Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Adózás, helyi adók

Államigazgatás

Befektetés

Bemutatjuk

Beruházás

Biztosítás

Cégek, vállalkozások hírei

Cégvilág

Civil hírek

Család

Egészségügy / szociális intézmények

Egyházak

Elektronikus ügyintézés

Elemzések, tanulmányok

Életmód

Energiagazdálkodás

Építési ügyek

Érdekességek

Értékpapír forgalmazás

Események

EU

EU információk

EU pályázatok

e-ügyintézés

Falusi turizmus desztináció menedzsmenttel

Felhívás

Felmérések

Fiatalok

Fidesz

Foglalkozás egészségügy

Foglalkoztatás

Gasztronómia

Gazdasági hírek

Gazdaságpolitika

Gyermek és ifjúsági ügyek

Gyermeknevelés

Hazai sport

Helyi önkormányzat

Helyi rendeletek

Helyi szolgáltatások

Helytörténet

Honvédség

Hőszolgáltatás

Humán

Idegenforgalmi információ

Információ

Informatika

Informatika és távközlés

Ingatlan

Ingatlanforgalmazás

Innen-onnan

Innováció

Interjú

Internet / multimédia

Irodalom

Jegyzet

Jótékonyság

Kamarák

Karácsonyi ünnepségek

Katasztrófavédelem

Képviselők

Képviselők hírei

képviselő-testület

Képviselőtestület

Kiállítások, konferenciák

Kistelepülések

Kistérségek

Kitüntetés

Koncert

Konferencia

Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum

Kormányzati hírek

Környezetvédelem

Közérdekű információk

Közgyűlés

Közhivatalok

Közlekedés

Közműépítés

Közműépítés és szolgáltatás

Közvélemény

Kulturális programok

Labdarúgás

Lelkisegély

MDF

MSZP

Munkaerő

Nemzeti Fejlesztési Terv

Oktatás

Önkormányzati választás

Pályázatok

Parlagfű

Párthírek

Pedagógia

Pénzügyek

Piackutatás

Politika, közélet

Portré

Regionális programok

Rendezvény

Rendőrségi hírek

Sajtó

Sport / fittness / szabadidő

Sportrendezvény

Szabadidő

SZDSZ

Szociális ügyek

Szociálpolitika

Szokás

Társadalom

T-Kisebbségek

Törvény, rendelet, szabályozás

Tudományos hírek

Turizmus

Tűzijáték

Utazás

Ünnepségek

Vállalkozásfejlesztés

Vallás

Vélemények

Vendéglátás

Vízszolgáltatás


Jász-Nagykun-Szolnok megye díjazottjai

A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Közgyűlés ünnepi ülésén, augusztus 18-án Megosztott Jász-Nagykun-Szolnok Megyéért Díjakat, megyei gazdasági díjakat, illetve megyei testnevelési és sport díjakat adtak át augusztus 18-án. A díjazottakat az alábbiakban bemutatjuk.

 

Akitüntetettek egy csoportja (Fotó: Hanga Valéria)

 

Megosztott Jász-Nagykun-Szolnok Megyéért Díjat kap Bakk Zoltán, Törökszentmiklós város polgármestere, aki 1966-tól dolgozik a közigazgatásban. 1998-ban választották Törökszentmiklós polgármesterévé. Tagja az Észak-alföldi Regionális Fejlesztési Tanácsnak, elnöke a Törökszentmiklós és Térsége Együttműködési Társulásnak, valamint a megyében működő hét kistérségi társulás tanácsának. Tagja az Észak-alföldi Termálvíz-hasznosítási KHT Felügyelő Bizottságának, elnöke a megyei területfejlesztési ügynökség kht. felügyelő bizottságának. Ez év márciusától a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Termál- és Gyógyturizmus Egyesület elnöke. Nevéhez fűződik, hogy Törökszentmiklós is elnyerte az Ipari Park címet és az eltelt évek alatt egy korszerű infrastruktúrával ellátott terület áll a befektetők rendelkezésére. Az új munkahelyteremtést helyi adókedvezményekkel segíti. Kezdeményezésére elkezdődött a szervezett lakásépítés Törökszentmiklóson. A fiatalokat a „Fecske ház” várja, amely pályázati pénzből a Széchenyi terv keretében valósult meg. Ugyancsak pályázati lehetőség útján több évtizedes kihagyás után ismét önkormányzati lakások épültek a városban. Létrehozta az Idősek Bentlakásos Otthonát, majd a Nyugdíjas Házat.

