Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Adózás, helyi adók

Alapitványok

Államigazgatás

Balaton

Befektetés

Belföld

Bér, jövedelem

Beruházás

Borturisztika, borturizmus

Cégvilág

Civil hírek

Család

Egészségügy / szociális intézmények

Egyesület

Életmód

Építési ügyek

Építőipar

Érdekességek

Felmérések

Fiatalok

Foglalkozás egészségügy

Fogyasztóvédelem

Gazdaságpolitika

Gyermeknevelés

Helyi önkormányzat

Innen-onnan

Jegyzet

Jótékonyság

Jótékonysági rendezvények

Kistelepülések

Közérdekű információk

Közlekedési információk

Miniszterelnök

Nyugdíjasoknak

Oktatás

Politika, közélet

Rendezvény

Szabadidő

Szociálpolitika

Vagyonkezelés


Szeged várja a válság végét bizakodva

 Botka László polgármester állítja, hogy a gazdasági világválság nem fogja befolyásolni a szegedi beruházásokat.

Az önkormányzat biztosítani tudja a dinamikus városfejlesztéshez az utóbbi időben elnyert több tízmilliárdos uniós forrás városi önrészét. Ugyanakkor azt hangsúlyozta: össze kell fogni és mindent meg kell tenni a forint stabilizálásáért és a munkahelyek megtartásáért, mert Magyarország a 24 órában van.

– Nyolcvan éve nem tapasztalt gazdasági válság rázza meg a világot, nincs olyan földrész, ország és város, amelyet ne érintene a recesszió – mondta beszélgetésünk elején Botka László szegedi polgármester.

– Ilyenkor minden, felelősséggel gondolkodó politikai erőnek félre kell tennie a parlamentáris demokráciában egyébként rutinszerű pártpolitikai csatározásokat, s ahogy az történt Nyugat-Európa legtöbb országában, egységesen kell meghoznia azokat a válságkezelő intézkedéseket, amelyek az adott országban képesek tompítani a válság hatásait.

 Világszerte közel egymillió munkahely szűnik meg naponta. A világban forgó pénz több mint 20 százaléka tűnt el, mert kiderült, hogy az fedezet nélküli.

– Hazánknak egyszerre kell biztosítania az ország és a forint stabilitását, és mindent meg kell tenni azért, hogy minél kevesebb munkahely szűnjön meg. Ebben a helyzetben, még a választások előtt egy évvel sem teheti meg a parlamenti többség és a szocialista párt, hogy ne vállalja a válságkezelés – adott esetben népszerűtlen – intézkedéseit. Magyarország a 24 órában van. Ha az elkövetkező hónapokban nem születnek meg ezek a lépések, akkor a gazdasági elemzők szerint az év második felében reális veszélye van a 400 forint körüli eurónak - mondta Botka László.

Ez azért lenne tragikus, mert 750 ezer magyar családnak van devizaalapú lakáshitele és több mint egymillió embernek devizaalapú gépjármű- vagy egyéb áruvásárlási hitele.

A magyar családok döntő többsége tönkremegy, ha nem sikerül stabilizálni a forintot. A másik fontos cél, hogy jelentősen csökkenteni kell a munkát terhelő adókat és járulékokat, elsősorban a személyi jövedelemadót és a társadalombiztosítási járulékot, mert így tudjuk elérni, hogy minél kevesebb munkahelyet sodorjon el a válság.

A Bajnai-kormány által meghirdetett válságkezelő program ezt a kettős célt – a forint stabilizálását és a munkahelyek megtartását – rögzíti. Szomorúan tapasztalom, hogy Magyarországon nem sikerült azt megtenni, amit a legtöbb nyugati demokráciában, nálunk ugyanis az ellenzék semmiféle együttműködést nem mutat a válságkezelési programban való részvételre, pedig ők is nagyon jól tudják, hogy ennek nincs alternatívája.

Bízom abban, hogy év vége felé elérjük a gazdasági válság mélypontját, s onnan már csak felfelé vezet az út.

Reménykedek, hogy 2010 végétől már hazánkban is megindulhat a gazdasági növekedés.

Ezt mondják az elemzők is. Azt azonban tudni kell, hogy a válság elmúlta nem azt jelenti, hogy az addig bezárt gyárak újraindulnak, mert a recesszió alaposan átrendezi a világot.(Forrás:www.szegedvaros.hu)

 

Publikálta
null