Helyezze el és kínálja szolgáltatását Magyarország üzleti adatbázisában!
Lépjen be itt, ha Ön már regisztrált szerkesztő!
Elfelejtette jelszavát?
 
Mutassa meg honlapját a térképen!
Befektetés

Beruházás

Cégek, vállalkozások hírei

Cégvilág

Civil hírek

Egészségügy / szociális intézmények

Egyházak

Életmód

Építési ügyek

Érdekességek

Események

EU információk

Fiatalok

Foglalkoztatás

Gazdasági hírek

Gyermek és ifjúsági ügyek

Helyi önkormányzat

Helyi rendeletek

Helyi szolgáltatások

Helytörténet

Idegenforgalmi információ

Informatika

képviselő-testület

Képviselőtestület

Kiállítások, konferenciák

Kistérségek

Koncert

Kórház, klinika vagy egészségügyi centrum

Környezetvédelem

Közlekedés

Közműépítés

Közműépítés és szolgáltatás

Kulturális programok

Munkaerő

Nemzetiségi ügyek

Oktatás

Pályázatok

Portré

Rendezvény

Sport / fittness / szabadidő

Szabadidő

T-Kisebbségek

Ünnepségek


Művészet, határon innen és túl

A Baranya Megyei Kulturális és Idegenforgalmi Központ, valamint a Határon Túli Magyarságért Alapítvány október 3. és 16. közt immár XIV. alkalommal rendezte meg – ismét gazdag programmal – a Határon Túli Magyarok Fesztiválját. A komlói Városi Helytörténeti Múzeum több éve csatlakozik ehhez a színvonalas rendezvénysorozathoz, így 8-án a képzőművészet kedvelőinek örömére a már tizenöt különböző díjjal jutalmazott Gyurkovics Hunor szabadkai festő- és grafikusművész tárlatát nyitotta meg a múzeumban az alkotó honfi- és művésztársa, Takács Ferenc. „A pasztell szűrt fényű megjelenítését, a fények és színek varázsát láthatjuk…” - mondta többek között a kiállított képekről.
Az alkotó életútját és sikereit Páva Zoltán polgármester is méltatta. Mint mondta, ezek a rendezvények a legalkalmasabbak arra, hogy a határon túl és az anyaországban élők között szorosabbá válhasson a kapcsolat és barátság.
Gyurkovics Hunor hitvallása a „tökéletes egyszerűség”. A művész 1941-ben Pécsett született. „Szellemiségének alapját gyermekkori lakóhelye, illetve a szlavóniai Harasztiban lévő archaikus magyar népi kultúra határozza meg. Néprajzi érdeklődése, a vallás és természet iránti vonzódása is innen ered… Sokoldalú egyéniség, alkotótevékenységéhez tartozik a hagyományos olajfestészet, pasztell, akvarell, grafika, de a belső díszítés, a plakátokat, könyveket, folyóiratokat, reklámfüzeteket tervező iparművészet is…” - írja róla Ninkovné Kovacsev Olga, a szabadkai Városi Múzeum művészettörténésze.
A nagy esztétikai élményt nyújtó, főként természethez kötődő képek látványához jól illeszkedett Kerekes Zsófia és Schneider András hangulatos gitárjátéka (akik az Erkel Ferenc Alapfokú Művészetoktatási Intézményben Kiss Gyula gitárszakos növendékei), valamint Zsidai Nyerges Gizi: Októberi színvarázs című verse és Reményik Sándor levelekhez szóló csodálatos sorai: “Míg a fán vagyunk: napban ragyogunk/ S ha alászállunk, vár a hűs avar,/ Testvérlevél testvérlombot takar,/ Ott is otthon vagyunk…
A tárlat október 31-ig várja az érdeklődőket.

Ő.Zs.

Publikálta
null