Vállalkozásfejlesztés

Vallás

Vélemények

Vízszolgáltatás

"Szomorú vasárnap": mindkét mai mérkőzését elveszítette a komlói kézilabdacsapat a Dobó Kupán
    A négyes csoportok utolsó körét ma délelőtt játszották a csapatok - mint korábban hírül adtuk - immáron Mezőkövesden. Nem sok jót ígért a komlóiaknak, hogy éppen azzal a gárdával kellett játszaniuk vasárnap dél tájékán, mely "félig-meddig" házigazdának számított, s melynek - a szokásjog alapján - "illik" a döntőben szerepelnie. Sajnos, ezt nem csupán a hazai játékosok tudták, hanem minimum még ketten...
    Amikor néhány hete a Komlói Bányász izraeli kupaszerepléséről beszámoltunk, sokak figyelmét talán elkerülte egy - cseppet sem elhanyagolható - tény. Nevezetesen az, hogy a házigazdák - természetesen nem tudatosan, csupán a véletlennek köszönhetően - úgy szervezték meg a programot, ahogyan az nekik, s nem a vendégeknek volt kényelmes. Most valami hasonlónak lehettünk tanúi...
    Arról ugyan nem tehetnek a szervezők, hogy a KBSK nem tudott előző napon Egerbe utazni - a szállásköltség miatt - ám azt senki sem vitathatja, hogy a Komló-Eger távolságot autóbuszban eltöltve déluután 2 órakor (ebéd nélkül, mert a meccs előtt bizonyos idővel nem "illik" jólllakni), nem éppen a legfittebb állapotban léptek pályára a baranyaiak. Mire a székesfehérváriak elleni összecsapás véget ért, lefürdött a csapat, fél négy is elmúlt - viszont este hétkor újabb meccset kellett játszani. Ezt a találkozót sikerült győzelemmel befejezni este 8 után, de aztán fürdés, vacsora, szálláshely elfoglalása, gyors alvás, majd reggel kelés, reggeli, pakolás, utazás és - mikor máskor? - déli fél egykor meccs! Előtte ugyebár enni nem lehet, utána meg (mert háromnegyed kettőre volt vége), nem érdemes. Merthogy két és fél óra múlva újabb erőpróba következett. Hát, ennyit a körülményekről, s most nézzük a tényeket.
    Jegyzőkönyv: Mezőkövesd- KBSK 23-22 (12-14)  Mezőkövesd, 500 néző
 Vezette: Dobrovits, Tájok   Kiállítások: 4 ill. 4 perc  7 méteresek: 4/4 ill. 0
 Komló: Szabó T. - Bakos, KAPLONYI 4, Molnár Z. 2, SZAPPANOS 5, DÖMÖS 6, Péter Szabó  Csere: Pókos (k), Ujváry, OSZLÁR 5, Varga D., Kilvinger
 Papp László edző  a vereség ellenére elégedetten nyilatkozott csapata teljesítményéről. Mint elmondta, okosan, higgadtan játszottak a fiúk, de minden tartalék mozgósítása is kevésnek bizonyult a hátszéllel játszó hazaiakkal szemben.
    A vasárnap délelőtti vereségről annyit azért feltétlenül tudni kell, hogy döntetlen, vagy komlói győzelem esetén a KBSK döntőt játszhatott volna. A 23-22 arányú vereség viszont csupán a csoport harmadik helyéhez volt elég, ugyanis az Alba Regia egyetlen góllal többel győzte le romániai ellenfelét, mint a komlóiak, így a székesfehérvári gárda mérkőzhetett a bronzéremért, a KBSK pedig az ötödik helyért.
   Délután negyed öt tájban tehát a Kassa ellen léptek pályára Papp László tanítványai, akik ezen a találkozón sem vallottak szégyent, hisz a szünetben még vezettek és a végére is csak két góllal maradtak alul a szlovák első osztályban szereplő kassaiak ellen - akiknek lényegesen hosszabb volt a kispadjuk.
      Jegyzőkönyv: HC Kosice- KBSK 27-25 (11-15)   Mezőkövesd, 500 néző
    Vezette: Aczél, Paulovics Kiállítások: 2 ill. 6 perc 7 méteresek: 4/3 ill. 0
    KOMLÓ: Szabó T. - OSZLÁR 4, KAPLONYI 6, SZAPPANOS 6, Molnár Z. 4, Dömös 3, Péter Szabó   Csere: Bakos, Németh T., Varga D., Ujváry 1, Kilvinger 1
  Papp László a mérkőzésről ennyit mondott: - A végére tényleg elfogytunk...Ahhoz, hogy két nap alatt négy mérkőzésen lépjünk pályára, túlságosan kevesen vagyunk.
    A torna összességéről így nyilatkozott a KBSK edzője: - Nem bántam meg, hogy itt voltunk, mert látom, hogy a fiúkban van tűz, akarat. Függetlenül az elért helyezéstől, elégedett vagyok, mert ilyen körülmények közt, szinte pihenés nélkül, ilyen eredményt elérni reményt keltő dolog a jövőt illetően.
                  ( Fotó: Péter Szabó Zoltán )