Szabadidő

T-Kisebbségek

Ünnepségek

Lőj egy gólt...

Nagy Zoltán: kiváló védekezésKét mérkőzést játszott az NB I-es kézilabdacsapat a legutóbbi számunk óta: egy esedékes hazai derbi, a válogatott elfoglaltsága miatt pedig egy előrehozott forduló volt az étlapon.
Teltház, jó hangulat várta a Csömör elleni hazai találkozó kezdetét. Nincs mese, a fiúk korábban rendesen elkényeztették szurkolóikat, mert a vendégek ellen mindenki előre behúzta a győzelmet jelentő strigulát. A csapat pedig a mérkőzésen fergetegesen kezdett, a 8. percben már 5-0 volt Cifráék előnye. Érezte a bajt a vendégek edzője és azonnal időt kért. Szó mi szó, alaposan elrendezhette csapatát, mert a félidő hajrájára egyenlítettek Szotyoriék, s a szünetben örülhettünk az egygólos előnynek.
Sajnos a második játékrészt emberhátrányban kezdte a KBSK, s a vendégek gyorsan egalizáltak is. Ám ezután ismét rákapcsolt a Komló, és olyan parádés tíz percet produkáltak a fiúk, mint az első félidőben. Pillanatokon belül négy-, majd hatgólosra növelte előnyét a Horváth testvérek vezérelte csapat, s a végére meg is maradt a féltucatnyi különbség. Összegezve a teljesítményeket elmondható, hogy a kapusok ezúttal is megbízhatóan védtek, Nagy Z. remekül védekezett, Horváth R. és Horváth Sz. gólerős volt és a védekezésből is kivették a részüket. Sutka ezúttal halványabb teljesítményt nyújtott, de a második félidőben fontos gólokkal járult hozzá a győzelemhez.
A következő fordulóban Győrbe látogatott a Komló - ahhoz a csapathoz, melytől még soha nem sikerült idegenben pontot szerezni. Papp László edző nem mondta ki, de szíve mélyén nagyon bízott a bravúrban. A C közép néhány tagja Győrbe is elkísérte kedvenceit, és ők létszámukat meghazudtoló módon tomboltak a mérkőzés elején. Remekül is kezdett a csapat, pillanatok alatt 3-0-ra vezetett. Sajnos azonban a házigazdák gyorsan rendezték soraikat, és a félidő közepén már náluk volt az előny, mely a szünetre aztán háromgólosra hízott.
A második játékrész sem kezdődött jól, és amikor negyven perc játék után hat góllal vezettek a hazaiak, bizony az örök optimista Szabó Janikából is elszállt a remény. Szerencsére a fiúk nem így gondolták. Az ötvenkettedig percben 21-16-ra a Győr vezetett, de innen valami fergeteges és hátborzongató hajrát produkált a Bányász. Egy gólra jött föl a Sutka vezérelte csapat, amikor már ötven másodperc volt vissza. A győriek húzni kezdték az időt, majd időt is kértek és mindenféle fondorlatot megbeszéltek az időkérés utáni tizennyolc másodpercre: Tóth László edző azt kérte, hogy mikor passzív játékért elveszik tőlük a labdát, azt lőjék ki a nézőtérre, sőt akár a kispadról is gurítsanak be egy labdát a pályára.
Pár másodperc volt már vissza, amikor a szlovák bírók valóban elvették a hazaiaktól a labdát, de szerencsére a hazai játékos nem fogadta meg az edzői utasítást, hanem a komlói hatoson letette a labdát, melyet Mészáros kapus felkapott és már lendült is a keze, hogy indítja az előrefutó Sutkát. A győri kapus tankként rohant ki a komlói játékosra, ám az ívelés után a játékszer az összeütköző két játékos fölött a hazai kapuba pattant. A hazai oldal teljesen ledöbbent, a komlói játékosok és a maroknyi szurkoló viszont leírhatatlan ünneplésbe kezdett.
A bravúr után inkább nem is emelnénk ki senkit, hiszen valóban a csapat diadala volt ez az egy pont, amely a végelszámolásnál még nagyon sokat érhet. Papp L: - A Csömör ellen közepes játékkal is biztosan nyertünk. Ami mindenképpen pozitívum, hogy bár a Győr elleni játék is csupán közepes volt a szívünk viszont óriási!”.
Eredmények:KBSK-Fűtőerőmű – Csömör 28-22 (14-13), ld: Horváth Sz. 5, Sutka 5. Győr - KBSK-Fűtőerőmű 24-24 (13-10), ld: Sutka 7, Horváth R. 5.