Vélemények

Vendéglátás

Vízszolgáltatás

Folytatták tavaszi "nagy menetelésüket" a komlói asztaliteniszezők
  Az NB I-ben szereplő nők két hazai találkozón bizonyultak jobbnak ellenfelüknél, míg az NB II-es férficsapat előbb idegenben, majd hazai környezetben győzte le soros ellenfelét. Az első napi hibátlan teljesítmény után a szombati mérkőzéseken kettőt is 2-0-ról veszített el az országos 20-ak bajnokságon Sabján Gergely, aki így az ötödik helyet szerezte meg a 25 induló között.
    A nők a 3. fordulóban a Magyargencset fogadták és győzték le magabiztosan. A találkozónak volt ugyan egy izgalmas periódusa, de a KBSK-siker nem forgott igazán veszélyben. Mint azt a komlói asztaliteniszezők vezetőedzője elmondta, a 3 óra 15 percig tartó mérkőzés elején jól jött a  fiatalok páros győzelme. Hamar 6:1-re elhúztak a komlóiak, de ezután feljött a vendégcsapat és 6:5-re szépítettek.  - Ekkor szerencsére megnyugtatta csapatunkat Pata Erika győzelme Soós Csilla ellen és innen újra mi következtünk elevenítette fel a történteket Rajnai József, majd hozzátette:  - Ki kell emelni ifjúsági korú játékosunkat ,Szita Natasát, aki a pároson kívül 3 egyéni meccset is hozott a télen megerősödött Veszprém-megyei együttes ellen. Másik fiatalunk Ripp Adrienn is hajszálnyira volt az egyéni győzelemtől és több meccslabdáról nagyon balszerencsésen kapott ki az ellenfél egyik felnőtt játékosától.
   Ugyancsak a tavaszi 3.kört játszották az NB II-es férfiak Dunaújvárosban, ahol 12-6 arányú győzelmet arattak. Ezen az összecsapáson a párosok döntetlenje után 3:1-re hozták az első két egyéni kört a vendégek (7:3 volt ekkor a javukra), s a meccs végére még tovább nőtt az előnyük. A győzelem értékét növeli, hogy két utánpótlás korú versenyzővel (a még csak 12 éves Sabján Gergellyel,  valamint a 15 esztendős Tóth Zsolttal álltak fel a komlóiak, akik 10 %-os tavaszi szereplésüknek köszönhetően felléphettek a dobogó 3. fokára.

Jegyzőkönyvek:

Komlói Bányász S.K.  -  Magyargencs S.E.     11 : 7

Komlói győztesek: Dr. Bolvári Katalin 3, Pata Erika 3, Szita Natasa 3, valamint a Dr. Bolvári – Pata és a Szita N. – Ripp Adrienn párosok 1-1.

Dunaújvárosi ASE  I.  – Komlói Bányász S.K.  I.   6 : 12

Komlói győztesek: Tóth Gábor 4, Tóth Zsolt 3, Sabján Gergely 2, Zombori Gábor 2 és a Tóth Zs. – Zombori G. páros 1.

Komlói Bányász S.K. II.  -  Szekszárd AC      4 : 14

Komlói győztesek: Rozina Gábor 2, Balogh András 1 és Lehoczki Gábor 1  Ez utóbbi találkozón - az NB III-ban a tartalékos komlói második csapatnak nem volt esélye az egységes szekszárdiak ellen.

Ezen a hétvégén újabb forduló következett - újabb komlói győzelmekkel. Szombaton a férfi I. csapat a Polgárdit fogadta és győzte le szoros mérkőzésen, ma pedig a nők Kaposváron arattak elsöprő győzelmet. A fiúknál a  mérkőzés elején mindkét páros mérkőzést elbukták a hazaiak, ráadásul úgy, hogy a Tóth Zsolt – Zombori Gábor páros az 5. szettben már 4:0-ra is vezetett (0:2). Ezt követően  azonban zsinórban 5 egyéni meccset nyert a Bányász (5:2 nekünk), s bár a folytatásban feljött a Fejér megyei vendégcsapat (6:5), az utolsó egyéni kört 9:5-ös vezetésről kezdhették Tóth Gáborék, ám ezúttal is   feljöttek a vendégek (9-8). A mindent eldöntő mérkőzésen Drávai József tette fel az i-re a pontot: 10:8-ra győztek több mint 3 órás nagy csatában a hazaiak, akik őrzik a tabellán 3. helyüket.

