Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Bemutatjuk

Beruházás

Cégvilág

Család

Egyházak

Elemzések, tanulmányok

Energiagazdálkodás

Építési ügyek

Érdekességek

Események

Felhívás

Fiatalok

Foglalkoztatás

Gazdasági hírek

Gyermek és ifjúsági ügyek

Gyermeknevelés

Hazai sport

Helyi önkormányzat

Helyi rendeletek

Helyi szolgáltatások

Helytörténet

Humán

Informatika

Innen-onnan

Interjú

Intézményfenntartás

Jegyzet

Katasztrófavédelem

Kiállítások, konferenciák

Kistelepülések

Kitüntetés

Koncert

Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum

Környezetvédelem

Közérdekű információk

Közlekedés

Közműépítés

Közműépítés és szolgáltatás

Közvélemény

Kulturális programok

Labdarúgás

Olimpia

Parlament

Politika, közélet

Portré

Regionális programok

Rendezvény

Rendőrségi hírek

Szociális ügyek

Szociálpolitika

Távközlés

T-Kisebbségek

Tudományos hírek

Turizmus

Utazás

Vállalkozásfejlesztés

Vélemények


Szigorúan ellenőrzött kanizsai állattartók

  Nagykanizsán körülbelül két hónappal ezelőtt lépett életbe a módosított állattartási rendelet. Ennek egyik rendelkezése alapján április végéig a kutyatulajdonosoknak be kellett jelenteniük állataikat a polgármesteri hivatal közigazgatási osztályán.

 

 

Az állattartási rendelet két részből áll: az egyik a haszonállatokra, a másik az ebekre vonatkozik - tudtuk meg Partiné dr. Szmodics Györgyitől, a közigazgatási osztály vezetőjétől. Mint mondta, ez utóbbi tartalmazta az ebek bejelentésének kötelezettségét is: ennek határideje járt le április harmincadikán. Pozitív tapasztalataik vannak, ugyanis körülbelül kétezer bejelentés érkezett. Azt egyelőre nem tudták megmondani, hogy ténylegesen hány kutyát tartanak jelenleg Nagykanizsán, mert előbb el kell készíteniük a nyilvántartást. Aztán ezt összevetik az állategészségügy által megküldött, beoltott ebek listájával, s majd csak ezután derül fény arra, hogy az állattartók hány százaléka tett eleget bejelentési kötelezettségének. A szabályozás célja tulajdonképpen az volt, hogy folyamatosan nyomon tudják követni, ki az, aki beoltatja a kutyáját, és ki az, aki nem. Az utóbbiakat szükség esetén felszólítják, s ha kell, különböző szankciókat is foganatosítanak. Ez lehet például szabálysértési bírság, de ha ennek ellenére nem gondoskodik a gazda az állat beoltásáról, akkor az állategészségügy elrendelheti annak kiirtását is. 
 A rendelet szabályozza az adott övezetekben tartható egyedek számát is. A rendeletet úgy módosították, hogy akik a megengedettnél több állatot tartottak otthon a rendelet hatálybalépése előtt, azok megtarthatják azokat a rendelet kihirdetése után is. A rendelet azokra vonatkozik igazán, akik a hatálybalépés után növelik úgy az állatok létszámát, hogy az átlépi a megengedett mértéket. Rájuk az egy, illetve haszonállatok esetében a két év türelmi idő érvényes, ennyi idejük van a megengedettre csökkenteni a portán tartott állatok számát.
Ha valaki nem teszi meg a szükséges intézkedéseket, akkor szabálysértési ügy lesz belőle, a jegyző tud eljárni saját hatáskörében. Ha ez sem vezet eredményre, akkor a létszám feletti állat a gazdával szemben alkalmazott fizikai kényszerrel is elszállítható – tudtuk meg az osztályvezetőtől.


 

Publikálta
null
Civil szervezetek
Helyilap
Intézmények
Kábeltelevízió szolgáltatás
Kistérségek
Középfokú oktatási intézény
Oktatás
Területfejlesztési Önkormányzati Társulások
Tudósító
Üzleti tanácsadás
Választókerület(ek)