 

Megosztott Jász-Nagykun-Szolnok Megyéért Díjban részesül Demény Istvánné, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Nyugdíjasok Kulturális és Érdekvédelmi Egyesületének elnöke. 1995-ben kapcsolódott be a nyugdíjas mozgalomba. 1996-ban az egyesület titkárává választották, megbízták a Városi Nyugdíjas Klub megalakításával. Ezt a klubot jelenleg is vezeti, melynek létszáma 120 fő. 1999-évben az egyesület tagsága a szervezet elnökévé választotta. Nagy érdeme van abban, hogy az egyesület tagja a Nyugdíjasok Országos Szövetségének. Elnöki tevékenységét önkéntesen, anyagi ellenszolgáltatás nélkül látja el. Sikeres pályázatokkal biztosítja az egyesület működéséhez és programjaihoz szükséges forrásokat. Az egyesület életében harmadik alkalommal került megrendezésre az országban egyedülálló „Napsugaras Ősz” című program sorozat, amely az október 1-jei idősek világnapi gála műsorral zár.

 

Megosztott Jász-Nagykun-Szolnok Megyéért Díjat kap Lakatos István, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Önkormányzati Hivatal Térségfejlesztési Irodájának vezetője. 1982-től dolgozik a közigazgatásban. Munkakörébe tartozik a megyei önkormányzat hatáskörében lévő térségfejlesztési, turisztikai, környezetgazdálkodási, energia-gazdálkodási és infrastruktúra-fejlesztési feladatok irányítása, koordinálása. Közreműködött a regionális, a megyei és kistérségi területfejlesztési koncepciók, programok, tervek és projektek készítésében, menedzselésében és azok végrehajtásában. A megyei közgyűlés által elfogadott több nagy program, koncepció és intézkedési terv előkészítése fűződik a nevéhez. Aktívan részt vesz az Észak-alföldi Regionális Fejlesztési Tanács, illetve munkabizottságai, valamint a megyei területfejlesztési tanács munkájában. A tartályos gázzal ellátott települések vezetékes gázra történő átállására kiemelt figyelmet fordított. A megye úthálózatának korszerűsítése érdekében, az M4-M8 autópálya megvalósításának előkészítésében kiemelkedő szerepet vállalt.

 

Megosztott Jász-Nagykun-Szolnok Megyéért Díjban részesül Magyar Béla, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Területfejlesztési Ügynökség Kht. igazgatója. Szakmai pályája során részt vett a megye gyermekélelmezésének átszervezésében, a megyei szolgáltatásfejlesztési stratégiai tanulmány, valamint a megyei iparfejlesztési program kidolgozásában. A területfejlesztéshez kapcsolódó szakmai és fejlesztési programok előkészítésében nagy szerepet vállalt, az egyeztetések során kiemelten kezelte a megye érdekeit. A megyei területfejlesztési tanács döntési jogkörébe tartozó támogatási alapok előkészítésére kiemelt figyelmet fordít, segíti az önkormányzatok ez irányú tevékenységét. A vis maior támogatások előkészítését, ellenőrzését hozzáértéssel koordinálja.

 

Megosztott Jász-Nagykun-Szolnok Megyéért Díjat kap dr. Prágerné dr. Kádár Magdolna vállalkozó háziorvos. A diploma megszerzése óta folyamatosan Kunhegyes 1. sz. felnőtt háziorvosi praxisában látja el orvosi feladatait. Éjjel-nappal a betegellátást szolgálja. 1986-1990. között a térség országgyűlési képviselőjeként hozzájárult a település gazdagodásához. 1989-ben Kunhegyes városi rangra emelkedésében fontos szerepet játszott. 1990-1999. között az Egyesített Egészségügyi és Szociális Intézmény igazgatója volt. Stabil orvosgárdát alakított ki maga körül. Jelentős diagnosztikai műszerfejlesztést hajtott végre. Közreműködött a Családsegítő Központ létrehozásában, a korábban is működő Öregek Napközi Otthonának bővítésében, a megszüntetett Szülőotthon helyén 1997-ben kialakított Ápolási Osztály létrehozásában. Orvosi munkája mellett dolgozott a Népjóléti Minisztérium Népjóléti Műhelyében. Tagja a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Önkormányzat Egészségügyi és Sport Bizottságának. 1990-től több éven át Kunhegyes város képviselő-testületében dolgozott.