A somogyi megyeszékhelyen szereplő komkóiak a mérkőzés elején mindkét páros meccset hozták, ráadásul a rutinosabb párosuk (Dr.Bolvári-Pata) nyert nehezebben. Az első egyéni kört 3:1-re, a másodikat pedig 4:0-ra nyerték a vendégek, akik ezzel már 9:1-re vezettek. A harmadik egyéni körben Ripp Adrienn (aki első meccsét megnyerte) veszített, a negyedik egyéni kör pedig ismét 4:0 volt a Komlónak, így elsöprő Bányász-siker született, melyet a vezetőedző így kommentált: -  A vártnál nagyobb arányú győzelmet arattunk idegenben ,a középmezőnyben helyet foglaló Somogy megyei együttes ellen, ami fiataljaink mai eredményes játékának (Nati és Adri a párossal együtt 7 meccset hozott) volt köszönhető. Női csapatunk ezzel a biztos győzelemmel továbbra is tartja 2. helyezését az NB I-es tabellán (a rivális Győri Elektromos csapata egy mérkőzéssel kevesebbet játszott).

Komlói Bányász S.K. I.   -  Polgárdi S.E.          10 : 8

Komlói győztesek: Drávai József 3, Tóth Gábor 3, Tóth Zsolt 2 és Zombori Gábor 2.

Kaposvári A.C.  -  Komlói Bányász S.K.            2 : 16

Komlói győztesek: Dr.Bolvári Katalin 4, Pata Erika 4, Szita Natasa 4, Ripp Adrienn 2 valamint a Dr.Bolvári – Pata és a Ripp – Szita párosok 1-1.

Szintén ezen a hétvégén rendezték Sopronban az országos újonc "huszak" bajnokságát - melyen 25 versenyző állhatott asztalhoz. Erről a versenyről Pintér Zoltán, a KBSK fiatal tehetségének, Sabján Gergelynek az edzője számolt be: - A játékosokra a két nap során 12 egyéni mérkőzés várt. A versenyzőket 5 ötfős csoportba osztották, s a selejtező csoportmérkőzések után a csoportok 1. és 2. helyezettjei az 1-10. helyért, a 3. és 4. helyezettek pedig a 11-20. helyezésekért játszhattak tovább.

Mint az edző elmondta, Gergő veretlenül lett csoportelső, mögötte még a szegedi Tímár jutott az első 10 közé csoportjukból. Az első napon még két mérkőzés várt a komlói srácra: előbb a szegedi Tápait, majd régi riválisát, a ceglédi Ecsekit győzte le, így veretlenül zárta az első napot.

- A második napon is 6 mérkőzés várt versenyzőnkre - folytatta beszámolóját Pintér Zoltán, aki elmondta: -  Sajnos a  második nap már nem sikerült olyan jól, hiszen szombaton 3 győzelem és 3 vereség következett, ezzel Gergő végül az 5. helyen végzett. Pedig közel volt az ezüstérem is! A BVSC-s Kovács Sebestyéntől és a nyírbátori Majoros Bencétől kapott ki versenyzőnk. Majoros ellen 3:2-re veszített úgy, hogy már 2:0-ra vezetett és a 3. szettben mérkőzéslabdája is volt! Utolsó mérkőzésén páros-társától, a szolnoki Szudi Ádámtól kapott ki  - szintén 3:2-re és itt is Gergő vezetett 2:0-ra. Az az igazság, hogy érmet vártunk versenyzőnktől, amihez nem sok hiányzott. Ha megnyeri Szudi elleni utolsó mérkőzését, akkor ezüstéremmel térhetett volna haza a „hűség” városából.

( Első három képünk az NB I-es női csapat mérkőzésein készült, a negyediken Pintér Zoltán és Sabján Gegő látható).