 7 tagot jelöl a Magyar Tudományos Akadémia, 7 tagot pedig az alapító tagok.
  Emlékeztetőeül álljon itt az eddigi Bolyai-díjasok névsora:
2000 - dr. Freund Tamás akadémikus neurobiológus, agykutató
2002 - dr. Roska Tamás akadémikus kutatóprofesszor, egyetemi tanár, villamosmérnök
2004 - dr. Bor Zsolt akadémikus lézerfizikus, a szegedi József Attila Tudományegyetem optikai és kvantummechanikai tanszékének vezetője
2007 – dr. Lovász László akadémikus, matematikus, az ELTE TTK Matematikai Intézet igazgatója

Publikálta
null