Vállalkozásfejlesztés

Vélemények

Vendéglátás

Vízszolgáltatás

A lelkesedés ezúttal kevés volt: Csurgón kikapott a jobb (feltételekkel rendelkező) ellenféltől a komlói kézilabdacsapat
    Amikor pénteken délután kiderült, hogy a csapat - az ígéretek ellenére - megint nem kapja meg a (két havi) fizetést, sokan azt gondolták: ezek után egy alapos verés vár a komlóiakra Csurgón. Nos, Papp László együttese ismét rácáfolt a pesszimista várakozásokra. Kikaptak ugyan, de becsülettel küzdöttek, s ezért kijár nekik az elismerés.
   Mintegy ezer főnyi szurkolósereg várta a "kiesési rangadó" szereplőit, s mindkét gárda játékosain látszott az elszántság, a győzni akarás. Hazai góllal indult a mérkőzés és még tíz perc sem telt el az első játékrészből, már 5-1-re vezettek a vendéglátók. Ez a különbség aztán állandósult, vagy háromra csökkent, de a szünetig csak a Csurgónál volt az előny (14.perc: 8-4, 20.p.: 9-6, 26.p.: 13-9).
   A fordulás után váratlan dolog történt: öt perc alatt egyenlített a KBSK, de ennél többre nem futotta Kaplonyiék erejéből. Talán fordítani is tudtak volna, hisz ebben a periódusban kétségtelenül náluk volt a lélektani előny, ám ekkor Szappanost - állítólag szövegért - 2 percre kiállították a játékvezetők, majd amikor megkérdezte, miért kapta a büntetést, rögtön "megkínálták" még egy kétperces pihenővel. Ezt a mélyütést viszont már nem tudta kiheverni a lélektanilag mostanában amúgy sem túl jól álló komlói gárda.
   A hazaiak éltek a felkínált lehetőséggel - no meg a 4 perces emberelőnnyel (40.p.: 16-14) - és az így megszerzett előnyt már nem adták ki a kezükből (45.p.: 17-14, 50.p.: 20-17, 55.p.: 24-19), s végül egy küzdelmes, kemény, de sportszerű találkozón megszerezték a számukra is életbevágóan fontos 2 pontot. A KBSK-t ezúttal az égiek sem segítették, hisz amikor végre sikerült túljárniuk az egyébként kitűnően védő Hudák eszén, hat(!) esetben a kapufa "hárított". Ezek után a komlóiakon már csak a csoda (de lehet, hogy az sem) segíthet...
 Jegyzőkönyv: Csurgói KK - KBSK 25-21 (13-10) Budapest Bank férfiliga, 23. forduló  Csurgó, 1000 néző  Vezette: Dobrovits, Tájok
   Kiállítások: 12 ill. 8 perc    7 méteresek: 0 ill. 3/2
  CSURGÓ: HUDÁK – Erdélyi 2, OLÁH 9, Józsa M., TÓTH J. 2, FREY T. 7, Császár 1. Csere: Nikolicz (k), Cifra 2, Kemény 1, Gelley, Szöllősi, Szabó B. 1, Kökény T. Edző: Buday Ferenc
  KBSK: Pókos - Bakos 2, KAPLONYI 6/1, Molnár Z., NAGY Z.1, Dömös 3, Péter Szabó  Csere: Szabó T. (k), Kilvinger 2,SZAPPANOS 6/1, Ujváry, Oszlár 1 Edző: Papp László
 A komlói mester mindössze annyit mondott a találkozóról: - Támadásban pontatlanok voltunk...