Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Adózás, helyi adók

Alapitványok

Államigazgatás

Balaton

Befektetés

Belföld

Bér, jövedelem

Beruházás

Borturisztika, borturizmus

Cégvilág

Civil hírek

Család

Egészségügy / szociális intézmények

Egyesület

Életmód

Építési ügyek

Építőipar

Érdekességek

Felmérések

Fiatalok

Foglalkozás egészségügy

Fogyasztóvédelem

Gazdaságpolitika

Gyermeknevelés

Helyi önkormányzat

Innen-onnan

Jegyzet

Jótékonyság

Jótékonysági rendezvények

Kistelepülések

Közérdekű információk

Közlekedési információk

Miniszterelnök

Nyugdíjasoknak

Oktatás

Politika, közélet

Rendezvény

Szabadidő

Szociálpolitika

Vagyonkezelés


Országos látkép - Szegeden is igaz.

 A globalizált világunkban és a technika rohamos fejlődésével – az élethosszig tartó tanulás elengedhetetlen feltétel – hangzik el sokszor a már-már elcsépeltnek tűnő gondolat.

 Normál esetben az élethosszig tartó tanulás biztosítása egyrészt állami kötelesség és felelősség másrészt az egyén beállítottsága is nagymértékben befolyásolja.

Egészségügy Mosonmagyaróváron és Szegeden hasonlóan küszködik a hiányokkal!

 

 

 

 

 

 

 

 


Megjegyezném, hogy az állam folyamatosan vonul ki az oktatás finanszírozásából. Évről évre kevesebbet juttat a tanintézetek részére, ennek következménye, hogy kevesebb jut fejlesztésekre a kutatásokról nem is beszélve.

 
Jó példa erre, hogy az egészségügyben tevékenykedők folyamatos képzésben, továbbképzésben kell, hogy részesüljenek. A magyar orvosképző egyetemek, a magyar felsőoktatás azon szereplői közé sorolhatók, amelyek képesek a nemzetközi színvonalú képzésre.

A legtöbb külföldi állampolgár az idegennyelvű oktatás keretében Magyarországon az orvosképzésben szerez diplomát Ennek eredménye, hogy ma a magyar hallgatók képzését részben az idegen nyelvű képzés finanszírozza. Egyébként a felsőoktatás egyik legsikeresebb területének mondható.


A klinikai kutatások az oktatás színvonalának fenntartását szolgálják, ezért is nem véletlen, hogy a magyar egyetemek a tudományos teljesítmény szerinti rangsorolásában az orvosképzésben érintett egyetemek az élen járnak.


Azonban az egészségügy nem átgondolt átalakításával számos negatív hatással is bír.

Többek között ha az orvosképzésnél maradunk akkor a jó szakemberek és a fiatal tehetségek nem Magyarországon képzelik el a jövőjüket.

Továbbá a kutatásokra nincs elegendő eszköz és forrás, ha pedig nincsenek meg a megfelelő feltételek akkor a meglévő intézmények előbb vagy utóbb tönkremennek és újak létre sem jöhetnek.


Meglátásom szerint, ami még nehezíti a felsőoktatásban dolgozók életet, hogy ezen intézmények rendkívül hierarchizáltak és tekintélyelvűek.


Könnyítést jelentene, ha nagyobb és kreatívabb mozgásteret kaphatnának a szakemberek. - értékelte a kialakult helyzetet lapunk megkeresésére Valyon Beatrix politkai szakértő

Publikálta
null