 

Megosztott Jász-Nagykun-Szolnok Megyéért Díjban részesül dr. Sebestyén Mihály, a Hetényi Géza Kórház-rendelőintézet orvos-igazgató főorvosa. 1968 óta a kórház dolgozója. Szakmai pályafutását a sebészeti osztályon kezdte. Munkája során törekedett a legújabb tudományos ismeretek megismerésére, szakmai tudásának bővítésére. 1971-ben elsőként kapta meg az intézetben folytatott tudományos tevékenységért a Hetényi Emlékérmet. 1972-ben sebész szakorvosi, 1975-ben baleseti sebész szakorvosi képesítést szerzett. Több országos szintű szakmai fórumon tartott előadást és jelentek meg közleményei. Külföldön szerzett szakmai tapasztalatait eredményesen hasznosította, amikor 1976-ban osztályvezető főorvosként megbízást kapott a Sürgősségi Betegellátó Osztály megszervezésére és működtetésére, amelyet a mai napig irányít. Tudományos tevékenységét 162 előadás, 42 hazai, 10 nemzetközi közlemény és 10 világkongresszuson való önálló előadás is fémjelzi. A megyei kórház orvos-igazgatójaként elősegítette a minőségbiztosítási rendszer kiépítését, amely jelentősen hozzájárul ahhoz, hogy a betegek színvonalas ellátásban részesüljenek. Szakmai programja középpontjában mindig a beteg áll.

 

Megosztott Jász-Nagykun-Szolnok Megyéért Díjat kap dr.Végh Endre, Tiszaföldvár város 3. számú háziorvosi körzetének orvosa. Körzete a ritkán lakott homoki körzet, ahol a rossz közlekedési körülmények mellett a romló szociális feltételek is nehezítik munkáját.  A hétvégi, majd a hétközi – éjszakai – és hétvégi egész napos központosított ügyeletben rendszeresen vállalt feladatot. Fiatalabb kollégáit segíti, és helyettesíti. A két éve megszervezett városi – majd kistérségi – orvosi ügyeletben, vállalkozási formában is közreműködik. Hosszú időn keresztül közreműködött a sportrendezvények orvosi ügyeleti ellátásában is. Két kedvenc hobbi tevékenysége segítette a város kulturális életének fejlődését. Évtizedek óta vadász és a vadászati élmények festője. Vadászként komoly szerepet vállalt magára a helyi vadásztársaság életének megszervezésében. A vadászat során szerzett élményeit művészi módon festi meg képein. A természeti táj bemutatása mellett mindig valamely állat életét is elénk tárja. Szakmai zsűri által minősített képeiből többször nagy sikerű kiállítást rendezett. A nemzetközi vadászati kiállításokon is fellelhetők alkotásai. Képeivel a természetszeretetre, a természet védelmére nevel. Vadászélményeit, a vadász anekdotákat könyvben jelentette meg, melyet saját rajzaival illusztrált. Más alkotók könyvében is megtalálhatóak vadász és vadállatok életét bemutató illusztrációi.

 

Megosztott Jász-Nagykun-Szolnok Megyéért Díjban részesül a Közép-Tisza-vidéki Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság személyi állománya. Az igazgatóság védelmi szervezete – amint azt a belvízhelyzetek, az elmúlt két árvíz bizonyították –, magas színvonalon képes az árvizek elleni védekezés műszaki irányítására. A szervezet 1953. október 1-jei megalakulása óta ellátja a megyében az ár- és belvízvédekezés szakmai irányítását, óvja, védi az értékeket. A megyei védelmi bizottság szervezetében is kiemelkedő munkát végez. Ez év tavaszán a Közép-Tiszai és a Körös-zugi árvíz során az igazgatóság munkatársai kiemelkedő szakmai ismeretekről, emberségről és példamutató helytállásról tettek tanúbizonyságot. A díjat átveszi Varga László igazgató.

 

Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Gazdasági Díjat kap Id. Dankó István, a jászladányi Jász-föld Mezőgazdasági Részvénytársaság elnök-vezérigazgatója. 1967-ben friss diplomásként került a szövetkezetbe. 1990-ben a tagság nagy többséggel elnökké választotta. A földkiadás és rendezés, és az azt követő haszonbérbeadás eredményeként a terület zöme a Jász-föld kezelésében maradt. Elnöksége kezdete óta a gazdaság stabilan működik, 200 főnek és családjának folyamatosan biztosít munkát és jövedelmet. A Jász-föld Rt. több, mint 700 földtulajdonost integrál. Vezetésével és irányításával új hagymafajta került előállításra és országos elfogadásra „Remény” néven, mely megkapta a „Kiváló Magyar Élelmiszer”  védjegyet is. Segíti Jászladány nagyközség fejlődését. A Hagyma Napok társszervezője, az alapítványi iskola egyik alapítója.

