Vállalkozásfejlesztés

Vallás

Vélemények

Vízszolgáltatás

Mai vereségével elbúcsúzott az NB I-től a komlói kézilabdacsapat: Mezőkövesd-KBSK 32-23
    Az akarással, a küzdeni tudással, a szívvel nem volt probléma Papp László (1.kép) együttesénél. Tavasszal szinte valamennyi mérkőzésükön egyenrangú ellenfelei voltak vetélytársaiknak (leszámítva persze az igazi "nagyhalakat"), ám a találkozók hajrájában többször is elbuktak. A csapatot ugyanis az anyagi gondok mellett a sérülések, betegségek is sújtották, így volt olyan mérkőzés, amikor csere nélkül kellett végigjátszaniuk a 60 percet. Nem csoda hát, hogy ilyen körülmények közt, holtfáradtan, pénz nélkül, feszültséggel telve a meccsek végére megremegtek a kezek, kimaradtak a ziccerek, büntetők, "megeredtek" a nyelvek... De "oly sok balszerencse, s oly sok viszály után" a KBSK mégis emelt fővel búcsúzhat a férfi kézilabda NB I-től. Egy olyan csapattal lesz szegényebb az élvonal a komlóiak kiesésével, ahol minden ellenfél szeretett játszani, mert fantasztikus hangulatot tudott teremteni az egész országban ismert (sőt, elismert) szurkolósereg, mely úgyszólván mindig megtöltötte a csarnokot. Hát - erre most egy ideig biztosan várni kell...
    Elméletben még a pontszámok alapján is élvonalban maradhatott volna a  komlói csapat, ha mindhárom hátralevő találkozóját megnyeri, a két rivális ( a  14-14 pontos Csurgó és  Százhalombatta)  pedig valamennyit elveszíti. De ma - a mezőkövesdi vereséggel - ez a reménysugár is szertefoszlott Komlón!

A hazaiak ragadták magukhoz az irányítást,  ám első gólra öt percig kellett várni. Ekkor szerezte meg a vezetést a Mezőkövesd, de hogy a komlóiak nem feltartott kézzel érkeztek, azt jelezte, hogy Kaplonyiék a 10. percre átvették a vezetést (2-3).  Nem sokáig örülhettek azonban az előnynek, mert a borsodiak a félidő derekán már kettővel (8-6), öt perccel később ugyanennyivel (12-10) vezettek, a félidő hajrájára pedig alaposan elhúztak (26.perc: 17-12), s a szünetre is jelentős fórral vonulhattak.
     A folytatásban öt percig jól tartotta magát Papp László együttese (35.p.: 20-16), de a következő nyolc perc - komlói szemszögből - olyan volt, mint egy rémálom: öt gólt kaptak a vendégek, miközben csak egyet lőttek.  Ez a 8 gólos előny aztán megmaradt az 54. percig (28-20), s a végjátékban a hazaiak újabb négy találattal szórakoztatták szurkolóikat, míg komlói részről csak háromszor sikerült betalálni a kövesdi kapuba.  A vendégeknek tehát sikerült elkerülni a "tíz közte" állapotot - de azért ez a vereség is nagyobb, mint amire (a körülmények ellenére) számítottak.
 Jegyzőkönyv:Mezőkövesd-KBSK 32-23 (18-14) Mezőkövesd, 1000 néző,   Vezette: Bonifert, Oláh
 KBSK: Szabó T. - Bakos 4, KAPLONYI (2.kép) 7, Szappanos 1, NAGY Z. (3.kép) 3, Dömös 3, PÉTER SZABÓ (4.kép) 3  Csere: Mészáros (k), Kilvinger 1, Oszlár 1, Molnár Z., Ujváry  Edző: Papp László
  Kiállítások: 10 ill. 8 perc           7 méteresek: 2/1 ill 0
  A találkozó után - rendhagyó módon - nem csak az edző, de a KBSK Sport 2000 Kft. ügyvezetője is nyilatkozott.
  Papp László így értékelte a mérkőzést: - Küzdöttünk, küzdöttünk, sokmindennel küzdünk...
  Szigeti Szabolcs (5.kép): - Bár sokan nem szeretnék, de akkor is élünk - és tovább játszunk!
               (Fotó: Péter Szabó Zoltán)