Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Adózás, helyi adók

Állatbarát

Állattartás

Balaton

Bemutatjuk

Beruházás

Biztosítás

Cégek, vállalkozások hírei

Cégvilág

Civil hírek

Család

Egészségügy / szociális intézmények

Egyesület

Egyházak

Elektronikus ügyintézés

Életmód

Energiagazdálkodás

Építési ügyek

Érdekességek

Események

EU információk

EU pályázatok

Felhívás

Fiatalok

Foglalkoztatás

Fogyasztóvédelem

Gasztronómia

Gazdasági hírek

Gazdaságpolitika

Gyermek és ifjúsági ügyek

Gyermeknevelés

Helyi önkormányzat

Helyi szolgáltatások

Helytörténet

Hőszolgáltatás

Humán

Idegenforgalmi információ

Informatika

Informatika és távközlés

Innen-onnan

Innováció

Internet / multimédia

Jegyzet

Jótékonyság

Kamarák

Karácsonyi ünnepségek

Karrier

Katasztrófavédelem

Képviselők hírei

képviselő-testület

Képviselőtestület

Kézilabda

Kiállítások, konferenciák

Kistérségek

Kitüntetés

Koncert

Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum

Kosárlabda

Környezetvédelem

Közbiztonság

Közérdekű információk

Közlekedés

Közlekedési információk

Közműépítés és szolgáltatás

Kulturális programok

Labdarúgás

Munkaerő

Munkavédelem

Nemzeti Fejlesztési Terv

Nemzetiségi ügyek

Nyugdíjasoknak

Oktatás

Pályázatok

Párthírek

Pedagógia

Polgári védelem

Politika, közélet

Rally

Regionális programok

Rendezvény

Rendőrségi hírek

Sport / fittness / szabadidő

Sportrendezvény

Statisztika

Szabadidő

Szociális ügyek

Távközlés

Terrorizmus

T-Kisebbségek

Törvény, rendelet, szabályozás

Tudósítás

Turizmus

Utazás

Vállalkozásfejlesztés

Vélemények

Vendéglátás

Vízszolgáltatás


"StartÁllás Program a komlói kistérségben (is)
    Korábban "Újra Dolgozom" volt a neve annak a programnak, mely 2005 óta a StartÁllás Program nevet viseli, s amelynek fő célkitűzése az, hogy egyénre szabott programok segítségével, elméleti és gyakorlati programokon keresztül álláslehetőséghez juttassa azokat, akik már hosszabb ideje kiszorultak  a munka világából. A magyarbólyi székhelyű Új Esély Közhasznú Egyesület idén három baranyai kistérségben ( a siklósiban, a mohácsiban és a komlóiban) indította útjára azt a projektet, mely egy évig tart, s amelyet a Humán Erőforrás Operatív Program (HEFOP) finanszíroz.
   
Néhány hét alatt közel harmincan regisztráltatták már magukat az Új Esély Egyesület komlói irodájában, akiknek eltökélt szándékuk, hogy mindenáron munkához jussanak. Ezt abból (is) gondolják a cég munkatársai, hogy az érintettek a munkaügyi központokkal való együttműködés mellett ezt a lehetőséget is megragadták, no meg abból is, hogy közülük jónéhányan öntevékenyen vállalták a különböző képzéseken való részvételt - annak érdekében, hogy valamilyen végzettséget szerezve növeljék esélyeiket a munkaerőpiacon.
   A napokban Komlón megtartott partnerségi találkozón - melye a kiküldött meghívók jelentős száma ellenére sajnos csak kevés munkáltató jött el (3.képünkön a résztvevők egy csoportja látható) - elhangzott: kiemelt célcsoportként kezeli az egyesület a 45 év felettieket, a roma származásúakat és azokat, akik több mint egy éve nem dolgoznak. Mint megtudtuk, az Új Esély irodájában jelentkező álláskeresőt először is teljeskörűen tájékoztatják a munkavállalással, képzésekkel,kapcsolatban, miként az önkormányzati és munkaügyi szervezetek támogatásairól, szolgáltatásairól is mindent elmondanak, ami fontos. A tapasztalatok alapján ma az is a tájékoztató részét képezi, hogy az ügyfeleiket felvértezzék az alapvatő munkajogi ismeretekkel. Mindezek után - mondhatnánk, természetesen - egyénre szabott tanácsokat adnak az ügyintézés menetét, az ellátások igénybevételét és az álláskeresést illetően.
  Arról pedig, hogy hogyan tudnak hatékony segítséget adni az elhelyezkedéshez, az egyesület munkatársa, Kiss Gergely (1.képünkön jobbról) így beszélt: - Mi figyeljük a napi sajtó és az internet segítségével a különböző állásajánlatokat, s az általunk figyelemre méltóakat telefonon leinformáljuk. Tanácsadóink - akik a három említett kistérségben dolgoznak már hosszabb ideje - kialakult munkáltatói kapcsolatrendszerrel rendelkeznek, mely nagy előnyt jelenthet ügyfeleinknek, de ezen túlmenően segítenek az önéletrajz, pályázati anyag megírásában is. Ha valaki eljut odáig, hogy behívják felvételi elbeszélgetésre, arra is felkészítjük, sőt, ha valakit sikerül elhelyeznünk, annak sorsát további négy hónapig nyomon követjük.
    Mint megtudtuk, szolgáltatásaik közül legfontosabb az orientációs tréning, mely két hetes. Az első öt napban elméleti felkészítés zajlik, majd következik egy egyhetes gyakorlat - lehetőség szerint -  azon a munkahelyen, ahol remélhetően sikerül elhelyezkednie a páciensnek. Erre az időszakra a "tanulók" napi 1500.-Ft.-os étkezési hozzájárulást kapnak, de a gyakorlati munkát biztosító cég sem jár rosszul, hisz ő személyenként bruttó 20 ezer forintot kap a programszervezőtől, miközben "élesben", de különösebb elkötelezettség és kockázat nélkül meggyőződhet a leendő munkatárs képességeiről, szorgalmáról, fegyelméről, stb.
     A komlói irodában dolgozó tanácsadó munkatárs, Kollár Tiborné(2.képünkön jobbról) azt is elmondta: az áprilisban indult program során már közel harmincan regisztráltatták magukat, közülük többnek van a munkaerőpiacon értékesnek számító képzettsége, így a program segítségével van esélyük a munka világába való visszakerülésre is. Az Új Esély Egyesület a megyében 300 főt kíván felkészíteni az egy éves projekt keretében arra, hogy munkához juthasson, de hogy közülük hánynak lesz valóban állása, az nem csupán rajtuk, hanem ügyfeleiken és a munkaadókon is múlik...
                       (A fotókat a cikk szerzője készítette)
   
Publikálta
null