Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Adózás, helyi adók

Állatbarát

Állattartás

Balaton

Bemutatjuk

Beruházás

Biztosítás

Cégek, vállalkozások hírei

Cégvilág

Civil hírek

Család

Egészségügy / szociális intézmények

Egyesület

Egyházak

Elektronikus ügyintézés

Életmód

Energiagazdálkodás

Építési ügyek

Érdekességek

Események

EU információk

EU pályázatok

Felhívás

Fiatalok

Foglalkoztatás

Fogyasztóvédelem

Gasztronómia

Gazdasági hírek

Gazdaságpolitika

Gyermek és ifjúsági ügyek

Gyermeknevelés

Helyi önkormányzat

Helyi szolgáltatások

Helytörténet

Hőszolgáltatás

Humán

Idegenforgalmi információ

Informatika

Informatika és távközlés

Innen-onnan

Innováció

Internet / multimédia

Jegyzet

Jótékonyság

Kamarák

Karácsonyi ünnepségek

Karrier

Katasztrófavédelem

Képviselők hírei

képviselő-testület

Képviselőtestület

Kézilabda

Kiállítások, konferenciák

Kistérségek

Kitüntetés

Koncert

Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum

Kosárlabda

Környezetvédelem

Közbiztonság

Közérdekű információk

Közlekedés

Közlekedési információk

Közműépítés és szolgáltatás

Kulturális programok

Labdarúgás

Munkaerő

Munkavédelem

Nemzeti Fejlesztési Terv

Nemzetiségi ügyek

Nyugdíjasoknak

Oktatás

Pályázatok

Párthírek

Pedagógia

Polgári védelem

Politika, közélet

Rally

Regionális programok

Rendezvény

Rendőrségi hírek

Sport / fittness / szabadidő

Sportrendezvény

Statisztika

Szabadidő

Szociális ügyek

Távközlés

Terrorizmus

T-Kisebbségek

Törvény, rendelet, szabályozás

Tudósítás

Turizmus

Utazás

Vállalkozásfejlesztés

Vélemények

Vendéglátás

Vízszolgáltatás


Tavaly több ellenőrzést végzett az APEH, mint korábban, de ez a szám 2009-ben tovább emlekedik
  Évértékelő sajtótájékoztatót tartott a minap az APEH Dél-dunántúli Regionális Igazgatósága, melyen Kesjár János igazgató (képünkön jobbról a második) így összegezte a 2008-as esztendőt: – Az adózók együttműködésével az elmúlt évben komoly lépéseket tettünk az APEH stratégiájában megfogalmazott szolgáltató adóhatóság megformálása érdekében.
   
A folyamatokat elemezve a régióigazgató arra a következtetésre jutott, hogy nem igazolódott be az a sokak által hangoztatott előzetes  félelem, mely szerint jelentősen csökken majd 2008-ban a régió társas vállalkozásainak száma. A csökkenés egyelőre csak az egyéni vállalkozók körét jellemzi - mondta Kesjár János -  ugyanakkor az adóalanyok számának jelentős megnövekedése mögött az áll, hogy megjelentek a regisztrációban az őstermelők és a bérbeadó magánszemélyek.
   Nagypál Imre ( a kép jobb szélén) arról tájékoztatta a résztvevőket, hogy a tavaly emelkedett az elvégzett ellenőrzések száma, s fokozódott azok hatékonysága. Ezt tanusítja, hogy a régióban összességében 13,5 milliárd forintnyi adóhiányt tártak fel, amihez 10 milliárdot meghaladó bírság és pótlék kiszabása kapcsolódott - támasztotta alá számokkal is mondandóját az ellenőrzési szakigazgató.
  Mint megtudhattuk, kiemelt területként folytatódtak a vagyonosodási vizsgálatok - nem is eredménytelenül. A régió három megyéjében lezárt 480 ilyen ellenőrzés önmagában 1,9 milliárd forint adóhiányt állapított meg, s ezekhez kapcsolódóan további 1,3 milliárdos szankciót róttak ki. Jelenleg száz ilyen típusú ellenőrzés van folyamatban, vélhetően ez a terület 2009-ben is kiemelt vizsgálati célpont lesz.  
   A sajtótájékoztatón az is elhangzott, hogy az idei ellenőrzési irányelveket ugyan csak február 20-án teszik közzé, ám a szakemberek szerint az várható, hogy tovább folytatódik az újonnan alakult vállalkozások, illetőleg a vállalkozói életút vizsgálata, az elvárt jövedelem és az elvárt nyereség ellenőrzése. Újdonság, hogy idén januártól az adóalanyok körében tilos a készpénzes fizetés egyedi ügyletenként 250 ezer forint felett. Ennek megszegése mulasztási bírságot vonhat maga után.
   A végrehajtási és felszámolási szakigazgató arról számolt be, hogy a múlt évben sikeresen mérsékelték a hátralékos adózók tartozásállományát. Bilonka Árpádné dr. (a képen középen) szerint ennek megfelelően jelentősen - 20 milliárd forint fölé - emelkedtek a terület bevételei. A leggyakoribb végrehajtási módszer továbbra is az inkasszó volt, ugyanakkor az elektronikus licit bevezetése komoly eredményeket hozott az ingó- és ingatlanárverések esetében.
    Burgmann György arról beszélt, hogy az adó- és illetékügyi tevékenység során a tavalyi feladatokat a tömegszerűség jellemezte. A Dél-dunántúli régió illetékességi körébe tartozó adóalanyok száma 26 százalékkal több volt, mint egy évvel korábban. Az adó- és illetékügyi szakigazgató az egyszerűsített adóbevallás lehetőségére hívta fel a figyelmet. Mint mondta, a közvéleményt leginkább foglalkoztató újdonság iránt igen nagy érdeklődés mutatkozik, hisz Baranyában február 10-éig 5200, a régióban pedig több mint 12 000 adózó nyilatkozott úgy: az APEH készítse el a bevallását.
    ( A fotót - egy tavalyi sajtótájékoztatón - a cikk szerzője készítette )
   
  

  
Publikálta
null