Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Adózás, helyi adók

Befektetés

Bemutatjuk

Beruházás

Borturisztika, borturizmus

Cégek, vállalkozások hírei

Civil hírek

Család

Egészségügy / szociális intézmények

Egyházak

Elemzések, tanulmányok

Életmód

Energiagazdálkodás

Építési ügyek

Érdekességek

Események

EU

EU információk

Falusi turizmus desztináció menedzsmenttel

Felhívás

Felmérések

Fiatalok

Fidesz

Foglalkoztatás

Fogyasztóvédelem

Gasztronómia

Gazdasági hírek

Gazdaságpolitika

Gyermek és ifjúsági ügyek

Hazai sport

Helyi önkormányzat

Helyi rendeletek

Helyi szolgáltatások

Helytörténet

Honvédség

Humán

Információ

Informatika

Ingatlan

Innen-onnan

Interjú

Internet / multimédia

Jegyzet

Jótékonyság

Katasztrófavédelem

képviselő-testület

Képviselőtestület

Kiállítások, konferenciák

Kistelepülések

Kistérségek

Kitüntetés

Koncert

Konferencia

Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum

Kormányzati hírek

Költségvetés

Környezetvédelem

Közbiztonság

Közérdekű információk

Közgyűlés

Közhivatalok

Közlekedés

Közlekedési információk

Közvélemény

Kulturális programok

Labdarúgás

MDF

MIÉP

Moziműsor

MSZP

Munkaerő

Műsorok

Nyugdíjasoknak

Oktatás

Pályázatok

Párthírek

Pedagógia

Pénzügyek

Politika, közélet

Portré

Rally

Regionális programok

Rendezvény

Rendőrségi hírek

Sajtó

Sport / fittness / szabadidő

Sportrendezvény

Statisztika

Szabadidő

Szociális ügyek

Szociálpolitika

Társadalom

T-Kisebbségek

Törvény, rendelet, szabályozás

Tudományos hírek

Turizmus

TV, rádió

Ünnepségek


Díjat kaptak a legjobb projektek

A Nemzeti Fejlesztési Hivatal 2005 őszén hagyományteremtő szándékkal szakmai díjakat alapított, azzal a céllal, hogy elismerje azoknak az operatív programokon nyertes pályázóknak a tevékenységét, akik az esélyegyenlőség és a környezeti fenntarthatóság európai szemléletét a leginkább kézzelfoghatóan érvényesítették a projektjükben.

 

 Az irányító hatóságok szakembereiből és külső, független szakértőkből álló zsűri végül 12 ezer nyertes projekt közül választotta ki azt a kilencet, amelyet ezzel az elismeréssel példaként állít valamennyi magyarországi pályázó és projektgazda elé. A kitüntetettek az oklevél mellett Lelkes Márk szobrászművész külön erre az alkalomra készített térplasztikáit vehették át a január 24-én, kedden Visegrádon tartott díjátadó ünnepségen. A szakmai elismeréseket Dr. Szaló Péter, a Nemzeti Fejlesztési Hivatal elnöke adta át.

 

Esélyegyenlőség a humánfejlesztésben

Az egyenlő esélyekért a legtöbbet tevő projektek közül, a humánfejlesztések kategóriájában a Szanticskai Alkotók Egyesülete érdemelte ki a kitüntetést. Az egyesület a Humánerőforrás-fejlesztési Operatív Program 66 millió forintos támogatásával az ország egyik leghátrányosabb szegletében, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, a térség fenntartható fejlődésének szempontjait is szem előtt tartva tartósan munkanélküli romáknak nyújt hathatós segítséget a visszatéréshez és az újra beilleszkedéshez a munka világába. A Szanticskai Alkotók Egyesülete nevében a díjat Pál István, az egyesület elnöke vette át.

Esélyegyenlőség az agrár- és vidékfejlesztésben

Az agrár- és vidékfejlesztési témájú projektek közül – a zsűri döntése értelmében – az esélyegyenlőségért a legtöbbet a nagyhalászi B.N.K.-21 Kft. tette az elmúlt évben. A társaság a helyi roma kisebbségi önkormányzattal együttműködve hajtott végre hűtőház-bővítést az agrár- és vidékfejlesztési operatív program pályázatán elnyert, 32,7 millió forintos támogatással. A társaság a beruházással együtt létszámbővítést is végrehajtott, célzottan roma munkavállalóknak teremtve biztos megélhetést. A B.N.K.-21 Kft. nevében a díjat Nagy István hűtőház-vezető vette át.

Esélyegyenlőség az ipar- és gazdaságfejlesztésben

Az esélyegyenlőség természetesen kiemelt szempont az ipar- és gazdaságfejlesztési témájú pályázatoknál is. Ebben a kategóriában az elmúlt év leginkább példaértékű projektjét a budapesti Oriental Herbs Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. állította össze. A társaság a Gazdasági Versenyképesség Operatív Program 150 millió forintos támogatásával épít új üzemépületet, amelyben természetesen a mozgáskorlátozottak is akadálymentesen közlekedhetnek. Szükség is lesz erre, hiszen a társaság a fejlesztéssel járó létszámbővítésnél majdnem felerészt megváltozott munkaképességűeket alkalmaz. Ennek elősegítésére pedig már három budapesti önkormányzattal kötött megállapodást. Az Oriental Herbs Kft. nevében a díjat Dr. Chen Zhen ügyvezető igazgató vette át.