 

Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Gazdasági Díjban részesül a Jászberényi Kossuth Mezőgazdasági, Élelmiszeripari és Kereskedelmi ZRt. A szövetkezet 1948-ban jött létre. Közel hat évtized alatt Jász-Nagykun-Szolnok megye agrárgazdaságában meghatározó szerepet töltött be. A 2000-ben részvénytársasággá alakult vállalkozás aktív részese a város, illetve a Jászság közéletének is. A díjat átveszi Pesti Gyula elnök-vezérigazgató.

 

Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Gazdasági Díjat kap a TIKSZ Termelő-, Ipari-, Kereskedelmi és Szolgáltató Betéti Társaság. A társaságot ifj. Baranyai András és Baranyai István 1994-ben alapította. A kezdetben családi vállalkozás gumiszerelést végzett a tulajdonosok családi házának melléképületében. A folyamatos fejlesztés és kitartó munka eredményeként a vevői kör és a szállítói hálózat fokozatosan bővült. A forgalom növekedése szükségessé tette önálló telephely és olyan műhely kialakítását, amely korszerű, igényes és együtt járt az alkalmazotti létszám bővítésével. A betéti társaság 2003-ban korszerű szervizt épített ki. A díjat átveszi ifj. Baranyai András.

 

Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Testnevelési és Sport Díjban részesült dr. Kecsmárik Lászlóné, a megyei művelődési, továbbképzési és sportintézet gazdasági vezetője. Sportszakmai gazdasági tevékenysége 1979-től a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei  Önkormányzati Hivatal, illetve annak jogelődje sportintézeteihez kötődik. A megyei diáksport tanács pénzügyi, gazdálkodási feladatait 1993-tól látja el. A megyei szabadidősport szövetség munkájában – mint elnök – 2000. óta vesz részt. A Magyar Diáksport Szövetség Felügyelő Bizottságának tagja 14 éve, a felügyelő bizottság elnöke 8 éve. Sportszakmai tevékenységére a megye testnevelési és sportmozgalmának jobbítása, megújítása a jellemző. A megyei sportkoncepció, sport rendelet kidolgozásában és végrehajtásában, a megye sportmozgalmának gazdasági irányításában aktív szerepet vállal. Támogatja, és szaktudásával segíti a megyei sportági szövetségek és a sportegyesületek munkáját.

 

Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Testnevelési és Sport Díjat kapott Legeza Mihály, a zagyvarékasi Damjanich János Általános Iskola és Óvoda nyugalmazott testnevelő tanára. 1948-tól Törökszentmiklós-Bartapusztán dolgozott tanítóként. A zagyvarékasi iskolába 1950-ben került. A tanítás mellett jelentkezett a Pécsi Pedagógiai Főiskolára, ahol 1953-ban szerzett tanári diplomát testnevelés szakon. A diplomája megszerzésével végre elérte azt, amire mindig is vágyott. A sport szeretetére való nevelést, az egészséges életmód gyermekekbe való „plántálását”. Diákjai számos sportrendezvényen értek el sikert. Kitartó, szívós munkájával szervezte meg és működtette az iskola tornász, kézilabda és atlétika csapatát. Legnagyobb sikerüket Budapesten 1962-ben az Országos Úttörő Bajnokságon érték el, ahol Szolnok megyét képviselve nyolcadik helyezést szereztek atlétikában. Ez az eredmény azért is olyan jelentős, mert a zagyvarékasi, tornaterem nélküli kis iskola csapata megelőzte a városi tornatermekben felkészülő diákokat. Fiatalon oszlopos tagja volt a helyi futballista csapatnak, majd később edzőként segítette a községi futballcsapat munkáját. 1986-ban nyugállományba  vonult, ezt követően még 6 évig dolgozott.

 

Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Testnevelési és Sport Díjban részesült Radics Zoltán, a kisújszállási Illéssy Sándor Szakmunkásképző és Szakközépiskola matematika-testnevelés szakos tanára. Mint szaktanár nagy odaadással és lelkiismeretesen végzi testnevelői munkáját. Rendszeresen bekapcsolódik a város diákjainak rendezett szabadidősport szervezésébe. Személyes példamutatással is igyekszik megnyerni a fiatalokat a szabadidő hasznos eltöltésére és az egészséges életmódra. Öt egyéni maratont és egy szupermaratont futott csapatban. Minden jelentősebb országos versenyen indul, öregbítve ezzel városa jó hírnevét. A 2003-2004-ben rendezett olimpiai ötpróba versenyeken diákjaival együtt sportolt.

 

 

 

 

 

 

Publikálta
null
Egészségügyi szolgáltatás
Helyilap
Idősgondozás
Intézmények
Kiskereskedelem
Kistérségek
Sport
Területfejlesztési Önkormányzati Társulások
Új Magyarország Fejlesztési Terv - ÚMFT
Választókerület(ek)