Vallás

Vélemények

Vízszolgáltatás

Újabb csalódás Komlón: KBSK-Mezőkövesd 28-29
 Vasárnap este valószinüleg a KBSK szurkolóinak optimizmusa ( és a csapat élvonalban maradásának reménye) végképp elszállt. Azzal ugyanis, hogy hazai pályán a félidőbeli kétgólos előnyt "sikerült" a találkozó végére egygólos hátránnyá "varázsolni"", matematikailag ugyan még van esély az NB I-ben maradásra, de ez az esély nagyon csekély...

Pedig hazai szempontból nézve jól indult a dolog:
Dömös (1.képünkön csíkosban) szerezte ugyanis az első gólt (1-0). Bécsi duplájával azonban hamar fordítottak a vendégek (1-2), s hiába védett már ekkor is szenzációsan Szabó Tamás - aki talán a szezon legjobb teljesítményét produkálta az első félidőben - a kövesdiek 6-5-ig őrizték előnyüket. A 11.percben Dömös (aki a héten lejátszott két hazai meccsen 14 gólt szrzett) egalizálta az állást, majd Kiss Á. a Komlót juttatta vezetéshez.
   Egy perccel később Fekete hetesét hárította Szabó T.(2.képünk bal szélén), aztán Nagy Z. és Oszlár is eredményes volt, s ezzel máris megnyugtatónak tűnt a KBSK vezetése. A hazai publikum nagy örömére Fekete újabb büntetőt hibázott, a komlóiak viszont két támadást is góllal fejeztek be, s ezzel 9-6-ra elhúztak. A még ma is gólveszélyes Fekete találatával ugyan közelebb került vendéglátójához a Rosta-legénység, de Kiss Á. és Sutka (3.képen középen) révén újabb hazai góloknak örülhetett a komlói szurkolótábor (20.p.: 11-7). A szünetig hátralevő 10 percben a Mezőkövesd érzékeltette: nem adják könnyen a bőrüket. Ennek szellemében játszva a hátrányt kétgólosra "faragták" a pihenőig, s a második játékrészt is ők kezdték góllal ( 31.p.: 14-13).

Aztán alig három perc elteltével egyenlítettek is Rostáék (16-16), majd a 35.percben már a vezetés is náluk volt (17-18). Ekkor ugyan még sikerült egyenlíteniük Péter Szabóéknak, de három perc múlva a vendégcsapat három ( 18-21), majd négy gólra növelte előnyét (40.p.: 19-23). A játékrész második felének elején feléledt a remény a hazai egyenlítésre, s az 50. percre egy gólnyira fel is zárkózott a Füzesi-gárda (25-26). Újabb négy perc múlva már egyenlő (27-27) volt az állás, s ekkor mindkét gárda vezetői kiegyeztek volna azzal, hogy a Kékes testvérpár a mérkőzés végét jelezze.

De erre még várni kellett, s a hátralevő időt a vendégek használták ki jobban: Fekete, majd Bécsi is betalált ugyanis a komlói kapuba, míg hazai részről csak Dömös volt eredményes, így végül minimális különbségű Mezőkövesd-sikerrel zárult a kiesés szempontjából sorsdöntőnek minősíthető találkozó.
  A komlóiak ugyanis azzal, hogy az utóbbi négy nap során lejátszott két hazai meccsen mindössze  egy pontot tudtak begyűjteni a kiesés szempontjából vetélytársaknak tekinthető csapatokkal szemben,  valószinüleg búcsút inthetnek az élvonalnak. Merthogy a tavaszi szezonban  a riválisokkal idegenben játszanak, s egyelőre támogatóknak is híján van a csapat, mely eddig is az élvonal egyik legszerényebb költségvetéséből gazdálkodhatott.

Jegyzőkönyv:KOMLÓI BSK–MEZŐKÖVESDI KC 28–29 (14-12)

Komló, 1000 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.

KOMLÓ: SZABÓ T. – Bakos Á., Kilvinger 3, Kiss Á. 2, NAGY Z. 3, DÖMÖS 7, Péter Szabó 4. Csere: Molnár Z., Oszlár 3, Sutka 6 /1, Kaplonyi, Ujváry. Edző: Füzesi FerenC

MEZŐKÖVESD: Tóth K. – Papics 1, Milicsevics 3, BÉCSI 7/2, BAJORHEGYI 3, Fekete 7/1, Molnár F. Csere: Szabó P. (k), Rácz, JUHÁSZ 5, Rosta I., Fülöp 3. Játékos-edző: Rosta István

Kiállítások: 6  ill. 6 perc   Hétméteresek: 2/1 ill. 4/3

A hazai csapat edzője szerint a szünet után kiderült: túl sok a "dudás" egy csárdában...

( A fotókat Péter Szabó Zoltán készítette )