Esélyegyenlőség az infrastruktúra-fejlesztésben

Intézményi infrastruktúra-fejlesztés ma már elképzelhetetlen az esélyegyenlőség szempontjainak érvényesülése nélkül. Különösen jó példa erre Újszász Város Önkormányzatának pályázata, e kategória győztese. Az önkormányzat a Vörösmarty Mihály Általános Iskola infrastrukturális és módszertani fejlesztése során – a Regionális Fejlesztési Operatív Program 189 millió forintos támogatásával – igazi „befogadó” iskolát teremt, az intézményt olyanná alakítja át, ahol a szegregált oktatási egységek helyett az akadálymentes, integrált közösségi terek dokinálnak. A díjat Újszász Város polgármestere, Molnár Péter vette át.

Esélyegyenlőség a regionális fejlesztésben

Többszörösen is szolgálja az esélyegyenlőség elvének érvényesülését Balatonfüred Város Önkormányzatának a reformkori városközpont felvirágoztatását célzó projektje, a turisztikai pályázatok kategóriájának győztese. A város a Regionális Fejlesztési Operatív Program csaknem 379 millió forintos támogatásával oly módon újítja meg a Balaton-part ékkövének is tartott városközpontját, hogy fogyatékkal élő embertársaink is akadálytalanul hozzáférhessenek az itt elérhető szolgáltatásokhoz. A fejlesztések mindezen túl a helyi társadalom legkülönfélébb csoportjai számára járulnak hozzá a munkaerő-piaci esélyeik javításához. A díjat Dr. Kiszely Pál, Balatonfüred alpolgármestere vette át.

Az Európai Unióban az esélyegyenlőséghez hasonlóan kiemelten fontos szempont a környezeti fenntarthatóság. Természetesen e tekintetben is vannak példaértékű, nagyszerű projektek. Közülük a szakmai zsűri döntése értelmében négyen vehették át a Nemzeti Fejlesztési Hivatal elismerését.

Díj az egészséges környezetért

„Az egészséges környezetért” díjat az ipar- és gazdaságfejlesztés kategóriában a zsűri az Eötvös Loránd Tudományegyetem meteorológiai tanszékének ítélte oda. A tanszék a Gazdasági Versenyképesség Operatív Program 9 és félmillió forintos támogatását nyerte el Magyarország szén-dioxid-mérlegének meghatározásához. A projekt lényegesen hozzájárul ahhoz, hogy bővüljenek a világ tudományos ismeretei az üvegházhatásról, a légköri üvegházhatású gázokkal kapcsolatos folyamatokról, és mindebben a bioszféra szerepéről. Mindezek az ismeretek jelentősen javítják az éghajlat-változási előrejelzések megbízhatóságát, és jobban megalapozzák a követendő stratégiákat. A környezetpolitikai döntéshozókon kívül elsősorban az erdészeti és mezőgazdasági szakemberek lehetnek a mérési program fő haszonélvezői. A díjat dr. Bartholy Judit egyetemi tanár, a tanszék vezetője vette át.

Infrastrukturális projekt a környezeti fenntarthatóság nevében

A szakmai szűri értékelése alapján a környezeti fenntarthatóság szempontját leginkább érvényesítő közlekedési infrastrukturális projekt gazdája Mórahalom Város Önkormányzata volt. A város a Regionális Fejlesztési Operatív Program 144 millió forintos támogatásával fejlesztette, fejleszti Mórahalom négy- és ötszámjegyű önkormányzati bekötőútjait. A projekt révén a belváros mentesül a teher- és mezőgazdasági gépek forgalmától, és a járművek által okozott környezeti terhektől. Az út minőségének javulásával az eddig zaj- és porszennyezés mértéke is jelentősen csökken, ráadásul az útszakaszok minőségi fejlesztésével az útpadkákon, árkokban és útszélen növő parlagfű további elburjánzása is megakadályozható. A díjat Csányi László, Mórahalom város alpolgármestere vette át.

Környezeti fenntarthatóság az idegenforgalomban

A környezeti fenntarthatóság egyre fontosabbá válik az idegenforgalom fejlesztésében is – nem véletlen, hogy egy turisztikai projektet is díjazott a szakmai zsűri. A kategória díját a debreceni RÉGIÓ Oktatási Központ Oktató és Szolgáltató Kft. érdemelte ki. A társaság a Regionális Fejlesztési Operatív Program 36 millió forintos támogatásával alakít ki a környezeti szempontokat maximálisan figyelembe vevő panziót a cívisvárosban. A panzió működtetése során környezetkímélő megoldásokat alkalmaznak: a fűtést energiatakarékos, zöldtechnológiás megoldással alakítják ki: a geotermikus energiaforráshoz kapcsolódóan padló- és falfűtési, illetve melegvizes rendszert építenek ki a panzióban. A geotermikus energia felhasználása során a technológia biztosítja a környezetbarát, biztonságos, hatékony energiaforrást, kizárja a talaj, a talajvíz, a levegőszennyezést, hulladékot nem termel. A díjat Kondorosi Ferencné dr., ügyvezető igazgató vette át.

Legjobban érvényesített környezeti fenntarthatóság

A kimondottan környezetvédelmi célú projektek között is volt, amelyik a környezeti fenntarthatóság szempontjait a bírálók szerint minden más projektnél jobban érvényesítette. Ebben a kategóriában a díjat Marcali Város Önkormányzata érdemelte ki. A Somogy megyei város a Regionális Fejlesztési Operatív Program 920 millió forintos támogatásával Marcali központi részén található, egykori ipari létesítmények területének kármentesítését végzik el. A terület rehabilitálása után az új funkciók fogadásához szükséges közműveket, pihenő- és sétaterületeket alakítanak ki.
A díjat dr. Sütő László polgármester vette át.

Publikálta
null