Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Adózás, helyi adók

Befektetés

Bemutatjuk

Beruházás

Borturisztika, borturizmus

Cégek, vállalkozások hírei

Civil hírek

Család

Egészségügy / szociális intézmények

Egyházak

Elemzések, tanulmányok

Életmód

Energiagazdálkodás

Építési ügyek

Érdekességek

Események

EU

EU információk

Falusi turizmus desztináció menedzsmenttel

Felhívás

Felmérések

Fiatalok

Fidesz

Foglalkoztatás

Fogyasztóvédelem

Gasztronómia

Gazdasági hírek

Gazdaságpolitika

Gyermek és ifjúsági ügyek

Hazai sport

Helyi önkormányzat

Helyi rendeletek

Helyi szolgáltatások

Helytörténet

Honvédség

Humán

Információ

Informatika

Ingatlan

Innen-onnan

Interjú

Internet / multimédia

Jegyzet

Jótékonyság

Katasztrófavédelem

képviselő-testület

Képviselőtestület

Kiállítások, konferenciák

Kistelepülések

Kistérségek

Kitüntetés

Koncert

Konferencia

Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum

Kormányzati hírek

Költségvetés

Környezetvédelem

Közbiztonság

Közérdekű információk

Közgyűlés

Közhivatalok

Közlekedés

Közlekedési információk

Közvélemény

Kulturális programok

Labdarúgás

MDF

MIÉP

Moziműsor

MSZP

Munkaerő

Műsorok

Nyugdíjasoknak

Oktatás

Pályázatok

Párthírek

Pedagógia

Pénzügyek

Politika, közélet

Portré

Rally

Regionális programok

Rendezvény

Rendőrségi hírek

Sajtó

Sport / fittness / szabadidő

Sportrendezvény

Statisztika

Szabadidő

Szociális ügyek

Szociálpolitika

Társadalom

T-Kisebbségek

Törvény, rendelet, szabályozás

Tudományos hírek

Turizmus

TV, rádió

Ünnepségek


Munkaerő-piaci felmérés a Kontakt alapítványtól

A Kontakt Alapítvány Támasz-pont programja a HEFOP pályázati kiírás keretében felmérést készített Gödöllőn és térségében, a jelenleg is állást kereső munkavállalók körében. Kiderült, hogy az álláskeresők két problémát látnak akadályként.


Az egyik fő probléma, az olyan külső tényezők, amelyeket egyénileg megváltoztatni nagyon nehéz: a munkaidő-beosztás (három műszakos munkarend), a munkaidő kezdete és vége nem igazodik a helyi járatok menetrendjéhez, illetve a magas útiköltség, melyet sok esetben a törvényi előírás ellenére nem térít meg a munkáltató. A megkérdezettek úgy látják, érdemesebb fekete munkát vállalni, mert így a magas járulékterhek miatt előnyösebb munkabéreket lehet kialkudni. Ez olyan fontos szempont, melyet még az sem kompenzál, hogy így kiesnek a társadalombiztosítási körből, és a nyugdíj is bizonytalanná válik. Az illegális munkavállalás főleg azokat a kis- és középvállalkozásokat érinti, melyek főként építőipari területen, betanított munkakörökben foglalkoztatnak alkalmazottakat.


A másik fő problémát az egyén – segítséggel - önmaga is képes áthidalni: az alacsony iskolai végzettség, szakmai képzettség hiánya, vagy olyan képességbeli hiányok, amelyek jobb anyagi helyzet esetén önállóan, nehezebb anyagi helyzet esetén nyertes pályázati pénzekből megváltoztathatóak.


Támasz-pont program úgy döntött, hogy a felmerült igényekre válaszként olyan tréningeket, illetve képzéseket szervez, melyek ingyenesek, és elvégzésük után javítja a résztvevők elhelyezkedési esélyeit. Ezért a kapott válaszok alapján Turán - a Gödöllői Munkaügyi Kirendeltséggel közösen - kihelyezett burkoló képzést kívánunk indítani még az idén. Reményeink szerint a tanfolyam végén megszerzett szakképesítés növelni fogja az építőiparban történő legális elhelyezkedést. Elképzeléseinket erősíti az is, hogy folyamatosan szigorodnak az ellenőrzések az építkezéseken, ezért a munkáltatók kénytelenek lesznek előbb-utóbb munkaviszony keretében foglalkoztatni munkavállalóikat, ebben az esetben, előnyben fogják részesíteni a szakképzettséggel rendelkezőket.


További segítségként – Gödöllőn - számítógép-kezelő és használó, valamint angol tanfolyamot indítunk, mellyel azoknak kívánunk ingyenes segítséget nyújtani, akik rendelkeznek már valamilyen végzettséggel, de a ma már elengedhetetlen számítástechnikai és minimális nyelvi tudásnak nincsenek birtokában.


A közeljövőben szeretnénk felmérni a térség munkáltatói körében, hogy a munkaerőpiac keresleti oldala milyen elvárásokat támaszt munkavállalóival kapcsolatban - milyen szakmákban van hiány a térségben, milyen szakmai tudást várnak el a munkavállalóktól, milyen képzésen megszerzett végzettséget preferálnak, illetve konkrétan kiket, milyen munkakörbe keresnek.


Ezért is - munkánk folytatásához kérjük, hogy keressenek fel bennünket azok a munkáltatók, akik fontosnak tartják ezt a kérdést és szeretnének igényeiknek megfelelő munkaerőt találni.
Alapítványunk ingyenes munkaerő közvetítéssel is foglalkozik, ezért várjuk cégek állásajánlatait is, melyekre munkaerőt közvetítünk a több, mint ezer főt tartalmazó adatbázisunkból.

Publikálta
null