Vallás

Vélemények

Vízszolgáltatás

Komlón érvényesült a papírforma: KBSK-Veszprém 25-45
     Három hónappal és négy nappal ezelőtt - idegenben, "igazi" edzővel - 45-22-re kapott ki a KBSK a sokszoros magyar bajnok és kupagyőztes, mellesleg KEK-et is nyert MKB Veszprémtől. Ma délután megbízott edző irányításával, tucatnyi kapufát lőve "csak" hússzal veszítettek a komlóiak, s e tényeket figyelembe véve akár azt is mondhatnánk: szeptember óta javult  a Komló.
     Vujin góljával már az első percben előnyt szerzett a Veszprém, aztán Iváncsik T. is betalált. A KBSK első gólját Sutka szerezte a 2.perc végén. A vendégek aztán nem sokáig hagyták kétségek közt gyötrődni a komlói publikumot: szinte percenként növelték a különbséget (5.perc: 2-5, 10.p.: 6-10, 15.p.: 8-14), s ebbe még az is "belefért", hogy a KBSK közben emberelőnybe került (melyből végül  mínusz 2-vel "jött ki").
  Az első játékrész második negyedórája Pericről és a kapufáról szólt. Amikor ugyanis a hazaiaknak nagynehezen sikerült áthámozni magukat az óriásokból álló veszprémi védőfalon, akkor vagy a vendégek portása, vagy a kapufa akadályozta meg, hogy komlói gól szülessen. Így aztán 10-16 után 10-22-re módosult az állás, s ekkor a legvérmesebb komlói álmok is romba dőltek. A szünetre is egy tucatnyi előnnyel vonulhatott a Mocsai-legénység (13-25), de a folytatásban ezt tovább növelték Markovicék.
   A második játékrész első tíz percében ugyan még jól tartották magukat a hazaiak (négy komlói és három veszprémi gólt láthattunk ebben az időszakban),  aztán egyre inkább kiderült: a két gárda nincs egy súlycsoportban. (45.p.: 19-32). A következő percekben pedig méginkább elhúzott a vendégcsapat. A szünet után beállt Markovic és a kiszámíthatatlan Eklemovic lövései megoldhatatlan feladat elé állították a hazai védelmet és kapusokat, így az 54.percre csaknem húsz gólnyira "hízott" a vendég-előny (22-41). Erre a különbségre sem kellett sokáig várni. Elég volt, hogy Dömös hetest hibázzon, s az ellentámadásból Markovic gólt szerezzen...
   A végjátékban aztán mindkét együttes 3-3 találatot jegyezhetett, így maradt a húszgólos küönbség, mely - a látottak alapján - ezúttal túlzottnak tűnik. A sokszoros bajnok ugyanis a szerencsével sem állt hadilábon: a vendéglátók éppen egy tucatnyi alkalommal találták telibe a kapufát, s ezek közül csak kétszer pattant befelé a labda...
  Jegyzőkönyv: KOMLÓI BSK – MKB VESZPRÉM 25–45 (13–25)
    Komló, 900 néző. Vezette: Ágnecz, Sipos
  KOMLÓ: Pókos – Bakos Á. 2, Kaplonyi 4, Molnár Z., Nagy Z.4, DÖMÖS 5/1, Péter Szabó 3. Csere: SZABÓ T. (k), Sutka 4, Debreczeni, Kiss Á., Kilvinger, Szappanos 2/1, Oszlár 1  Megbízott edző: Mészáros Csaba
  VESZPRÉM: PERICS – IVÁNCSIK T. 5, Vujin 5/2, EKLEMOVICS 6, COSMA 8, Ilyés 4, Korazija 3 Csere: Pesics (k), LAPCSEVICS 2, Lusnyikov, MARKOVICS 8/1, Gál 2, Vilovsky 2. Edző: Mocsai Lajos
 Kiállítások: 4 ill. 4 perc   Hétméteresek: 3/2 ill. 3/3

Mészáros Csaba ezúttal a találkozón látottak és a KBSK körüli történések értékelése helyett ennyit mondott a lefújást követően: - Mit mondhatnék? Kellemes Karácsonyt és Boldog Újévet kívánok mindenkinek, aki a KBSK-t szereti!