Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Adózás, helyi adók

Állatbarát

Állattartás

Balaton

Bemutatjuk

Beruházás

Biztosítás

Cégek, vállalkozások hírei

Cégvilág

Civil hírek

Család

Egészségügy / szociális intézmények

Egyesület

Egyházak

Elektronikus ügyintézés

Életmód

Energiagazdálkodás

Építési ügyek

Érdekességek

Események

EU információk

EU pályázatok

Felhívás

Fiatalok

Foglalkoztatás

Fogyasztóvédelem

Gasztronómia

Gazdasági hírek

Gazdaságpolitika

Gyermek és ifjúsági ügyek

Gyermeknevelés

Helyi önkormányzat

Helyi szolgáltatások

Helytörténet

Hőszolgáltatás

Humán

Idegenforgalmi információ

Informatika

Informatika és távközlés

Innen-onnan

Innováció

Internet / multimédia

Jegyzet

Jótékonyság

Kamarák

Karácsonyi ünnepségek

Karrier

Katasztrófavédelem

Képviselők hírei

képviselő-testület

Képviselőtestület

Kézilabda

Kiállítások, konferenciák

Kistérségek

Kitüntetés

Koncert

Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum

Kosárlabda

Környezetvédelem

Közbiztonság

Közérdekű információk

Közlekedés

Közlekedési információk

Közműépítés és szolgáltatás

Kulturális programok

Labdarúgás

Munkaerő

Munkavédelem

Nemzeti Fejlesztési Terv

Nemzetiségi ügyek

Nyugdíjasoknak

Oktatás

Pályázatok

Párthírek

Pedagógia

Polgári védelem

Politika, közélet

Rally

Regionális programok

Rendezvény

Rendőrségi hírek

Sport / fittness / szabadidő

Sportrendezvény

Statisztika

Szabadidő

Szociális ügyek

Távközlés

Terrorizmus

T-Kisebbségek

Törvény, rendelet, szabályozás

Tudósítás

Turizmus

Utazás

Vállalkozásfejlesztés

Vélemények

Vendéglátás

Vízszolgáltatás


Új Magyarország Pont - már Komlón is.
   Az elmúlt 5-6 évben jelentős pénzösszegek érkeztek hazánkba az Európai Uniótól, s ezek - hazai forrásokkal kiegészülve - különböző csatornákon keresztül jutottak el a "végállomásokra", azaz a fejlesztések helyszínére.
   A korábbi rendszerben sok volt az átfedés, a párhuzamosság, ezért szükség volt az átalakításra. A kormány a Kistérségi Koordinációs Hálózat (KKH) felállítása mellett döntött. ennek célja az Új Magyarország Fejlesztési Terv (ÚMFT) megvalósítási szakaszában folyamatosan növekvő feladatoknak az eddiginél hatékonyabb ellátása, az uniós fejlesztési források és a hazai - területi alapú - támogatások sikeres felhasználása, illetve a párhuzamosságok elkerülése a hálózati irodák, az ú.n. Új Magyarország Pontok révén.
   A hálózat központi irányító szerve a Nemzeti Fejlesztési Ügynökségben működő Központi  Fejlesztési Programiroda, mely a Hálózat központi koordinációjával, szakmai irányításával kapcsolatos feladatokat látja el.
  A Dél-dunántúli régióban - Berkecz Balázs regionális hálózati igazgató irányításával - működő kistérségi koordinátorok tevékenységüket a Dél-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökséggel kötött munkaszerződés alapján, az Ügynökség helyi szakmai támogatása és koordinálása mellett látják el, kiválasztásuk nyilvános pályázat útján történt.
   A komlói kisétérségben - melyhez 19 település tartozik - két koordinátor tevékenykedik. Irodájuk a Városháza első emeltén, a 139-es szobában található, elérhetők az önkormányzat 584-000-as telefonszámán.  A kistérségi koordinátorok egyike, Farkas Anita az alábbiakat tartotta fontosnak elmondani.
  - A Kistérségi Koordinációs Hálózat alapfeladata a kistérség szereplőinek információhoz juttatása a folyamatban levő pályázatokról. Feladata - többek között - hogy szakmai támogatást nyújtson a kedvezményezetteknek a projektek megvalósításában, a források lehívásában, a projektek kidolgozásában. Ebbe a munkába bevonja a helyi önkormányzatokat, vállalkozókat, civil szervezeteket, társadalmi partnereket, illetve segíti a nemzetközi, hazai és kistérségi területfejlesztési források felkutatását. A Hálózhat belső szakmai specifikációja révén lefedi a teljes ÚMFT pályázati kört, és figyelemmel kíséri az egyéb támogatási források megjelenését is.
   Az Új Magyarország Pontok Hálózata országos, regionális, valamint kistérségi szinten is együttműködik a vidékfejlesztési támogatások felhasználását elősegítő Helyi Vidékfejlesztési Irodákkal (HVI). A heti rendszerességgel tartott fogadónapok mellett szükség szerint egyeztetnek a helyi viszonyokat legjobban ismerő munkatársak. Farkas Anita azt is elmondta: a Kistérségi Koordinációs Hálózat munkatársainak törekvése az, hogy  - a területfejlesztés és az EU ismeretek tájékoztató pontjaként - igazi szolgáltatást nyújtsanak a komlói kistérségben mindenkinek, akinek szüksége van rá, ezért azt kérik, bátran keressék őket.                
Publikálta
null