Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Adózás, helyi adók

Alapitványok

Államigazgatás

Balaton

Befektetés

Belföld

Bér, jövedelem

Beruházás

Borturisztika, borturizmus

Cégvilág

Civil hírek

Család

Egészségügy / szociális intézmények

Egyesület

Életmód

Építési ügyek

Építőipar

Érdekességek

Felmérések

Fiatalok

Foglalkozás egészségügy

Fogyasztóvédelem

Gazdaságpolitika

Gyermeknevelés

Helyi önkormányzat

Innen-onnan

Jegyzet

Jótékonyság

Jótékonysági rendezvények

Kistelepülések

Közérdekű információk

Közlekedési információk

Miniszterelnök

Nyugdíjasoknak

Oktatás

Politika, közélet

Rendezvény

Szabadidő

Szociálpolitika

Vagyonkezelés


Szegedtől csak másfél száz kilométer

    Azt, hogy a jó ételhez minőségi bor is dukál, ma már egyre több magyar háztartásban tudják.

A Hajós-Bajai borvidék ételei, intenzív ízvilága elképzelhetetlen egy pohár jó bor nélkül.
    - Még hozzá olyan bor nélkül, ami arról a borvidékről származik, ahol az ország 22 borvidékéhez képest a legmagasabb a napsütéses órák száma - teszi hozzá Bán Ferenc borász. - Nem véletlen, hogy a Hajós-Bajai borvidék a gyümölcsös, tüzes vörös- és fehérborok hazája. A hajós név az 1970-es-80-as évek óta cseng össze a Cabernet Sauvignon borfajtával, ezzel a fajtával kezdődött a prémium minőségű bor forgalmazása.

 A paletta azóta jelentősen bővült, a Kékfrankos, a Chardonnay, Rajnai rizling és az Olaszrizling borokkal.

Jó bor a királyi szállodában is jó bor

A Hungaricumok között szereplő Kadarka és a Cserszegi Fűszeres tette még színesebbé a tájegység kiváló minőségű borainak tárházát. A már említett borok mellett büszkék vagyunk jégborunkra, amely egy igen kelendő, Németországban egy évszázada elterjedt, magas cukortartalmú, minőségi desszertbor.

Az egyik legdrágább borfajtáról van szó, amelynek hazai termesztése, szüretelése és előállítása a mi borvidékünkön kezdődött el. A jégbor a csemegeborok egy fajtája, különlegességét az adja, hogy a tőkén hagyott szőlőt már fagyott állapotban szüreteljük le.

A szőlőben a cukrok és egyéb oldott szilárd anyagok nem fagynak meg, csak a benne lévő víz, így a fagyott szőlőből nyert bor nagyon édes, ugyanakkor magas savtartalmú lesz.


    A jellegzetes bácskai ételeknek méltó kiegészítői lehetnek a különböző vörös- és fehérborok, s bár a bortrendek egyre nagyobb átalakuláson mennek keresztül, a hagyományos sült halételekhez azért még sokan fehér borokat fogyasztanak, így az Olaszrizlinget vagy a Chardonnayt, míg a pörköltfélékhez Kékfrankos, Zweigelt, a halászlékhez Kadarka, Kékfrankos, és a nálunk oly jellegzetes vadételekhez a gyümölcsösebb Kékfrankos, és a Cabernet Sauvignon illik.

A nagyüzemi borászat mellett a Hajós-Bajai borvidék több ezer tagja, a pincefalvak lakói, minőségi borokat állítanak elő, méltán emelve a térség borkultúráját, és az otthoni hétköznapi borfogyasztás színvonalát is.


    A Hajós-Bajai borvidék, Arany vagy Kincses Bácskaként emlegetett tájegységünk minden évszakban kínál látnivalót. Programokkal, jó borokkal, ízes étkekkel várják valamennyi vendégüket a bácskaiak!(Forrás:MTI)

Publikálta
null