Szabadidő

T-Kisebbségek

Ünnepségek

Papírforma győzelem és vereség

Sutka: kerettagság a felnőtt válogatottbanKét mérkőzést játszott a közelmúltban az NB I-es kézilabdacsapat: előbb a szintén bennmaradásért küzdő Hargitát fogadták Cifráék, majd pedig a dobogós álmokat szövő Tatabányához látogattak.
A Hargita ellen biztató volt az esélyeket illetően, hogy felépült több hetes sérüléséből Horváth Szilárd, így már rá is számíthatott Papp László edző. Azt tudtuk, hogy a vendégek belső hármasa életveszélyes, ám arra mégsem számított senki, hogy Savonék azonnal villannak és pillanatok alatt 3-1-es vezetésre tesznek szert. Szerencsére aztán (az időközben a felnőtt válogatottba is meghívott) Sutka megtalálta a kapu felé vezető utat, társai pedig alaposan megszilárdították a védekezést, így a félidő már háromgólos komlói előnnyel zárult.
A szünetben Papp László edző eredményesen tüzelte fel fiait, mivel az ellenfél hiába állított külön őrzőt Sutkára, a góllövést eztán Horváth Szilárd és Cifra vállalta magára. A második félidő közepi 7-8 gólnál csak amiatt nem nőtt nagyobbra a különbség, mert a kubai játékos rendre betalált az egyébként remeklő Mészáros kapujába, vagy pedig büntetőt ítéltek az adakozó kedvű játékvezetők (13 hetest lőhettek a vendégek). Végül is gond nélkül nyerte meg a mérkőzést a KBSK, melyből ki kell emelni az öt büntetőt fogó és remekül védő Mészárost, a gólerős Sutkát, Cifrát és Horváthot.
A Tatabánya elleni idegenbeli találkozón a cél csupán a minél szorosabb eredmény elérése lehetett. Sokáig mégis úgy tűnt, hogy a vártnál nagyobb küzdelem alakul ki, sajnos azonban a második félidőben ismét jött a rövidzárlat és így tíz góllal győztek a hazaiak.
A Komló jelenleg hat pontjával a táblázat hatodik helyét foglalja el, ami az előzetes várakozáson felüli eredmény. A pozíció megszilárdítására a hétvégén ismét jó alkalom nyílik, ugyanis a kiesőzónában tartózkodó Csömör látogat hozzánk. A szombaton 17 órakor kezdődő összecsapás remélhetőleg ismét sok nézőt vonz a csarnokba, és ismét lesz ok az ünneplésre is...
Eredmények: KBSK-Fűtőerőmű – Hargita 37-31, ld.: Sutka 12, Cifra 10, Horváth Sz. 6. Tatabánya - KBSK-Fűtőerőmű 34-24, ld.: Horváth Sz. 5, Horváth R. 5, Cifra 4, Péter Szabó 4.