Vélemények

Vendéglátás

Vízszolgáltatás

A Szolnoki MÁV-Mondi őszi szereplése VI.

Az NB II 2005/2006-os kiírásában a bajnokság jelenleg szünetel, a 30 fordulóból eddig 15 fordulót rendeztek meg. Sorozatunk hatodik, egyben utolsó részében felidézzük a 11-15. fordulót.

A 11. fordulóban Budafokra látogatott csapatunk. Az 52. percben Pozsár bombájával meg is szereztük a vezetést, ám 20 perccel később Szabó gólja után már 1-1 állt az eredményjelzőn. Bár szinte mindent megtettünk, hogy még egy gólt szerezzünk, a helyzeteinket kihagytuk, így döntetlennel távoztunk. Kis Károly vezetőedző a következőket nyilatkozta a mérkőzés után: - Győzelmi lehetőségeink voltak, melyet buta módon elszalasztottunk.

A 12. összecsapás szintén 1-1-gyel zárult, de most inkább mi örülhettünk a döntetlennek. Bár a Makó elleni mérkőzésen az első 10 perc alatt már megszerezték a csapatok 1-1 góljukat - az 5. percben Tóth Csaba, majd a 8. percben Kotula talált a kapuba -, ettől függetlenül sem mi, sem az ellenfél nem tudta belőni ziccereit, amik sajnos az ellenfél előtt adódtak legtöbbször. A meccs érdekessége, hogy Medovarszki játékvezető a meccsen 9 sárga lapot osztott ki, miközben igazán durva szabálytalanság nem is történt…

A 13. találkozón két döntetlen után Vecsésen végre ismét nyertünk. A 2-0-ra megnyert mérkőzés mégsem volt azért annyira sima, de mivel a hazaiak kihagyták helyzeteiket, Kotula pedig lőtt 2 gólt, szereztünk 3 értékes pontot.

A Szentesi TE csapata már a bajnokság kezdete előtt visszalépett a küzdelmektől, így az utolsó előtti fordulóban szabadnapos volt csapatunk.

2005. utolsó tétmérkőzésén Kecskemét látott vendégül minket. Bár a 20. percben Páles befejelte vezető gólunkat és az eredményt sokáig tudtuk tartani, a 91. percben viszont jött Balla és egy szöglet után gólt fejelt. A végeredmény 1-1 lett. Ettől függetlenül a kecskeméti együttesnek helyzetei alapján meg kellett volna nyernie az összecsapást, ezért örülhetünk az egy pontnak is.

A szolnoki stadion

A táblázaton együttesünk jelenleg a 3. helyen áll, 6 győzelemmel, 7 döntetlennel és mindössze 1 vereséggel 25 pontos. De ugyanúgy 25-25 pont szerepel a második (Baktalórántháza) és a negyedik (Soroksár) csapat neve mellett is. Az első helyezett Vác, 8 ponttal elszakadva a többiektől. Az utolsó helyezett jelenleg 5 ponttal az ESMTK csapata, míg a 14. a Karcag, 10 ponttal.

Egyelőre az év eleji célkitűzést teljes mértékben teljesítette a Szolnoki MÁV-Mondi, azaz az élmezőny tagja. Nem túlzás azt állítani, hogyha csapatunk folytatja – immáron a 12 mérkőzés óta tartó (!) – veretlenségi sorozatát, a végjátékban jobban koncentrál, és még egy kis szerencséje is lesz, akkor odaérhetünk az első helyre. De természetesen az is szép - a célkitűzésnek megfelelő - eredmény lenne, ha az első 3 hely valamelyikét megszereznénk, de a remény hal meg utoljára…