Vélemények

Vendéglátás

Vízszolgáltatás

Megint kikaptak a komlói focisták: Pécsvárad – KBSK 3-1
       Rossz idők járnak október eleje óta a Komlói Bányász labdarúgóira. Igaz, a történtekhez hozzátartozik, hogy az őszi szezon elején még vitézkedő gárdából egyre többen hiányoztak hosszabb-rövidebb időre sérülés, vagy éppen eltiltás miatt, az utóbbi hat fordulóban megszerzett négy pont azonban még ennek ismeretében is kevés (nek tűnik). Ma, az őszi zárófordulóban a szezont ugyancsak gyengén abszolváló (nemrégiben emiatt edzőcserén is átesett) Pécsvárad otthonában még nyílt egy lehetősége Mészáros Ferenc együttesének a javításra, s a hetedik helyről való előrébb lépésre. A komlóiak azonban ezt a helyzetet is kihagyták...

Nos, a KBSK játékosai  nem éltek ezzel a lehetőséggel, s a "szomszédvár" elleni találkozóról pont nélkül tértek haza. Az előzményekről annyit kell tudni, hogy a vendéglátóknál is sokkal eredményesebb szereplést vártak a csapattól, s mert az eredmények csak nem akartak jönni, a Zengő lábánál fekvő település gárdájánál edzőcserére került sor. A pécsváradiak az eddig lejátszott 14 forduló során 7-7 találkozót játszottak otthon, illetve idegenben, s míg pályaválasztóként 10, vendégként csupán 4 pontot tudtak szerezni. Ez a teljesítmény gyengébb a tavalyinál és a vártnál is, így az együttes a 16 csapatos mezőny 14. helyén várta a mai mérkőzést.
     A kérdés tehát az volt, hogy a két, a várakozásoknál eddig gyengébben  szereplő együttes közül melyik lesz képes javítani őszi mérlegén. Az eredmény ismeretében elmondhatjuk: ez  pécsváradiaknak sikerült.

Az első 45 perc némi komlói fölényt és helyzeteket hozott, de már ekkor látszott, hogy a Bányász ma sem azt nyújtja, amit játékosai tudnak. Gól nélkül vonultak  pihenőre a csapatok, s a szünet után tíz percet kellett várni az első találatra, melyet a hazaiak szereztek (1-0). A következő negyedórában aztán a Pécsvárad – mely agresszív letámadásba lendülve labdákat szerzett,  s gyors kontrákat indított – még kétszer mattolta a komlói védelmet (3-0). Ettől kezdve  már nem az volt a kérdés, hogy „ki nyer ma ?”, hanem az, hogy mennyivel.

Nos, a vendégek a találkozó végén, (amikor Bocz kiállítása miatt már csak tizen voltak a pályán), a csereként beállt Horony Kristóf fejesével legalább a becsületgólt megszerezték, de a pontszerzésre, vagy a győzelemre ezzel a játékkal, amit ma produkáltak, egyik csapat ellen sem lett volna esélyük.

( Fotó: kbsk.extra.hu - archív)