Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Adózás, helyi adók

Befektetés

Bemutatjuk

Beruházás

Borturisztika, borturizmus

Cégek, vállalkozások hírei

Civil hírek

Család

Egészségügy / szociális intézmények

Egyházak

Elemzések, tanulmányok

Életmód

Energiagazdálkodás

Építési ügyek

Érdekességek

Események

EU

EU információk

Falusi turizmus desztináció menedzsmenttel

Felhívás

Felmérések

Fiatalok

Fidesz

Foglalkoztatás

Fogyasztóvédelem

Gasztronómia

Gazdasági hírek

Gazdaságpolitika

Gyermek és ifjúsági ügyek

Hazai sport

Helyi önkormányzat

Helyi rendeletek

Helyi szolgáltatások

Helytörténet

Honvédség

Humán

Információ

Informatika

Ingatlan

Innen-onnan

Interjú

Internet / multimédia

Jegyzet

Jótékonyság

Katasztrófavédelem

képviselő-testület

Képviselőtestület

Kiállítások, konferenciák

Kistelepülések

Kistérségek

Kitüntetés

Koncert

Konferencia

Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum

Kormányzati hírek

Költségvetés

Környezetvédelem

Közbiztonság

Közérdekű információk

Közgyűlés

Közhivatalok

Közlekedés

Közlekedési információk

Közvélemény

Kulturális programok

Labdarúgás

MDF

MIÉP

Moziműsor

MSZP

Munkaerő

Műsorok

Nyugdíjasoknak

Oktatás

Pályázatok

Párthírek

Pedagógia

Pénzügyek

Politika, közélet

Portré

Rally

Regionális programok

Rendezvény

Rendőrségi hírek

Sajtó

Sport / fittness / szabadidő

Sportrendezvény

Statisztika

Szabadidő

Szociális ügyek

Szociálpolitika

Társadalom

T-Kisebbségek

Törvény, rendelet, szabályozás

Tudományos hírek

Turizmus

TV, rádió

Ünnepségek


Herczog Edit jelentése: a globalizáció hatása a belső piacra

A szabad munkaerőáramlás és a szolgáltatások belső piacának létrehozása is feltétele annak, hogy az EU megállja helyét a globalizáció körülményei között. Ezek a legfontosabb megállapításai a Strasbourgban szavazásra kerülő, Herczog Edit által jegyzett jelentésnek.

 

„A szolgáltatások belső piacának létrehozása alapvető fontosságú a lisszaboni stratégia céljainak elérésében, így tehát az Európai Unió világpiaci versenyképességének javításában” - áll Herczog Edit (szocialista) saját kezdeményezésű jelentésében.

 

Ha a plenáris ülés is elfogadja a szöveget, az EP „üdvözli azokat a tagállamokat, amelyek megnyitották munkaerőpiacaikat az új tagállamok állampolgárai előtt, és így jelentősen hozzájárultak a belső munkaerőpiac mobilitásának és versenyképességének növeléséhez; sürgeti azokat a tagállamokat, amelyek továbbra is fenntartják a korlátozásokat, hogy bontsák le a munkaerő szabad áramlása elé emelt akadályokat”.

 

Az unió „belső piacának és a világ gazdaságának fejlődése szoros kölcsönhatásban van” egymással, a globalizáció pedig „alapvető kihívások elé állítja a hagyományos európai társadalmi, kulturális, döntéshozó és gazdasági modellt, gazdasági rendszert és különösen az EU belső piacát” - fogalmaz a jelentés.

 

A szöveg szerint ugyanakkor „a globalizációt nem kellene kizárólag a társadalom széttöredezéséhez vezető negatív jelenségnek tekinteni”. Az ugyanis - áll a jelentésben - inkább egy „keret”, amely egyrészt új lehetőségeket kínál (világpiachoz való hozzáférés), másrészt viszont magában rejti az EU-nak a világkereskedelem alakulásától való függését. Ezen veszély elkerülése érdekében a szöveg szerint „a politikai irányításnak a belső piacra gyakorolt pozitív hatásokat támogatnia kell, a negatív hatásokat pedig meg kell szüntetnie”.

 

A jelentés szerint az EU csak olyan stratégiával tud megfelelni a kihívásoknak, amely a belső piacot rugalmassá és a világra nyitottá teszi, miközben „az értékek és a társadalmi modell megőrzése mellett növekedést, munkalehetőséget és társadalmi igazságosságot teremt”.

 

Ehhez a stratégia részeként a belső piac megvalósítására vonatkozó egyértelmű politikai elkötelezettségre van szükség, „hiszen ez az EU legerősebb fegyvere a globalizáció adta lehetőségek maximális kiaknázására” - áll a szövegben.

 

A parlament ennek szellemében például felkéri az Európai Bizottságot, „kísérje figyelemmel a tagállamokban észlelhető protekcionizmust”, és észrevételeiről folyamatosan tájékoztassa az EP-t.

 

A szöveg szerint „egészséges és támogató jellegű környezetet kell teremteni a kis- és középvállalkozások számára”, és „a nagy európai piaci szereplőket” is támogatni kell, „hogy globális piaci szereplőkké válhassanak”.

 

Az EP „azon a véleményen van, hogy  a lisszaboni stratégia mint általános gazdasági terv valószínűleg nem lesz elegendő a globalizáció kezelésére, és más cselekvési tervek elkészítését sürgeti, amelyeket célzottan a globalizáció negatív hatásainak tompítására és a pozitív hatások kihasználásra dolgoznak ki (pl. a Globalizációs Kiigazítási Alap)”.

 

A szöveg szól az oktatás, kutatás és fejlesztés támogatásának, egy egységes és jól működő szabadalmi eljárás kidolgozásának szükségességéről, és arra kéri a tagállamokat, „gyorsítsák a belső piaci szabályok átültetését” jogrendjükbe.

 

A képviselők azt kérik a bizottságtól, hogy csak az alapvető nemzetközi munkaügyi és környezetvédelmi egyezményeket ratifikáló harmadik országok számára tegye lehetővé az uniós piacokhoz való kedvezményes hozzáférést.

 

 

Publikálta
null